Results 1 to 7 of 7

Thread: Как се справяте с вампира на ECM MultiCS

Senior Member
    Uploads
    0

Как се справяте с вампира на ECM MultiCS

Колеги забелязвам от месец насам хора които преминаха на Multi CS правят изключително много ецм приемрно за 1h от 4500 до 6000 изключение е turbopower.Явно е добре конфигуриран или другите с мулти нямат реални карти.
    Забелязвате ли при вас подобно нарастване на ecm ? или само аз съм с такъв проблем.
    Поиграх си с Anticascading има лек ефект

[anticasc]
    enabled = 1
    numusers = 1
    sampletime = 2
    samples = 2
    penalty = 3
    aclogfile = /usr/local/etc/.oscam_ac.log
    fakedelay = 1000
    denysamples = 1

Re: Как се справяте с вампира на ECM MultiCS

При такъв трафик, единственото правилно решение е незабавно изтриване на пиъра, без значение какъв емулатор е от другата страна. Щом има толкова заявки, вероятно се сещаш за какво става дума..... Напоследък сигурно си забелязал едни "добри самаряни" дето предлагат "free" и се хвалят, че закачат стотици юзери. Та от къде мислиш, че гледат тези хора!? Все пак, безплатния обяд, някой го плаща. Така, че търкай, без да изпитваш никакви угризения.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

При мен настройките не са копирани направил съм си ги според нуждите ми.
    Като цяло с подобен тип сървъри си заслужава да разменяш само кеш.
    Ако някой ви казва че има локални с мултицс и прави много заявки не му вярвайте. Мултицс няма функция за четене на карти, картите се четат с друго и се пращат с линии към мултицс. Повечето хора слагат мултицс на отдалечени сървъри и пращат "локалните" с линии. За жалост и аз съм така, но пък мултицс има едана много голяма екстра нарича се профили - дори и без локални можеш да настроиш линията ти да отговаря с отлични времена и да няма freeze. За целта трябват много и качествени размени от бързи сървъри.

Моят сървър е базиран с приоритет към кеша, така че принципно няма как да правя много заявки.

Uploads
    112

Другата мода е от тънкажите е да пуснат няколко мултицс на един компютър и ако разменяте кеш с единият от тях дави добавят хоста в другият. Така само взимат от вас но вие не получавате. При мулти рестрикцията е по ип и с този тънкаж няма начин да се отървете докато не изтриете линията. Най-лошото е ако вторият или третият мулти е направен на тракер, тогава де що има мангал се е закачил към тракера и ви върти такъв готин трафик че ви се завива свят.
    Размених кеш с Рашо всеизвестният герой от другите форуми и той ми направи номера с тракера. Даже му писах, той не че ми отговори де, да си пусне тема за свободен сървър и тук, ама като съм патка, аз си мислех че сървъра му е с безкорисна цел, а той бил с рекламна.

За кеш триковете пиша тук защото оскам разменя кеш с мулти и е хубаво да знаете. Нека само да отбележа това не е валидно за cacheex размени те не са сменени с другият кеш така че там няма как да станат горните номера.

Uploads
    112

Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Колеги забелязвам от месец насам хора които преминаха на Multi CS правят изключително много ецм приемрно за 1h от 4500 до 6000 изключение е turbopower.Явно е добре конфигуриран или другите с мулти нямат реални карти.
    Забелязвате ли при вас подобно нарастване на ecm ? или само аз съм с такъв проблем.
    Поиграх си с Anticascading има лек ефект

[anticasc]
    enabled = 1
    numusers = 1
    sampletime = 2
    samples = 2
    penalty = 3
    fakedelay = 1000
    denysamples = 1
    Като цяло трябва да пуснеш повече numusers защото така от твоята линия не може да се решерва.
    Все пак големият брой ecm имат връзка с решера но забраниш ли решера чрез толкова рестриктивни правила, малко се биха навили да разменят или най-малкото ще те ограничат и теб.
    В момента ти си направил рестрикции като от платен сървър, тези на които даваш могат да използват линията ти само на приемник, такива като мен с отдалечен сървър ако гледат и още един от размените и той гледа от твоята линия би ги хванало правилото. Направи лимит по ecm и изчисли колко човека най-много да използват линията ти при размяна. Най-добре е да се вслушаш в съвета на galiano които и аз подкрепям, забележеш ли екстремно голяма консумация - не разменяй повече с този човек. Антикаскадинга би ти докарал само проблеми покрай тези с платените сървъри ще изгубиш и нормални peers.

AVERAGE TIME 2488 ms

Това се получава при мен след ограниченията - правят линията ти неизползваема.

Senior Member
    Uploads
    0

Да ще тесвавам различни вариации.И накрая с теслата :)

Senior Member
    Uploads
    0

Този вариянт на Anticascading остава най практичен за мен.

[anticasc]
    enabled = 1
    numusers = 3
    sampletime = 2
    samples = 3
    penalty = 3
    fakedelay = 2500
    denysamples = 2

Трябва да има правила всеки със сървър на oscam има поне 2 размени с MCS и става чудно......Повдигането на времената на ECM която се показва в статистиката на MCS е поради това че правилата влизат в действие и те влизат там където стои MCS той прави за единица време доста повече заявки.Но размените си продалжават правят по прилични количества ecm :).По мои наблюдения размени само м/у Oscam Oscam и Oscam Cccam не генерират такова количесвто ECM.Разбирасе това е мое наблюдение незнам колко е меродавно.Споделете и виe правят ли ви хората s MCS най много ECM за 12h приемрно.

numusers = 3
    cascading for 3 users allowed ==> (3*100+80)/(10*100/60) = 22 ecms allowed per minute = 1320 ecm per hour.