Page 1 of 63 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 628

Thread: Sat+ DT470

New Member
    Uploads
    0

Sat+ DT470

ne qofte se me ndihmoni do doja te dija si ti fus celsat per te hap kanalet e sex wieu sepse tek lista nuk jan si emra per ti fut celesat
    me respekt redi

VIP Member BIG BOBI's Avatar
    Uploads
    70

Re: dt470

Mirmroma REDI:Per te futur celsat mjafton te besh azhornimin e EMU-se me kbn k?y me ane te programit KEYMAKER..Me kete program mund edhe ti editosh vete çe*sat dhe ti dergosh ne dekoder.shnet nga Bobi.

A mund ta dergosh kete program

Uploads
    70

Keymaker per DT470 +kbn.BOBI

Junior Member
    Uploads
    0

O BObi po celsat mire i mora po procesin e hedhjes a na e shpjegon me te detajuar....dhe si ka mundesi qe s ka firmware per dion dt 470?
    Respekte!

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by katrori View Post
    O BObi po celsat mire i mora po procesin e hedhjes a na e shpjegon me te detajuar....dhe si ka mundesi qe s ka firmware per dion dt 470?
    Respekte!

nuk te duhen softcam keys por kbn file,per dt70
    perdorimi eshte ky:
    lidhe pc me aparatin me ane te kabllit rs 232 (9 pin)
    hap keymaker dhe ...........DOWNLOAD
    (do te dali nje tabele ku te thote se je dakort qe besh kete veprim se do te fshihen te gjitha informacionet qe ka? jepi OK
    START mbaroi

per sa i perket sw per diont dt470 te ri nuk ka,por per dreamax dt470 dhe ka nuik e di ku jeni,por po te jeni ne Tirane do tju ndihmoja,sw per aktivizimin e kartes se digitalbit dhe sw per te pare tps ose te tjera si sexview etj...pra me emu
    keni hyre ne forum gabim plako

Uploads
    70

PROGRAMI KEYMAKER perdor edhe softcam k*y,gjithashtu ben edhe dowload direkt nga serveri me last k*y,pa qene nevoja te shkoni ne site te ndryshme per te kerkuar k*y.se shpejti do te pregatis nje dokument te detajuar per sat+ dhe opentel.SHNET NGA BOBI

Uploads
    70

Talking Re: dt470

per te gjithe ata persona qe posedoine aparatin e ALBANIA SAT(SATplus DT470 IRDEO EMBEDED mund ta perdorin fare mire edhe me abonimin DIGITALB pa qene nevoja a nderrojne me aparatin ODS 3000C.Miafton te beni aktivizimin e EMU-se.
    activizimi emu;
    1.menu
    2.language
    3.english ose italian
    4.shtyp tasten e kuqe save
    5.shtyp numrin 8888
    6.emu enabled
    tani aparati pranon conax karten
    per azhornimin te çelsave perserit pikat 1.2.3.4 pastaj 99999
    shenim;kete udhezim e kam publikuar para ca muajsh ne nje sit internet tjeter,por per fat te keq disa persona e kopiuan dhe e publikuan si shenimin e tyre?!me pak fjale respekt per punen e te tjerve.mos kopioni dhe riemeroni shenimet e te tjerve. shnet e gjith te mirat.BOBI.
    CLONE SATplus DT470
    DION DT470
    DREMAX DT470
    XDREAM 900
    LAWRENCE CR7300 X4 ok vetem se duhet te perdoret telekomande universale (me origjinalen nuk korrispondojne butonat;psh. 8=menu etj..)

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
    per te gjithe ata persona qe posedoine aparatin e ALBANIA SAT(SATplus DT470 IRDEO EMBEDED mund ta perdorin fare mire edhe me abonimin DIGITALB pa qene nevoja a nderrojne me aparatin ODS 3000C.Miafton te beni aktivizimin e EMU-se.
    activizimi emu;
    1.menu
    2.language
    3.english ose italian
    4.shtyp tasten e kuqe save
    5.shtyp numrin 8888
    6.emu enabled
    tani aparati pranon conax karten
    per azhornimin te çelsave perserit pikat 1.2.3.4 pastaj 99999
    shenim;kete udhezim e kam publikuar para ca muajsh ne nje sit internet tjeter,por per fat te keq disa persona e kopiuan dhe e publikuan si shenimin e tyre?!me pak fjale respekt per punen e te tjerve.mos kopioni dhe riemeroni shenimet e te tjerve. shnet e gjith te mirat.BOBI.
    CLONE SATplus DT470
    DION DT470
    DREMAX DT470
    XDREAM 900
    LAWRENCE CR7300 X4 ok vetem se duhet te perdoret telekomande universale (me origjinalen nuk korrispondojne butonat;psh. 8=menu etj..)
    bobi blu,sa per dijeni une nuk kam marre informacione nga forume te tjera dhe u kam ndryshuar emrin,sepse kam ku i marr,sa dalin nga furra kur i thone muhabetit,por ti nese i ke ato qe thua pse si ke postuar qe te marrin te gjithe,por jane mbytur me poste per sw me emu per dt470,kurse ne forumet ku jam une,(nuk eshte jam ndonje i pazevendesueshem)ato kane kohe qe kane dale shoku,pastaj po pate ndonje gje per nextwave sdr2500CI ose mvision fcis 7000,bujrum,kerkoje dhe ta nxjerr cfare te duash.nicku im eshte ose tinial ose Altin Basha,kerko ku te duash dhe shikoji postet e mia se cfare kam postuar.
    nuk bej te parin si puna jote,qe qeke njishi per kete,paske zbuluar ti i pari dhe te tjeret ti paskan vjedh,kshu kshu shoku
    suksese,se ato qe ke nxjerre aty
    CLONE SATplus DT470
    DION DT470
    DREMAX DT470
    XDREAM 900
    LAWRENCE CR7300 X4
    une i kam ketu e disa vjet perpara,qe kur kane ardh aparatet e para ne Tirone plako
    suksese me punet tuaja se sja vlen te debatojme mes shqiptarve,te bejme ndonje per mire jo per keq
    suksese

Uploads
    70

SA per ato qe thua TINO, nuk jam dakort ne disa pika
    1.une nuk kerkoj te jem njishi dhe as qe pretendoj, por une po kerkoj thjeshte te ndihmoj me fakte çdo shqiptar pa qene nevoja te perseris ato qe thone te tjeret.
    2.ne qofte se ti i ke patur me kohe programet perse nuk i ke postuar?!
    3. une postoj vetem kur ndonjeri kerkon ndihme.
    4.sa per dekoderat qe me permend nuk me interesojne
    5.per mvision fcis 7000e+ po te theme qe jane difektoz nga 4 qe kisha i kam derduar ne SPANJE per ti riparuar se kane difekt ne tuner,dhe po te
    shikosh nuk jane mo as ne shitje. te uroj shnet BOBI.

Page 1 of 63 1236112651 ... LastLast