Page 1 of 7 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 65

Thread: Bulcrypt support - Обща тема

Junior Member
    Uploads
    0

Bulcrypt support - Обща тема

Не съм програмист, но от разговор с човек който работи в Була, разбрах че се използва МАК адреса на устройството за заключването на картата. За съжаление не разбирам и не мога да извърша каквито и да било тестове, моля някои да изкаже мнение и дали има полза от тази информация.
    Поздрави

Re: Bulcrypt support submited to OSCAM

Добре де, Жоро, без да се сърдиш и засягаш нещо.... кажи ми, има ли версия, при която да става ъп през cccam протокол?
    Аз досега съм намерил само една, може би са няколко. Общата маса обаче не ъпват по този протокол.

Senior Member gfto's Avatar
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by spaice View Post
    Добре де, Жоро, без да се сърдиш и засягаш нещо.... кажи ми, има ли версия, при която да става ъп през cccam протокол?
    Аз досега съм намерил само една, може би са няколко. Общата маса обаче не ъпват по този протокол.
    Нямам никаква идея, защото стоя максимално далече от този протокол. Според мен който ползва cccam за трансфер на emm-та, не е наред главата.

Би ли пояснил защо не съм наред с главата?

Senior Member gfto's Avatar
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by spaice View Post
    Би ли пояснил защо не съм наред с главата?
    Защото cccam не е за тази работа (наливане в локална карта на ЕММ-та). Използвайки cccam за обновяване на локална карта е като да дрепеш мухи с атомни бомби. Ако имаш локална карта, която има нужда от обновяване cccam е възможно най-лошият избор за протокол.

Мдам, разбрах. Имам сървър под линукс, там са картите и линиите. Приемника ми е само клиент на сървъра. На приемника има само една ц линия.

Offtopic: За да се ъпва карта goldwafer на друг провайдър, трябваше да пусна 2-ри оскам и то stable версия, да направя 2-ра линия по нюкамд към сървъра, понеже стейбъл версията пък няма поддръжка за булкрипт. Та ...в този ред на мисли, при следващата карта, трябва да дигам 3-ти сървър.

Както и да е. Поне разбрах че не съм каръка който налучква все версии, които не могат да ъпват по ццкам.

Senior Member
    Uploads
    0

Юнаци току що излена

Revision 8854 by gf: bulcrypt: Fix handling of 0x85 and 0x8b type EMMs.

bulcrypt: Fix handling of 0x85 and 0x8b type EMMs.

Previously these EMMs were handled like unique EMMs which was
    incorrect. The right way is to handle them as SHARED EMMs.

Ей това вече заприлича на чист БГ форум... без караници не минава! А относно Жорката - никой да не цапа поне него!

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Quote Originally Posted by bobione View Post
    Ей това вече заприлича на чист БГ форум... без караници не минава! А относно Жорката - никой да не цапа поне него!
    Е по спокоино не мога да съм денонощно тук сега ще оправим нещата. Писах на колегата редактирах му поста, все пак Българите сме по горещи от другите, но пък за това има контрол тука. Важното е да има полезна информация в постовете ненужното ще го махам. Ако не си доволен от нещо има бутон за репорт на пост. Така че и твоят пост си е от тип Български форум както се изразяваш, ако искаш да направиш нещо както трябва го направи да е така.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Bulcrypt support - Обща тема

За да се отсее полезното от плявата, ще направя като за Булкрипт версия 2 обща тема и конкретна тема. Изглежда че това е правилният подход, което е обща приказка отива в общата, а напътствията и безсмислените питания директно изтривани. Аз друга оправия не мога да намеря, все пак форума основно е направен за да е полезен и технически, ако се превърне в говорилня полезното ще бъде размито. Ако някои има мнение или предложение по това което писах ето линка където всеки може да се изкаже по организационните неща http://www.satsupreme.com/showthread...ма

Page 1 of 7 1236 ... LastLast