Results 1 to 3 of 3

Thread: E vertet apo thjesht trillim .

Senior Member
    Uploads
    0

Post E vertet apo thjesht trillim .

Kam disa info se ne tr dhe ne disa qytete te tjere , se kto qe rregullojne dekodera kan softe qe hapin upc per cdo dekoder . A ka gjera te verteta ktu , sepse ne forume nuk del asgje .

Super Moderator fillestari's Avatar
    Uploads
    113

Re: E vertet apo thjesht trillim .

Quote Originally Posted by emtoni View Post
    Kam disa info se ne tr dhe ne disa qytete te tjere , se kto qe rregullojne dekodera kan softe qe hapin upc per cdo dekoder . A ka gjera te verteta ktu , sepse ne forume nuk del asgje .
    Po e ke hap njehere kete temen e UPC. http://www.satsupreme.com/showthread...C-Direct/page2.

S'lejohet te hapesh 10 tema per te njejtin problem

Kjo mbyllet

Super Moderator benardi's Avatar
    Uploads
    476

Re: E vertet apo thjesht trillim .

ne pergjithesi kush nderton nje firmware eshte nje inxhinier informatike i cili ka njohuri te mjaftushme ne gjuhen e programimit , dhe duhet ta beje qe te funksionoje nje firmware edhe ne hardware te dekoderit

per te hapur paketen ne fjale nuk mjaftojne vetem te vendosesh celesat brenda ne dekoder me telekomande manualisht apo me pc dhe kavo 232 por duhet edhe ne bashkangjitesh edhe ne brendesi te firmware aty ku eshte rrjeshti key edhe nje soft shtese qe quhet RSA

une kam pare qe celesat ndryshohen shume shpejt dhe emulatori qe punon ne pc i gjen po ne kohe reale dhe i dergon ne dekoder me ane te sssp dhe cavo 232 ne dekoder

ata qe meren me keto pune nuk besoj se e japin gratis punen e tyre