Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: UPC Direct

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  05-10-2010
  Posts
  253
  Uploads
  0

  Post UPC Direct

  Cfar po ndodh me upc thor , deri tani jan hap vetem me Atlas HD 100 cristor dhe Amiko ssd-550 , si ti hapim edhe me aparate te tjere .

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  05-10-2010
  Posts
  253
  Uploads
  0

  Re: UPC Direct

  Kto jane kodet per UPC thor , ju lutem testoni dhe na tergoni se ne cilin aparat hepn.

  0D028C

  00 : 6E756E6485886A9B0859C403EAFBD18A
  01 : A9E99770CC04504805A51FEC679D0328

  0D02A0
  00:307249C2E6CA1BFC698C79B4C64E810C
  01:FD4FD691F6A2C6992E240B8C36791284

  0D02A4
  00 : 6B9C61F2ADF76C7F23CF10E2E4D5F5E2
  01 : 3E5524FC02238F1BE15B45A96D52CCF5

  0D02A8
  00 : C229A4036100E81A42BAC3C70EBBC852
  01 : C229A4036100E81A42BAC3C70EBBC852

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  27-08-2012
  Posts
  13
  Uploads
  0

  Re: UPC Direct

  System Card: C4FFB330795B//

  Sysem keyKey B0 : 816C84602F6B10BE2BF52D0C7E9F8DD04585AF233C3E68B908 329308074FBC3D97E4E352B8A0490C0E8BB7428E0157920575 60605284D3C489838DCB35670080 // RSA Key

 4. #4
  Contributing Member MATJANI's Avatar
  Join Date
  08-03-2010
  Location
  Europe
  Posts
  769
  Uploads
  84

  Re: UPC Direct

  Quote Originally Posted by emtoni View Post
  Kto jane kodet per UPC thor , ju lutem testoni dhe na tergoni se ne cilin aparat hepn.

  0D028C

  00 : 6E756E6485886A9B0859C403EAFBD18A
  01 : A9E99770CC04504805A51FEC679D0328

  0D02A0
  00:307249C2E6CA1BFC698C79B4C64E810C
  01:FD4FD691F6A2C6992E240B8C36791284

  0D02A4
  00 : 6B9C61F2ADF76C7F23CF10E2E4D5F5E2
  01 : 3E5524FC02238F1BE15B45A96D52CCF5

  0D02A8
  00 : C229A4036100E81A42BAC3C70EBBC852
  01 : C229A4036100E81A42BAC3C70EBBC852
  a i ke provuar vete ,a punojne keto celsa ne Amiko ssd-550 .

 5. #5

  Re: UPC Direct

  prsh a do hapen upc direkt me aparatet e tjera pevec atlas 100 hd,flm

 6. #6
  Senior Member elio.c's Avatar
  Join Date
  02-10-2010
  Location
  mystic falls
  Posts
  323
  Uploads
  5

  Re: UPC Direct

  Nuk punojne i testova une...

 7. #7
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,665
  Uploads
  288

  Re: UPC Direct

  Quote Originally Posted by elio.c View Post
  Nuk punojne i testova une...
  me cfare aparati i testove? Celsat ja vendose manualisht apo me softkam key?,pasi kane dale per disa tipe aparatesh

 8. #8
  Senior Member elio.c's Avatar
  Join Date
  02-10-2010
  Location
  mystic falls
  Posts
  323
  Uploads
  5

  Re: UPC Direct

  Me softin e globos golden fairy chip 5119.
  I vendosa manualisht...

 9. #9
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,665
  Uploads
  288

  Re: UPC Direct

  Quote Originally Posted by elio.c View Post
  Me softin e globos golden fairy chip 5119.
  I vendosa manualisht...
  Po te dergoj softkam key qe ka dale sot nga Dreamer provoje dhe me thuaj pasi une nuk kam mundesi ta provoj pasi me mungon sateliti Thor 0,8-1west.Tani me njoftuan qe me softkam key qe po postoj paketa hapet dhe per aparatet Amiko Hd,Amikossd,Onlien kush ka mundesi ti provoj dhe te na ktheje pergjigje .Faleminderit

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  05-10-2010
  Posts
  253
  Uploads
  0

  Re: UPC Direct

  Per te gjitha serite e Amiko perdoren kto softcame

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Canal+ prepare le changement pour Direct 8 et Direct Star
  By dreams@t in forum L'actualité Journalière sur la Télévision par le câble et le Satellite
  Replies: 0
  Last Post: 03-02-2012, 22:25:32
 2. Finalisation de l’accord d’achat par Canal+ de Direct 8 et Direct Star
  By OnePiece in forum L'actualité Journalière sur la Télévision par le câble et le Satellite
  Replies: 0
  Last Post: 04-12-2011, 15:16:02
 3. Canal+ prend 60 % de Direct 8 et Direct Star, incursion dans la TV gratuite
  By OnePiece in forum L'actualité Journalière sur la Télévision par le câble et le Satellite
  Replies: 0
  Last Post: 09-09-2011, 23:33:42
 4. Canal+ buys Direct 8 and Direct Star, makes first foray into FTA TV
  By OnePiece in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 09-09-2011, 23:22:31

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •