Page 1 of 71 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 702

Thread: Rekomandime per aparate te ndryshme:

 1. #1
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Verdalle
  Posts
  1,164
  Uploads
  87

  Rekomandime per aparate te ndryshme:

  E hapa kete Thread per arsye se ka shume njerez qe pyesin per aparate te ndryshme, si jane kush eshte i mire, i keq, etj, Une do jape mendimin tim, dhe kam deshire dhe te tjeret te shprehin mendimet e tyre per aparatet satelitore ne qarkullim, Per mua aparate qe vlejne jane:

  Dreambox Orgjinal ose Klone.
  Vu+ Orgjinal ose Klone.
  Openbox-Skybox jo te gjitha versjonet por ato qe kane dale te mira.

  Te tjerat per mua nuk vlejne, mos u lodhni kot me marka te ndryshme dhe me emra te cuditshem, ose qe te bejne per vete, kurjoziteti na ka shtyre te gjitheve te bejme gabime dhe te mendojme per dicka te PAPARE, keto jane dhe me keto do punojme, kaloni mire!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  11-04-2010
  Posts
  156
  Uploads
  0

  Re: Rekomandime per aparate te ndryshme:

  Pershendetje!
  E uroj personin qe e hapi kete rubrike.Shume pyetje ka per kete problem dhe mendoj dhe shume do te perfitojne nga pervojat e te tjereve.
  Gabuaar qofsha por kam disa vite qe punoj me clark-tech 5100 combo + .Punon sh.mire.lexon te gjitha kartat ,pranon te gjithe llojet e moduleve (shume prej tyre i kam provuar vete),lexon sh mire cccam ,por edhe si harware mendoj sh.mire.
  Pavaresisht opinioneve te te tjereve gjithsesi mendoj se kam te drejten te shpreh nje mendim.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  06-02-2006
  Location
  tirana
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Rekomandime per aparate te ndryshme:

  Duke patur nje dm800 clone dhe nje vu+ solo clone ne shpi them se vu+ eshte shume me i mire ne shume aspekte, shpejtesi, cilesi figure, cilesi pulti, punon perfekt me usb tuner tokesor, nuk e di ca mund te kerkosh me shume nga nje aparat, gjithsesi edhe dm800 ngelet nje aparat shume i mire!!

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  08-12-2007
  Posts
  181
  Uploads
  2

  Re: Rekomandime per aparate te ndryshme:

  ***useless quote***
  Skybox F5 HD si rezulton te jete?

 5. #5
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Rekomandime per aparate te ndryshme:

  ***useless quote***

  se pari duhet te kalosh ne duar shume aparate qe te japesh vlersimin se kush eshte me i mire une personalishte kam kaluar shume tani perdore vu+ / kathrein /coolstream / dreambox /tripledragon / ipbox / ne funsion kam vu+ dhe coolstream kurse te tjeret per teste gjithmon vetem origjinal kurse Openbox-Skybox as qe dua te merrem ne krahasim me te tjeret qe permenda me larte sa per cilesine e figures ipbox coolstream dhe kathrein me imaget origjinale jan me te mire se aparatet me enigma2 se te gjithe aparatet qe kane procesor mips bradcom te njejten cilesi figure kane ne treg ka aparate shume te mire se Openbox-Skybox qe kan suport shume te mire kaq sa per fillim

 6. #6
  Senior Member QIRI's Avatar
  Join Date
  21-07-2011
  Location
  elbasan-albania
  Posts
  260
  Uploads
  26

  Re: Rekomandime per aparate te ndryshme:

  pershendetje , un kam nje sunray4 dhe me te vertet jam shum i kenaqur shum stabel qualitet figure me pak fjal perfect.
  tani po pres te me vije nje vu+solo.

 7. #7
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,359
  Uploads
  17

  Re: Rekomandime per aparate te ndryshme:

  Prsh. une kam nje DM800 hd pvr clone. po vete gati 3 vjet qe e kam marre, dhe me ka ecur shume mire nga ana hardware, dhe jam shume i kenaqur. Kam dhe nje Amiko 8840 combo Full-HD 1080p, qe ka nje cilesi figure super. Por ...per ne pergjithesi Dream Multimedia eshte ne Top Liste. Cdo gje tjeter varet nga risite qe dalin vazhdimisht.

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  06-02-2006
  Location
  tirana
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Rekomandime per aparate te ndryshme:

  Quote Originally Posted by mile kristo View Post
  sa per cilesine e figures ipbox coolstream dhe kathrein me imaget origjinale jan me te mire se aparatet me enigma2 se te gjithe aparatet qe kane procesor mips bradcom te njejten cilesi figure kane
  E ke fjalen per kanalet HD apo SD??

 9. #9
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Rekomandime per aparate te ndryshme:

  ***useless quote***

  si per HD ashtu edhe per SD

 10. #10

  Re: Rekomandime per aparate te ndryshme:

  pershendetje
  nuk enjoh shume keto lloj dekorash....kush dekor i hap te gjitha paketat...behet fjale per emulator keys...klm

Page 1 of 71 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. JTAG per Aparate te Ndryshem.
  By OVES12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 220
  Last Post: 16-03-2018, 16:18:45
 2. Probleme te ndryshme me aparatet
  By jorida2008 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 18
  Last Post: 27-12-2011, 20:32:09
 3. Programe Per Aparate Satelitore
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 27
  Last Post: 15-01-2011, 11:42:26
 4. Info Aparate,Module,Karta,Card Sharing
  By tironci in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 10-01-2009, 13:17:36
 5. pike service qe rregullon aparate
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 14-09-2008, 19:56:21

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •