Page 51 of 64 FirstFirst ... 26414649505152535661 ... LastLast
Results 501 to 510 of 632

Thread: Sat+ DT470

 1. #501
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  659
  Uploads
  76

  Re: Sat+ DT470

  Quote Originally Posted by joher View Post
  Pershendetje

  Kujdes! Postimi "DT470 per TRING.rar‎" nuk eshte Firmware qe behet upload me DNUPMAN por eshte nje dump i kopjuar me Jtag.
  Tani kush ka nje Jtag te mire per STi le ta provoje por me pare te beje nje kopje dump-it origjinal per ndonje anomali.
  Nqs ka rezultat te na njoftonje se per fatin e keq Jtag-u im po lexon mire por ka harruar te shkruaj,ndoshta kam faj me PC.(duhet format) por s'kam kohe.

  Rrespekte
  Pershendetje kush ka mundesi me provuar kete liste key , a shtohet meny e biss

 2. #502
  Senior Member xhaferi's Avatar
  Join Date
  28-11-2008
  Posts
  260
  Uploads
  10

  Re: Sat+ DT470

  Quote Originally Posted by joher View Post
  Pershendetje

  Kujdes! Postimi "DT470 per TRING.rar‎" nuk eshte Firmware qe behet upload me DNUPMAN por eshte nje dump i kopjuar me Jtag.
  Tani kush ka nje Jtag te mire per STi le ta provoje por me pare te beje nje kopje dump-it origjinal per ndonje anomali.
  Nqs ka rezultat te na njoftonje se per fatin e keq Jtag-u im po lexon mire por ka harruar te shkruaj,ndoshta kam faj me PC.(duhet format) por s'kam kohe.

  Rrespekte
  joher .me ka ndodhur edhe mua ky fenomen qe me ane te JTAG arrija te lexoja flashin por nuk ma shkruante.nuk me kujtohet mire se e kam provu shume koh me par (ne kohen e SAT+) ,por me sa mbaj mend e lexoja flashin nga SAT+ i rregullt dhe kur e shkruaja procedura shkonte deri ne fund si procedur por nuk shkruhej

 3. #503

  Re: Sat+ DT470

  Matjani
  Ky soft "LAWRENCE_LTX5" nuk punon telekomanda e sat+,duhet telekomande e modelit origjinal

 4. #504

  Re: Sat+ DT470

  Quote Originally Posted by xhaferi View Post
  joher .me ka ndodhur edhe mua ky fenomen qe me ane te JTAG arrija te lexoja flashin por nuk ma shkruante.nuk me kujtohet mire se e kam provu shume koh me par (ne kohen e SAT+) ,por me sa mbaj mend e lexoja flashin nga SAT+ i rregullt dhe kur e shkruaja procedura shkonte deri ne fund si procedur por nuk shkruhej
  Per mendimin tim eshte faji i PC dhe ndoshta behet me Jkey

 5. #505
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  659
  Uploads
  76

  Re: Sat+ DT470

  Quote Originally Posted by joher View Post
  Matjani
  Ky soft "LAWRENCE_LTX5" nuk punon telekomanda e sat+,duhet telekomande e modelit origjinal
  Eshte vetem nje liste key dhe jo softi i lawrence.

 6. #506
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  659
  Uploads
  76

  Re: Sat+ DT470

  Pershendetje kush ka mundesi te testoje kete sw te nje cloni te dt470
  Attached Files Attached Files

 7. #507
  Senior Member xhaferi's Avatar
  Join Date
  28-11-2008
  Posts
  260
  Uploads
  10

  Re: Sat+ DT470

  pershendetje matjani sapo e testova. e futa 2 her programin por ma fikte aparatin,po pate naj soft tjeter postoje se ti testoj une

 8. #508
  Banned
  Join Date
  16-03-2009
  Location
  Vlore
  Posts
  661
  Uploads
  0

  Re: Sat+ DT470

  Xhaferri po softcamkey te matjanit e provove ? A i shtonte celsat biss ? Faleminderit

 9. #509
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  659
  Uploads
  76

  Re: Sat+ DT470

  Disa sw clone te patestuar

 10. #510
  Senior Member xhaferi's Avatar
  Join Date
  28-11-2008
  Posts
  260
  Uploads
  10

  Re: Sat+ DT470

  Quote Originally Posted by MATJANI View Post
  Disa sw clone te patestuar
  matjani te dyja softet e fikin fare aparatin shiko mos gjen nje soft per strong SRT4155 Evo se ka shume mundesi ti shkoj pasi une nuk kam koh te exploroj ne internet

Similar Threads

 1. sat+dt470
  By xhaferi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 15-01-2011, 10:18:33
 2. Question dt470 ish sat+
  By eri83 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 03-12-2010, 14:34:05
 3. Question dt470 me internet
  By mr.ilirdanaj in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 19-04-2010, 23:20:23
 4. Firmware for Dreamax Dt470
  By glenbrian in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 9
  Last Post: 11-11-2008, 13:24:03
 5. DION DT470 aiutino
  By nelloanto in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 27-03-2007, 18:27:39

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •