Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Чeргa в1 - да си поблъскаме главите

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Чeргa в1 - да си поблъскаме главите

Здравейте, чудих се дали да пускам нова тема, но като не намерих връзка с някоя от съществуващите пуснах рази. Каква е целта на занятието? Много хора биха ми казали: В1 е бита карта, да обаче тя е пътя към в2. Реших да направя няколко примера като сетна няколко ключа и после пусна към картата един и същ ЕЦМ (естествено след пълен цикъл на инициализация - всички команди които пуска и оскама), после от известна кодова дума сметнах сесийните ключове. В прикачените файлове се вижда разлика само при 0-ва стойност (може и аз да съм объркал нещо командите), сигурно ще направя още една група проби. Идеята: да се намери връзка между ключа който се установява в началото на инициализация на картата и сесийния ключ!
    2-та файла са през различен период от време и са минали ЕММ-та. От първия пример като пуснах ЕЦМ-а по късно, картата не ми го декриптира а и отговора и беше: 6х хх

Допълнено: по -нататък ще пробвам с ключ 1 после с 2 и задължително пак с 0, но това е свързано с ваденето на картата от оскама и съответно прекъсване на юзърите . А и последно да питам: Дали някой знае начин ръчно да пратя ЕЦМ към оскама и той да ми отговори?
    Attached Files Attached Files

Re: Чeргa в1 - да си поблъскаме главите

праща ецм и емм към феникс вързан на ком 1 или 2 и промена камкея Project_ch_camkey.rar

Uploads
    7

Quote Originally Posted by star14 View Post
    Attachment 247789 - праща ецм и емм към феникс вързан на ком 1
    Благодаря, аз ползвам долуприкаченото като конзола и работи под уиндоус с pc/sc рийдър на юсб (acr38)
    Attached Files Attached Files

WinExplorer by Dexter ще ти свърши тая работа - а горната програма има идеята да извлича от срийма записан бинарен файл емм и да сендва към картата за да я обнови ,и после да пратиш ецм да се види дали е тръгнала.

Uploads
    7

хубава програмка: изкарай конфигурацията за ком и скорост в цфг файл, евентуално и ИНИТ-а да може да го прави примерно от файл (да не са строго набити командите)

Ще ти спестя малко главоблъсканица - ключа за декодиране е sha 1 хеш на сесийния ключ.

Uploads
    7

Quote Originally Posted by glamav View Post
    Ще ти спестя малко главоблъсканица - ключа за декодиране е sha 1 хеш на сесийния ключ.
    Ейй, и що никой не го спомена това някъде до сега, даже и gf ми каза че не знае как се получава?

Uploads
    7

Значи в първия файл 0-вия ключ ми е грешен (как се трие пост в този форум?)

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by mminkov View Post
    Значи в първия файл 0-вия ключ ми е грешен (как се трие пост в този форум?)
    Не може да триеш, не може да редактираш-ако са минали няколко поста (3-4 май), само мод+ може.

аз нищо не разбрах, кое зимаш и го объщаш в сха1, пробвах и cw-to и sesskey от 2та файла, и в ascii объщах, и все ми вади други глупости.

Мислех че е известно, дори бях писал лс на гфто да го спомене в сорса на оскама.

Ето пример: от сорса на оскама, ключа който се праща към картата е : 0x56, 0x47, 0x38, 0x29, 0x10, 0xAF, 0xBE, 0xCD, от този сайт- хеша е f2 21 c5 69 28 86 fb 9e c0 20 28 06 d2 23 72 31 c9 bb 0d a1 - което е сесийния ключ (последните 4 байта са неизползваеми при декодирането на ецм-а, и за това ги няма в оскама)

Page 1 of 2 12 LastLast