Results 1 to 9 of 9

Thread: matrix reloaded cam, per conax card

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  matrix reloaded cam, per conax card

  kush me ndihmon me filet e duhur qe te programoj nje modul matrix reloaded qe te njohi karten conax. Kam provuar disa por asnjeri nuk e njeh karten e tringut.

 2. #2
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: matrix reloaded cam, per conax card

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  kush me ndihmon me filet e duhur qe te programoj nje modul matrix reloaded qe te njohi karten conax. Kam provuar disa por asnjeri nuk e njeh karten e tringut.
  ( provo kete file dhe na trego )

  xtract the file then put the dump into cam matrix or magic with cas interface
  change the following afer choosing language :
  *cas on
  *conax off
  *bet off
  *irdeto off
  *cw off
  l
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: matrix reloaded cam, per conax card

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  ( provo kete file dhe na trego )

  xtract the file then put the dump into cam matrix or magic with cas interface
  change the following afer choosing language :
  *cas on
  *conax off
  *bet off
  *irdeto off
  *cw off
  l
  jo Bernardi nuk e njeh perseri..

 4. #4
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: matrix reloaded cam, per conax card

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  jo Bernardi nuk e njeh perseri..
  problemi kesaj eshte se team e ka braktisur me kohe suportin

  provo kete file me poshte dhe na thuaj

  (te nje forum italian i kane hedhur oscam brenda ketij moduli qe te lexoje skedat italiane , por edhe aty kete gje e bejne fshehurazi me ane te mp)

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: matrix reloaded cam, per conax card

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  jo Bernardi nuk e njeh perseri..
  me kete file provo ta konvertosh ne magic cam
  Attached Files Attached Files

 6. #6
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: matrix reloaded cam, per conax card

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  me kete file provo ta konvertosh ne magic cam
  po i provoj te gjitha bernardi po asnje sukse. gjeta dhe firmware qe kishin opcion keys per sistemin conax, dhe prape nuk e njeh karten.mos duhet ti hedh ndonje file tjeter pervec (bin File)

 7. #7
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: matrix reloaded cam, per conax card

  provoi njehere keto file e tjera me poshte
  Attached Files Attached Files

 8. #8
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: matrix reloaded cam, per conax card

  bernardi. a eshte e mundur qe ky modul te programohet me firmware te nje moduli conax origjinal.?? psh. Technisat conax cam, pasi e kam nje te tille. mund ti behet buckup firmware-it te modulit Technisat, per ta pershtatur tek matrix pastaj????

 9. #9
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: matrix reloaded cam, per conax card

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  bernardi. a eshte e mundur qe ky modul te programohet me firmware te nje moduli conax origjinal.?? psh. Technisat conax cam, pasi e kam nje te tille. mund ti behet buckup firmware-it te modulit Technisat, per ta pershtatur tek matrix pastaj????
  nuk e di te them

Similar Threads

 1. matrix reloaded+ fun card jsc,biss
  By florinda in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 30-01-2010, 23:34:57
 2. Question CONAX per MATRIX RELOADED
  By kapoaug in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 06-12-2009, 19:36:03
 3. Matrix reloaded with Titanium card for DigiTV
  By Owenski in forum Matrix Reloaded Cam
  Replies: 5
  Last Post: 03-05-2009, 10:57:20
 4. Matrix Reloaded and Digitalb card
  By marjacklu in forum Matrix Reloaded Cam
  Replies: 1
  Last Post: 16-08-2006, 12:16:56
 5. Matrix Reloaded and Digitalb card
  By marjacklu in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 10-08-2006, 07:19:52

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •