Results 1 to 3 of 3

Thread: E vertet apo thjesht trillim .

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  05-10-2010
  Posts
  253
  Uploads
  0

  Post E vertet apo thjesht trillim .

  Kam disa info se ne tr dhe ne disa qytete te tjere , se kto qe rregullojne dekodera kan softe qe hapin upc per cdo dekoder . A ka gjera te verteta ktu , sepse ne forume nuk del asgje .

 2. #2
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: E vertet apo thjesht trillim .

  Quote Originally Posted by emtoni View Post
  Kam disa info se ne tr dhe ne disa qytete te tjere , se kto qe rregullojne dekodera kan softe qe hapin upc per cdo dekoder . A ka gjera te verteta ktu , sepse ne forume nuk del asgje .
  Po e ke hap njehere kete temen e UPC. http://www.satsupreme.com/showthread...C-Direct/page2.

  S'lejohet te hapesh 10 tema per te njejtin problem

  Kjo mbyllet

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: E vertet apo thjesht trillim .

  ne pergjithesi kush nderton nje firmware eshte nje inxhinier informatike i cili ka njohuri te mjaftushme ne gjuhen e programimit , dhe duhet ta beje qe te funksionoje nje firmware edhe ne hardware te dekoderit

  per te hapur paketen ne fjale nuk mjaftojne vetem te vendosesh celesat brenda ne dekoder me telekomande manualisht apo me pc dhe kavo 232 por duhet edhe ne bashkangjitesh edhe ne brendesi te firmware aty ku eshte rrjeshti key edhe nje soft shtese qe quhet RSA

  une kam pare qe celesat ndryshohen shume shpejt dhe emulatori qe punon ne pc i gjen po ne kohe reale dhe i dergon ne dekoder me ane te sssp dhe cavo 232 ne dekoder

  ata qe meren me keto pune nuk besoj se e japin gratis punen e tyre

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •