Results 1 to 5 of 5

Thread: Oscam за Android OS ?

Oscam за Android OS ?

Въпроси за/към знаещите:

1.Какво API (DVB-API) се ползва в Android базираните DVB S/S2 , DVB T/T2 , DVB-C приемници ?
    Примери за такива приемници : Golden Media Hypercube , Comag (Sat) Smart TV HDTV Receiver , Dyon Andromeda - Android TV Box DVB-T Tuner , TCU Fernsehfee 2.0 , Meteorit MMB-525.SAT - Android-Internet-TV-Box DVB-S2-Receiver
    2.Има ли готови бинари подписани билдове на Oscam с API (DVB-API) support за Android ?
    Гледам че oscam може да се компилира за Android и то благодарение на gf (gfto ).
    4.Някой има ли вече такова тамагочи с Android ?

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Oscam за Android OS ?

Имаш такъв приемник или разучаваш преди да си купиш?

Има информация за работеща такава конфигурация тествана на Golden Media Hypercube.
    OScam + Doscam
    enigma2-plugin-emu-oscam-doscam_1.0_arm

24-0113

OScam + Doscam fr Hypercube

Eingerichtes das Doscam als softcamreader arbeitet und Oscam als DVBapiclient.
    Ако обичаш тук без големи шрифтове и много удивителни, просто държим на тези неща. Редактирал съм ти темата и поста.

За сега само разучавам , аз също намерих инфо за Golden Media Hypercube , но намерих и клипче в Тубата , той работи с Енигма , като за целта приемника се ребутва когато работи с Android и бутва Енигма за гладаш ТВ , това е много извратено според мен и после от Енигмата към Androidа пак ребут . Мен ме интересува как стой въпроса за Android. Иначе казано не искам да съм роб на 100 дистанционни . Имам VU+ Ultimo и Minix Neo X5 ,просто ги искам е едно, толкова много ли искам ;) .

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Трябва да се тества факт е че има версия за андроид тоест дали под енигма или под андроид оскама ще работи. Относно dvbapi точно под андроид мисля че за сега не работи, поне не намирам никаква информация. Само за пример за pc енигма и vdr използват различно dvbapi и мина доста време докато го направят за vdr. Аз лично съм направил това към което се стремиш със компютър (mini-ITX) там dvbapi и останалите неща работят дори имам и емулатор за виндовс в линукса и мога да играя и игри ако искам.

Намерих референтната платформа на Comag (Sat) Smart TV HDTV Receiver , Dyon Andromeda - Android TV Box DVB-T Tuner , TCU Fernsehfee 2.0 , Meteorit MMB-525.SAT - Android-Internet-TV-Box DVB-S2-Receiver

бранд:MBX , hardware:amlogic borad:f16ref , http://www.amlogic.com , http://openlinux.amlogic.com ще падне четене.