Page 1 of 63 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 628

Thread: Sat+ DT470

 1. #1
  New Member
  Join Date
  09-11-2006
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Sat+ DT470

  ne qofte se me ndihmoni do doja te dija si ti fus celsat per te hap kanalet e sex wieu sepse tek lista nuk jan si emra per ti fut celesat
  me respekt redi

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: dt470

  Mirmroma REDI:Per te futur celsat mjafton te besh azhornimin e EMU-se me kbn k?y me ane te programit KEYMAKER..Me kete program mund edhe ti editosh vete çe*sat dhe ti dergosh ne dekoder.shnet nga Bobi.

 3. #3

  Re: dt470

  A mund ta dergosh kete program

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: dt470

  Keymaker per DT470 +kbn.BOBI

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  19-11-2006
  Location
  Everywhere
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: dt470

  O BObi po celsat mire i mora po procesin e hedhjes a na e shpjegon me te detajuar....dhe si ka mundesi qe s ka firmware per dion dt 470?
  Respekte!

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: dt470

  Quote Originally Posted by katrori View Post
  O BObi po celsat mire i mora po procesin e hedhjes a na e shpjegon me te detajuar....dhe si ka mundesi qe s ka firmware per dion dt 470?
  Respekte!

  nuk te duhen softcam keys por kbn file,per dt70
  perdorimi eshte ky:
  lidhe pc me aparatin me ane te kabllit rs 232 (9 pin)
  hap keymaker dhe ...........DOWNLOAD
  (do te dali nje tabele ku te thote se je dakort qe besh kete veprim se do te fshihen te gjitha informacionet qe ka? jepi OK
  START mbaroi

  per sa i perket sw per diont dt470 te ri nuk ka,por per dreamax dt470 dhe ka nuik e di ku jeni,por po te jeni ne Tirane do tju ndihmoja,sw per aktivizimin e kartes se digitalbit dhe sw per te pare tps ose te tjera si sexview etj...pra me emu
  keni hyre ne forum gabim plako

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: dt470

  PROGRAMI KEYMAKER perdor edhe softcam k*y,gjithashtu ben edhe dowload direkt nga serveri me last k*y,pa qene nevoja te shkoni ne site te ndryshme per te kerkuar k*y.se shpejti do te pregatis nje dokument te detajuar per sat+ dhe opentel.SHNET NGA BOBI

 8. #8
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Talking Re: dt470

  per te gjithe ata persona qe posedoine aparatin e ALBANIA SAT(SATplus DT470 IRDEO EMBEDED mund ta perdorin fare mire edhe me abonimin DIGITALB pa qene nevoja a nderrojne me aparatin ODS 3000C.Miafton te beni aktivizimin e EMU-se.
  activizimi emu;
  1.menu
  2.language
  3.english ose italian
  4.shtyp tasten e kuqe save
  5.shtyp numrin 8888
  6.emu enabled
  tani aparati pranon conax karten
  per azhornimin te çelsave perserit pikat 1.2.3.4 pastaj 99999
  shenim;kete udhezim e kam publikuar para ca muajsh ne nje sit internet tjeter,por per fat te keq disa persona e kopiuan dhe e publikuan si shenimin e tyre?!me pak fjale respekt per punen e te tjerve.mos kopioni dhe riemeroni shenimet e te tjerve. shnet e gjith te mirat.BOBI.
  CLONE SATplus DT470
  DION DT470
  DREMAX DT470
  XDREAM 900
  LAWRENCE CR7300 X4 ok vetem se duhet te perdoret telekomande universale (me origjinalen nuk korrispondojne butonat;psh. 8=menu etj..)

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: dt470

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  per te gjithe ata persona qe posedoine aparatin e ALBANIA SAT(SATplus DT470 IRDEO EMBEDED mund ta perdorin fare mire edhe me abonimin DIGITALB pa qene nevoja a nderrojne me aparatin ODS 3000C.Miafton te beni aktivizimin e EMU-se.
  activizimi emu;
  1.menu
  2.language
  3.english ose italian
  4.shtyp tasten e kuqe save
  5.shtyp numrin 8888
  6.emu enabled
  tani aparati pranon conax karten
  per azhornimin te çelsave perserit pikat 1.2.3.4 pastaj 99999
  shenim;kete udhezim e kam publikuar para ca muajsh ne nje sit internet tjeter,por per fat te keq disa persona e kopiuan dhe e publikuan si shenimin e tyre?!me pak fjale respekt per punen e te tjerve.mos kopioni dhe riemeroni shenimet e te tjerve. shnet e gjith te mirat.BOBI.
  CLONE SATplus DT470
  DION DT470
  DREMAX DT470
  XDREAM 900
  LAWRENCE CR7300 X4 ok vetem se duhet te perdoret telekomande universale (me origjinalen nuk korrispondojne butonat;psh. 8=menu etj..)
  bobi blu,sa per dijeni une nuk kam marre informacione nga forume te tjera dhe u kam ndryshuar emrin,sepse kam ku i marr,sa dalin nga furra kur i thone muhabetit,por ti nese i ke ato qe thua pse si ke postuar qe te marrin te gjithe,por jane mbytur me poste per sw me emu per dt470,kurse ne forumet ku jam une,(nuk eshte jam ndonje i pazevendesueshem)ato kane kohe qe kane dale shoku,pastaj po pate ndonje gje per nextwave sdr2500CI ose mvision fcis 7000,bujrum,kerkoje dhe ta nxjerr cfare te duash.nicku im eshte ose tinial ose Altin Basha,kerko ku te duash dhe shikoji postet e mia se cfare kam postuar.
  nuk bej te parin si puna jote,qe qeke njishi per kete,paske zbuluar ti i pari dhe te tjeret ti paskan vjedh,kshu kshu shoku
  suksese,se ato qe ke nxjerre aty
  CLONE SATplus DT470
  DION DT470
  DREMAX DT470
  XDREAM 900
  LAWRENCE CR7300 X4
  une i kam ketu e disa vjet perpara,qe kur kane ardh aparatet e para ne Tirone plako
  suksese me punet tuaja se sja vlen te debatojme mes shqiptarve,te bejme ndonje per mire jo per keq
  suksese

 10. #10
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: dt470

  SA per ato qe thua TINO, nuk jam dakort ne disa pika
  1.une nuk kerkoj te jem njishi dhe as qe pretendoj, por une po kerkoj thjeshte te ndihmoj me fakte çdo shqiptar pa qene nevoja te perseris ato qe thone te tjeret.
  2.ne qofte se ti i ke patur me kohe programet perse nuk i ke postuar?!
  3. une postoj vetem kur ndonjeri kerkon ndihme.
  4.sa per dekoderat qe me permend nuk me interesojne
  5.per mvision fcis 7000e+ po te theme qe jane difektoz nga 4 qe kisha i kam derduar ne SPANJE per ti riparuar se kane difekt ne tuner,dhe po te
  shikosh nuk jane mo as ne shitje. te uroj shnet BOBI.

Page 1 of 63 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. sat+dt470
  By xhaferi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 15-01-2011, 10:18:33
 2. Question dt470 ish sat+
  By eri83 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 03-12-2010, 14:34:05
 3. Question dt470 me internet
  By mr.ilirdanaj in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 19-04-2010, 22:20:23
 4. Firmware for Dreamax Dt470
  By glenbrian in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 9
  Last Post: 11-11-2008, 13:24:03
 5. DION DT470 aiutino
  By nelloanto in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 27-03-2007, 17:27:39

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •