Results 1 to 9 of 9

Thread: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

Junior Member
    Uploads
    0

ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

kam blere para kater muajsh nje aparat starsat sr-x3500cuci dhe kam gjithe kete kohe qe nuk po i gjej nje menyre te shtoj providers dhe key (celsa) per keta provider a dini ndonje program apo menyre per ti futur celesat ketij lloj aparati se tek adresa w**.satdw.com ka vetem firmware dhe askush nuk di menyra per ti ndryshuar vetem key apo per ti shtuar key dhe providers. Deri tani ( te pakten per mua) menyra e vetme eshte ti futesh softin e fundit dhe te presesh per tjetrin kur te dali ?????. Kam pare qe per modele te tjera ka edhe soft per ti futur vetem key apo cdo gje tjeter kurse per kete model duhet te presesh !!!!!!!!!! kur ti shkoje neper mend ndonjerit nga libyan team te nxjerre softin e ri. Nuk besoj se nuk ekziston asnje menyre te pakten duke pare se ky lloj modeli ka shume klone neper forume te ndryshme.

New Member
    Uploads
    0

Re: ndihme per STARSAT SR-X3500CUCI

Quote Originally Posted by iorius View Post
    kam blere para kater muajsh nje aparat starsat sr-x3500cuci dhe kam gjithe kete kohe qe nuk po i gjej nje menyre te shtoj providers dhe key (celsa) per keta provider a dini ndonje program apo menyre per ti futur celesat ketij lloj aparati se tek adresa w**.satdw.com ka vetem firmware dhe askush nuk di menyra per ti ndryshuar vetem key apo per ti shtuar key dhe providers. Deri tani ( te pakten per mua) menyra e vetme eshte ti futesh softin e fundit dhe te presesh per tjetrin kur te dali ?????. Kam pare qe per modele te tjera ka edhe soft per ti futur vetem key apo cdo gje tjeter kurse per kete model duhet te presesh !!!!!!!!!! kur ti shkoje neper mend ndonjerit nga libyan team te nxjerre softin e ri. Nuk besoj se nuk ekziston asnje menyre te pakten duke pare se ky lloj modeli ka shume klone neper forume te ndryshme.
    kam starsat sr-x220 dhe deri tani di qe mund te nderosh vetem celsat nuk kam gjetur ndonji program per provider
    po te nderosh vetem celsin aparati punon pershembull d+ nderron celsat nagra jo provider dhe makina punon tek celsat biss mund te shtosh sa te duash

New Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by john-k View Post
    kam starsat sr-x220 dhe deri tani di qe mund te nderosh vetem celsat nuk kam gjetur ndonji program per provider
    po te nderosh vetem celsin aparati punon pershembull d+ nderron celsat nagra jo provider dhe makina punon tek celsat biss mund te shtosh sa te duash
    e mail im eshte sigianh@in.gr

Junior Member
    Uploads
    0

e provova golden interstar 7700 por nuk e merr aparati firmwarin si dreqin tia bej. di ndonje model tjeter....

Junior Member
    Uploads
    0

ne nje thread anglez satellites.co.uk tregojne per nje metode ku perdoret programi winhex per ti futur kodet por edhe ky nuk punon. nqs mbaj mend mire dikur ka dale nje version i vjeter i firmwarit qe te lejonte te fusje key por edhe ky jo providers (me duket se ka qene versioni 312).

Junior Member
    Uploads
    0

nqs nuk e mbaj mend keq edhe BOBI BLU ka kete lloj aparati .si ja ben per te futur celsat.

kosovasat.net
    informohuni

New Member
    Uploads
    0

Nuk Di Per Europ Per Per Amerik Akan Te Mbyllur Globcasti Te Gjitha Programetnuk Jejon Na Dyhet Qesat Enuk Di Si Te Futen Ata Qelsa Apo Ka Ndonji Program Qe Fut Qelsat Ju Lutem Na Ndihmoni Nga Kanada

VIP Member BIG BOBI's Avatar
    Uploads
    70

Gezuar Festat.bobi :-d