Results 1 to 9 of 9

Thread: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  29-11-2005
  Posts
  12
  Uploads
  0

  ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

  kam blere para kater muajsh nje aparat starsat sr-x3500cuci dhe kam gjithe kete kohe qe nuk po i gjej nje menyre te shtoj providers dhe key (celsa) per keta provider a dini ndonje program apo menyre per ti futur celesat ketij lloj aparati se tek adresa w**.satdw.com ka vetem firmware dhe askush nuk di menyra per ti ndryshuar vetem key apo per ti shtuar key dhe providers. Deri tani ( te pakten per mua) menyra e vetme eshte ti futesh softin e fundit dhe te presesh per tjetrin kur te dali ?????. Kam pare qe per modele te tjera ka edhe soft per ti futur vetem key apo cdo gje tjeter kurse per kete model duhet te presesh !!!!!!!!!! kur ti shkoje neper mend ndonjerit nga libyan team te nxjerre softin e ri. Nuk besoj se nuk ekziston asnje menyre te pakten duke pare se ky lloj modeli ka shume klone neper forume te ndryshme.

 2. #2
  New Member
  Join Date
  18-11-2006
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Re: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

  Quote Originally Posted by iorius View Post
  kam blere para kater muajsh nje aparat starsat sr-x3500cuci dhe kam gjithe kete kohe qe nuk po i gjej nje menyre te shtoj providers dhe key (celsa) per keta provider a dini ndonje program apo menyre per ti futur celesat ketij lloj aparati se tek adresa w**.satdw.com ka vetem firmware dhe askush nuk di menyra per ti ndryshuar vetem key apo per ti shtuar key dhe providers. Deri tani ( te pakten per mua) menyra e vetme eshte ti futesh softin e fundit dhe te presesh per tjetrin kur te dali ?????. Kam pare qe per modele te tjera ka edhe soft per ti futur vetem key apo cdo gje tjeter kurse per kete model duhet te presesh !!!!!!!!!! kur ti shkoje neper mend ndonjerit nga libyan team te nxjerre softin e ri. Nuk besoj se nuk ekziston asnje menyre te pakten duke pare se ky lloj modeli ka shume klone neper forume te ndryshme.
  kam starsat sr-x220 dhe deri tani di qe mund te nderosh vetem celsat nuk kam gjetur ndonji program per provider
  po te nderosh vetem celsin aparati punon pershembull d+ nderron celsat nagra jo provider dhe makina punon tek celsat biss mund te shtosh sa te duash

 3. #3
  New Member
  Join Date
  18-11-2006
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Re: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

  Quote Originally Posted by john-k View Post
  kam starsat sr-x220 dhe deri tani di qe mund te nderosh vetem celsat nuk kam gjetur ndonji program per provider
  po te nderosh vetem celsin aparati punon pershembull d+ nderron celsat nagra jo provider dhe makina punon tek celsat biss mund te shtosh sa te duash
  e mail im eshte sigianh@in.gr

 4. #4
  Junior Member
  Join Date
  29-11-2005
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

  e provova golden interstar 7700 por nuk e merr aparati firmwarin si dreqin tia bej. di ndonje model tjeter....

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  29-11-2005
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

  ne nje thread anglez satellites.co.uk tregojne per nje metode ku perdoret programi winhex per ti futur kodet por edhe ky nuk punon. nqs mbaj mend mire dikur ka dale nje version i vjeter i firmwarit qe te lejonte te fusje key por edhe ky jo providers (me duket se ka qene versioni 312).

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  29-11-2005
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

  nqs nuk e mbaj mend keq edhe BOBI BLU ka kete lloj aparati .si ja ben per te futur celsat.

 7. #7

  Re: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

  kosovasat.net
  informohuni

 8. #8
  New Member
  Join Date
  21-12-2006
  Posts
  4
  Uploads
  0

  Re: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

  Nuk Di Per Europ Per Per Amerik Akan Te Mbyllur Globcasti Te Gjitha Programetnuk Jejon Na Dyhet Qesat Enuk Di Si Te Futen Ata Qelsa Apo Ka Ndonji Program Qe Fut Qelsat Ju Lutem Na Ndihmoni Nga Kanada

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

  Gezuar Festat.bobi :-d

Similar Threads

 1. Question SR-X3500CUCI and Dongle please Help!!!!!
  By mr.3ashiq in forum Starsat
  Replies: 1
  Last Post: 23-10-2009, 20:50:12
 2. NDIHME! starsat src3100 cu vetem restart :(
  By andiii_7 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 28-05-2008, 23:39:08
 3. Ndihme Starsat X-30cu Usb
  By tamo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 14-02-2008, 21:32:27
 4. hellp for starsat sr-x3500cuci
  By falcom32 in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 06-11-2006, 14:29:43
 5. ndihme, starsat sr-x3300cu
  By BehadesgO in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 07-10-2006, 10:05:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •