Results 1 to 6 of 6

Thread: Мощна Wifi карта RPi

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Мощна Wifi карта RPi

Здравейте Колеги,

Имам едно RPi на което гледам чрез stream от вторият ми тунер на сателитната ми карта.
    За съжаление преместих телевизора в по отдалечена стая и сегашната ми карта edimax EW-7811Un вече не ми върши работа (сигнала е слаб за нея). Правих тестове като запоих парче кабел за доп. антена, сигнала се усили започна да се вързва към рутера, но връзката не е достатъчна за stream без насечки. Рутера ми е wrt-160nl с последно openwrt, неискам да купувам друг защото с изключение на това си работи добре.

Изикването ми за карта е да може да се захранва от usb port на пито защото то пък се захранва от usb на телевизора, а нямам наблизо още свободни контакти за usb hubs пък и на хъба да има само едно wifi според мен ще е тъпо.

Четох по мрежата и съм се спрял на tp-link wn722n + комбинация с 8dbi допълнителна антена.

Какво мислите по въпроса?
    Моля не ми пращайте линкове към магазини, защото не живея в България и няма как да си купя от там.

Senior Member dstb's Avatar
    Uploads
    1

Re: Мощна Wifi карта RPi

Tова tp-link wn722n съм го ползвал с 5db-ова антена от рутер, и резултата е доста добър (или някво такова същата марка, и с същата визия).
    Иначе не съм фен на тея безжични истории. По-принцип все ще се намери някой, който да ти се намести в ефира, и да ти омаже нещата. Пробва ли да минеш на друг канал или да преместиш мястото на рутера?
    Стъклариите, също имат много лош ефект на сигнала.
    Ако те интересува, мога да ти дам рефлектор, и от него има ефект.

Uploads
    113

Нямам избор, живея под наем и не мога да окабелявам, а устройството е на долният етаж. Мисля да го купя намерих го налично в един магазин, близо до нас. Комплект с антена ще го взема и съм сигурен че ще стане. Относно безжичните мрежи според мен вече нещата са доста напред там, има вече домашна мрежа с гигабит свързаност, на 300 mbit/s съм я пробвал вече, ами работи си като кабел на 100 mbit/s ако си в обхват де. Принципно и аз съм фен на кабела естествено, но като си поднаем и хазаите не дават нямаш избор. То за сат антената ме караха да викам оторизиран техник, макар че им казах че няма да я монтирам по лошо от него ти за прекарване на кабели ми говориш :)

Senior Member
    Uploads
    0

С 8dbi антена на 90% съм сигурен че няма да имаш проблем при мен ситуацията е подобна давам нет на един съсед той е с лаптоп с такъв дивайс само че с 5dbi антена в типична БГ панелка само че аз съм над него а твоята ситуация е малко обратна ти си от горе.Поиграй си с каналите както каза колегата по горе за Андроид това е много добро приложение да ти каже кой е най чистя канал "inSSIDer".

Uploads
    113

Днес инсталирах картата заедно с антената, резултата е както го прогнозирахме, работи отлично и най-важното е че няма нужда от външно захранване а си работи от пито. Openelec разпозна hardware без никакъв проблем, според мен обаче най-важно е че към мощна карта е присъединен и подходящ товар, в случая тази антената.

Senior Member
    Uploads
    0

Ами Честито :)