Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 40 of 40

Thread: Bulcrypt ver.2 тема за напреднали

Re: БСК вер2 rsa ключ

@didoee
    Здравей, колега,
    аз преди смятах, че ти си един от достигналите до решението-за v2(предвид софтуерните и хардуерни познания, които имаш), но явно иска още по-сериозни познания.
    Смятам, че тази година още повече ще има глад за V2, с новия спътник евентуално.
    Та ще помоля поне на лично да се разменят снимки на кой каквото има като купен хардуер за v2 или знания, достигнати експериментално.
    Колегите писали отгоре в тази тема плюс още 3-4 знам че продължават да дълбаят.
    Липсва ни сплотеността на руснаци и украинци и един наистина разбиращ от асемблер колега.
    Видя се, че от това Know How пари вече няма както преди време(за да се пази в тайна толкова ).Пакета е разпукан, но всички ние си плащаме, не вярвам някой да разчита само на аванта и всичко е да излъжем картата да работи в неоператорски приемник.

Junior Member
    Uploads
    2

Re: Bulcrypt ver.2 тема за напреднали

Та след като темата е преместена. crypt cw ->cwpk0 + PublicID+3des = real cw, така ли е?

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

През уикенда ще питам моя познат, за този въпрос, надявам се да се отзове. В друга часова зона съм няма как да го засека през седмицата, все пак ще опитам и това утре през деня.

Uploads
    112

Питах както обещах. Отговора в общи линий беше - Не е дошло времето тази информация да стане публична.
    Но все пак една подсказка, използват се криптиращи алгоритми от sti които не са публични.

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

А аз си мисля, че е изтекла информация от заралии- като не са публични тези алгоритми...

Uploads
    112

Не просто моя приятел е уникален програмист, всичко е разбрал сам чрез reverse engineering. Макар и не публични въпросните алгоритми са базирани на съществуващи и са правени от най-обикновенни програмисти не от гений. Защо не е публичен вер 2 ами защото с него се занимават аматьори като нас. Който пише софтуер професионално се занимава с по съществени неща. Такава е моята теория. На въпросният човек разгадаването му е отнело 6 месеца всекидневна работа е една купчина повередени приемници. Ако някой мисли да направи същото няй-вероятно нужното време ще е поне толкова. Той ми каза че дори от доста време никой не го е търсил да извлича ключове. Според него всеки се ориентира към IPTV затова и той се е насочил натам.

Senior Member
    Uploads
    0

ип тивито е боза друго си е от спутника

Junior Member
    Uploads
    2

Моля ако някой има софт между 1.01.8 и 1.02.хх (желателно по-стар, но с новите менюта) за захарницата да пусне тук или на лични.
    Пускам част от най-новият , ако има ентусиасти да извлекат файловата система ( май използват АСВ криптация/компресия),ще е доста полезно.
    Поздрави :)

Добавям новият прелоадер, ще е полезен за извличането на фс.
    Ако някой има други идеи, Моля....
    Attached Files Attached Files

Preloader е прословутият U-Boot или нещо подобно?

Първото е някакъв дъмп от приемник, част от дъмп или готов ъпдейт за ZHD приемниците, който върви на транспондерът с DSM-CC трафика? В смисъл едно и също ли върви както за ZHD-100, така и за ZHD-200 и тази част дето си я пуснал какво е всъщност?

Junior Member
    Uploads
    2

zhd_info.txtЕто още малко инфо. Поздрави на всички сат :)

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234