Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: Mediastar magic fox plus

 1. #1
  programmeur dvd
  Guest

  Lightbulb Dreambox SoftCamKey_19/07/2013

  Download : http://www.mediafire.com/download/2c...18.07.2013.rar
  ali_dvbs_29B_dvr_ci (gama)

  Art (nilesat 7w) - Showtime (nilesat 7w) - Ntv plus (eutelsat w4 36e) - La7 cartapiu (atlantic bird 1 12.5w) - Canal Digitaal / TV Vlaanderen Digitaal (Astra 19.2E) - Digi TV (Intelsat 1W) - TV Globo (Hotbird 13E) - JSC Sport (nilesat 7w) - MTV Pulse 19,2°E - CCW keys

  ali_dvbs_29C (beta)_


  Art (nilesat 7w) - Showtime (nilesat 7w) - Ntv plus (eutelsat w4 36e) - La7 cartapiu (atlantic bird 1 12.5w) - Canal Digitaal / TV Vlaanderen Digitaal (Astra 19.2E) - Digi TV (Intelsat 1W) - TV Globo (Hotbird 13E) - JSC Sport (nilesat 7w) - MTV Pulse 19,2°E - CCW keys

  ali_dvbs_29E (zeta)_


  Art (nilesat 7w) - Showtime (nilesat 7w) - Ntv plus (eutelsat w4 36e) - La7 cartapiu (atlantic bird 1 12.5w) - Canal Digitaal / TV Vlaanderen Digitaal (Astra 19.2E) - Digi TV (Intelsat 1W) - TV Globo (Hotbird 13E) - JSC Sport (nilesat 7w) - MTV Pulse 19,2°E - CCW keys  sw_V1.3.7 (alfa)

  Art (nilesat 7w) - Showtime (nilesat 7w) - Ntv plus (eutelsat w4 36e) - La7 cartapiu (atlantic bird 1 12.5w) - Canal Digitaal / TV Vlaanderen Digitaal (Astra 19.2E) - Digi TV (Intelsat 1W) - TV Globo (Hotbird 13E) - JSC Sport (nilesat 7w) - MTV Pulse 19,2°E - CCW keys

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  08-12-2007
  Posts
  181
  Uploads
  2

  Mediastar magic fox plus

  ka ndonjeri info si mund te shtoj biss key per kete aparat? I instalova nje program dhe menuja e kodeve hapet, po tek biss key ka vetem 2 celesa te vjeter dhe nuk mund te shtoj dot celes tjeter biss? Me ndihmon njeri si mund te shtoj key ose me ndonje softcam per kete aparat? faleminderit!

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  08-12-2007
  Posts
  181
  Uploads
  2

  Re: Mediastar magic fox plus

  me nxjerr kete tabelen per biss key por nuk mund te shtoj kode. Kam butonin menu, te gjith butonat me rradhe, po prap asgje nuk ndodh
  Attached Images Attached Images

 4. #4
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Mediastar magic fox plus

  arrij ta shoh qe ketu qe po shtype menu thote change!

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  08-12-2007
  Posts
  181
  Uploads
  2

  Re: Mediastar magic fox plus

  Quote Originally Posted by Mr-Bledi View Post
  arrij ta shoh qe ketu qe po shtype menu thote change!
  E kam provuar duket shtypur menu por thjeshte kalohet tek menuja majtas dhe mund te kalosh tek sistemet e tjera pastaj.. conax irdeto etj.

 6. #6
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  739
  Uploads
  92

  Re: Mediastar magic fox plus

  Quote Originally Posted by redi01 View Post
  E kam provuar duket shtypur menu por thjeshte kalohet tek menuja majtas dhe mund te kalosh tek sistemet e tjera pastaj.. conax irdeto etj.
  mesa kuptoj te duhet nje soft i ri qe te kete sistemin brenda.

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  08-12-2007
  Posts
  181
  Uploads
  2

  Re: Mediastar magic fox plus

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  mesa kuptoj te duhet nje soft i ri qe te kete sistemin brenda.
  Biss e ka si sistem, por vendosja e kodeve te tjera nuk behet. Nejse ai miku bleu aparat tjeter keshtu qe tema mund te mbyllet

 8. #8
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Mediastar magic fox plus

  oki doki!
  Tema mbyllet

 9. #9
  sara_gz
  Guest

  Crack download Internet Download Manager

  Crack Internet Download Manager 2013 from here crack&keygen.rar


  Crack helps to extend the program for life

  Download it from the following link or attachment

  http://ge.tt/api/1/files/7MGQMYn/0/blob?download

 10. #10
  sara_gz
  Guest

  Crack download Internet Download Manager

  Crack Internet Download Manager 2013 nga kėtu crack&keygen.rar
  Crack ndihmon pėr tė zgjeruar programin pėr jetėn


  Shkarko atė nga linkun e mėposhtėm apo bashkėngjitje


  http://ge.tt/api/1/files/7MGQMYn/0/blob?download

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. sofware for cam for a mediastar dx602
  By oliph in forum General Discussions: Conditional Access Systems, Encryption and Keys
  Replies: 0
  Last Post: 05-08-2008, 03:34:07
 2. help for MediaStar
  By MazharWaheed in forum MediaCom
  Replies: 0
  Last Post: 02-05-2008, 21:28:48
 3. Mediastar Multibox receiver
  By mutt in forum General Discussions: Conditional Access Systems, Encryption and Keys
  Replies: 0
  Last Post: 07-07-2006, 08:57:03
 4. Mediastar Multibox
  By mutt in forum Satellite Equipment
  Replies: 0
  Last Post: 07-07-2006, 08:49:08
 5. How to input keys for Hitech Mediastar?
  By Bahritish in forum General Discussions: Conditional Access Systems, Encryption and Keys
  Replies: 0
  Last Post: 16-04-2006, 01:57:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •