Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 999

Thread: Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mŽ temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!


  Temat e vjetra me datat perkatese i gjeni ketu:

  10.http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 07-01-2013 deri ne 01-05-2013

  9. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 24-09-2012 deri ne 07-01-2013

  8. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-05-2012 deri ne 24-09-2012

  7. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 12-02-2012 deri ne 16-05-2012

  6. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 28-12-2011 deri ne 12-02-2012

  5. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-09-2011 deri ne 28-12-2011

  4. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 31-05-2011 deri ne 17-09-2011

  3. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 03-02-2011 deri ne 31-05-2011

  2. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 08-11-2010 deri ne 03-02-2011

  1. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 26-02-2008 deri ne 08-11-2010

 2. #2
  Senior Member thomaqirici's Avatar
  Join Date
  30-11-2010
  Posts
  305
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  pershendetje cuna:desha nje emulator per te hapur karten e tringut me enigma2,,ne enigma1 arrita ta hap kurse me enigma2 spo mundem...faleminderit.....

 3. #3
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by thomaqirici View Post
  pershendetje cuna:desha nje emulator per te hapur karten e tringut me enigma2,,ne enigma1 arrita ta hap kurse me enigma2 spo mundem...faleminderit.....
  mjafton te vendosesh ate emulator qe ke tek enigma1 por qe te jet per enigma2

 4. #4
  Contributing Member
  Join Date
  18-05-2009
  Posts
  625
  Uploads
  3

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  peshendetje,A eshte e mundur me shiqu Video nga Kompjuteri ne DM500s.psh ndonje Film apo video te youtube qe eshte ne PC dhe me eshiqu ne dm500s,pres pergjigje

 5. #5
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by zeshkanisyzi View Post
  peshendetje,A eshte e mundur me shiqu Video nga Kompjuteri ne DM500s.psh ndonje Film apo video te youtube qe eshte ne PC dhe me eshiqu ne dm500s,pres pergjigje
  po eshte e mundur... me ane te kabullit lan ben mount hard diskun apo dicka e tille, se s'e kam provuar asnjehere, por e di qe behet!!

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  18-05-2009
  Posts
  625
  Uploads
  3

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  ok per pergjigjen,,,nese dikush e ka provuar le te na tregon me sakte se si behet,flm

 7. #7
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by zeshkanisyzi View Post
  ok per pergjigjen,,,nese dikush e ka provuar le te na tregon me sakte se si behet,flm
  ke ne youtube kerko!

 8. #8
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by zeshkanisyzi View Post
  peshendetje,A eshte e mundur me shiqu Video nga Kompjuteri ne DM500s.psh ndonje Film apo video te youtube qe eshte ne PC dhe me eshiqu ne dm500s,pres pergjigje
  Po eshte fare thjesht.
  1. share nje folder ne PC dhe
  2. Mount ne DM.
  Ketu http://www.satsupreme.com/showthread...994#post992994 te menyra e pare e ke te shpjeguar.
  Po te aplikosh ate metode i shikon filmat apo videot prej PC ne DM pa pengesa. Vec ne kete rast nuk do regjistrosh, por thjesht do fusesh filmat ne folderin qe ke bere share ne PC. Dhe ne pultin e DM shtyp Menu - File mode - harddisk, ketu do gjesh filmin apo filmat qe ke fut ne folderin e siperpermendur.

 9. #9

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Ne qofte se din apo i ka ndodhure dikujte si problemi im luse qe te me ndihmoj.ne dm7020hd ka ndodhure nje difekt i pa kuptuar deri para kater diteve rregulishte instaloja OE2.0 por tashe nuke po muje.problemi ndodhi pasi beta updejte ne open pli i cili gjindej ne usb permes meobotit.boxi u blokua pastaj e fleshova flashin me OE 2.0 dhe boxi nuke ngrihet.pore kure e fleshoje me OE1.6 boxi ngrihet e punone petfekt.Flm!

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by sadolina View Post
  Ne qofte se din apo i ka ndodhure dikujte si problemi im luse qe te me ndihmoj.ne dm7020hd ka ndodhure nje difekt i pa kuptuar deri para kater diteve rregulishte instaloja OE2.0 por tashe nuke po muje.problemi ndodhi pasi beta updejte ne open pli i cili gjindej ne usb permes meobotit.boxi u blokua pastaj e fleshova flashin me OE 2.0 dhe boxi nuke ngrihet.pore kure e fleshoje me OE1.6 boxi ngrihet e punone petfekt.Flm!
  Meoboot nuk e ka perfunduar punen me OE 2.0 pak image e suportojne, por ti n.q.se ke ne flash image me OE 1.6 nuk mund ti hedhesh nga usb image OE 2.0. Me pak fjale po ke ne flash OE 2.0 duhet te punosh me meobootin vetem me image OE2.0 ose e kunderta flash OE 1.6 imaget ne meoboot te jene OE 1.6. Per mendim tim eshte akoma heret per image OE 2.0 se jane akoma ne pune e siper nuk kane perfunduar. Nuk e di a isha i qarte

Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By OVES12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 24-09-2012, 15:08:20
 2. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fushkrujs in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 16-05-2012, 23:01:37
 3. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1006
  Last Post: 12-02-2012, 15:37:53
 4. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •