Page 1 of 9 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 82

Thread: Bulcrypt ver.2 обща тема

Bulcrypt ver.2 обща тема

Здравейте приятели.Кога ще бъде оправен проблемът с кодовата дума при v2.Писания ,че се купува скъп хардуер едва ли са верни,по простата причина ,че такива карти се разменят свободно/безплатно/ в мрежата.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Re: Bulcrypt support submited to OSCAM

Quote Originally Posted by g_f_g View Post
    Здравейте приятели.Кога ще бъде оправен проблемът с кодовата дума при v2.Писания ,че се купува скъп хардуер едва ли са верни,по простата причина ,че такива карти се разменят свободно/безплатно/ в мрежата.
    Найвероятно когато буля пуснат в3 и спрът в 1.

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Bulcrypt ver.2 обща тема

Кога ще бъде оправен проблемът с кодовата дума при v2
    Бе човек (@г_ф_г), то ако можеше да се оправи в.2 (принципно няма информация, а не че е някакво недоглеждане или бъг), да не мислиш, че нямаше да го оправят, аз мисля, че ще се получи преди да се пусне в.3.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by dstb View Post
    Найвероятно когато буля пуснат в3 и спрът в 1.
    Няма да се учудя, ако вече е пусната, просто да не знаем защото всичките ни карти в. 1< не работят.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Вижте с вер 2 нещата са много по сложни и няма универсален метод за всяка карта, забравете за сега за нея. Този път хората са си свършили много по добре работа. Относно гледането през интернет ами реално са 2 канала за това ги има ако са всичките само на вер. 2 тогава ще бъде друго. В момента няма проблем този оскам да работи с вер 2 карта стига да имате нужните ключове и знаете как да накарате оскам да ги използва. Стига вече с предположенията, за да стане публична вер 2 трябва много работа.

Quote Originally Posted by gfto View Post
    Как си го написал, все едно знаем какво да правим ама не го правим нарочно, че хората да имат проблем :)

"Проблемът" както го наричаш е следният. При v1 знаем да декодираме кодовата дума, която връща картата. При v2 *не знаем* как да го направим. Ако знаеш как да декодираме CW-тата връщани от v2 карти, кажи и ще оправим "проблема".
    Знам ,че сте направи много и дължим на вас много неща.Но фактът ,че се гледа поларис на шер и се гледат хоби тв хд ....

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Quote Originally Posted by g_f_g View Post
    Знам ,че сте направи много и дължим на вас много неща.Но фактът ,че се гледа поларис на шер и се гледат хоби тв хд ....
    Няма го публично колега разбери, явно има хора които са по напред и са го направили, приеми го това като факт, ако си като мен и не разбираш кодиращите алгоритми седиш и чакаш. В тази тема е за техническа информация и данни за общи приказки, ако обичате не тук.

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Quote Originally Posted by woooow View Post
    Не да ползваме наличните данни от сд приемник, а да въведем нови от хд такъв.
    Добре де, каква е разликата между hd и sd, нали и 2-та работят (по-новите делти) с карти в2 (изключвам делта-101, делта-200 и делта-203)? Картата трябва да се 'чопли' с един и същ механизъм!

Senior Member gfto's Avatar
    Uploads
    0

Bulcrypt ver.2 обща тема

За да има някакъв напредък, човек с подходящо оборудване, трябва да направи следното:

1. Има два "девствени" HD приемника.
    1.1 Дъмпва им NAND-овете.

2. Пуска единият и се уверява че работи.
    2.1. Дъмпва му NAND-а.

3. Пуска вторият и се уверява че работи.
    3.1. Дъмпва му NAND-а.

Четирите файла получени от 1.1, 2.1 и 3.1 се сравняват.
    Ако има разлики - чудесно, може би сме намерили къде приемника пази boxKey и го имаме.

Ако имаме BoxKey се мъчим да разберем как да го използваме, за да декодираме CCW-то връщано от картата.

Други тестове, от хора които имат работеща v2 карта (аз нямам, всичките са ми v1):

1. Харесвайте си едно ECM и ползвайте tsdecrypt, за да го пращате на Oscam (tsdecrypt може да праща ECM от текстов файл).
    2. Записвате дали всеки път картата отговаря с една и съща CCW (кодирана кодова дума).
    3. Играете си с командата, която сетва session key, като вдигате по едно битче, след което пак отивате на стъпка 1.
    4. Цел на упражнението - установяване на връзка между инициализацията и session key с който при v1 се прави xor и в момента работим със хардкоднати инит + сесиен ключ, при v2 - неизвестно какво правим с инита и сесийният ключ.

Re: Bulcrypt ver.2

Аз стигнах до момента, в който ме съмнява че има "девствени" приемници. Иначе лог от такъв ще подскаже малко. Трябва да има някаква команда за чифтосване.

Page 1 of 9 1236 ... LastLast