Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Ще има ли такса телевизор в БГ?

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Ще има ли такса телевизор в БГ?

Според мен веселието ще стане когато ви поискат пари, защото по цяла Европа е така. Имаш ли телевизор без знач дали гледаш ефирна се плаща. Само пенсионерите, безработните и инвалидите са освободени. Сега правят зарибявка в Бг уж безплатно уж това уж онова, но уловката най-много след година ще е на яве. В Полша е 10 евро на месец в Ирландия 13.33 евро в Бг ще е около 10 лв според мен и това е без значение дали използваш Вива мива или Була. Имаш ли тв, което използваш значи трябва плащаш. В Ирландия ако те изловят, че не плащаш следва 1000 евро глоба ако не я платиш и нея отиваш в затвора за около месец.

Българските държавници са царе на безумните такси и си мисля, че в Бг няма как да прескочат да не оберат народа, а те обичат най-много да се оправдават че го има навсякъде в Европа.

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Re: Виваком канали не се хващат

Не ви знам годините, но аз си спомням като бях много малък, баща ми плащаше около 10 лв. за чернобял ТВ и около 20 (или 12 :-s) за цветен ТВ (като по-голям си спомням). Тогава бяха 2 (на баба ми и нашия). Плащаше също радиото на колата и това, че колата прави смущения (искрите от свещите) и едно лампово радио/грамофон - Акорд. Много хора (познати) казват сега, че не помнят да е имало такова нещо (такива такси). Едва ли съм го сънувал, защото спомена ми е ясен. Беше през Комунизма естествено...

Senior Member Geryl's Avatar
    Uploads
    0

Това се плащаше когато си прекарваш колата на преглед(за смущения на ТВ ефира).

Uploads
    113

Re: Ще има ли такса телевизор в БГ?

Това време и аз си го спомням така си беше но въпросната такса беше годишна и не беше голяма. Аз говоря за едни 120 лв минимум годишно.

Що се отнася до таксите, вярно е че по времето на комунизма такси за ТВ имаше. Не си сънувал minkov. Такава има навсякъде почти както казва turbopower. Но докато в Англия ББС се издържа от това и няма реклами, то при нас хем ще има сочни реклами като на Comedy Central, хем ще се плаща - те си знаят как ще го направят. Във Франция също преди година две мисля решиха да няма реклами слез 2030 часа по националните - France 2, 3, 4, 5.

Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by mminkov View Post
    Не ви знам годините, но аз си спомням като бях много малък, баща ми плащаше около 10 лв. за чернобял ТВ и около 20 за цветен ТВ (като по-голям си спомням).
    За радио в колата няма спомени, но определено имаше такса телевизор, която плащахме в пощата, защото лично съм ходил да плащам. В зората на демокрацията в НС се реши, че почти всяко домакинство има телевизор и тази такса да не се събира от пощите, а държавата да си ги взима от Енергото на базата на електромер. Нямам идея в момента дали тази практика още съществува или отпадна с течение на времето.

Uploads
    113

Въпроса тук е друг не какво е било а какво ще бъде. Не си мислете че ще е същото каквото е било преди.
    Пакета на бг двб-т е същият като на другите нац тв на др места поне ще стане. 2 държавни канала като единият го има същият на ХД детски и новинарски които предстои да пуснат пак държавни пишеше се и за филмов няма логика защото все някой трябва да плаща правата за филмите но пък няма да е зле.

Следващата стъпка ще е въвеждане на таксите с които уж ще се издържат държавните твта за да са независими и тн. При това полож не трябва да има реклами по тези нац канали, но нашата реалност ще е друга те ще си продължат с рекламите да си се издържат от тях, а останалите пари за онзи с банките и нурца и за държавата да облажат и те на гърба на народа. Няма да се плаща на телевизор а на домакинство, как ще се осъществява конторола незнам. Това ми е интересно да видя как ще стане, понеже мангалите забравете да плащат, както и повечето Българи. Това ще е причината да оставят и рекламите по държавните медии а колкото са съвестни да плащат ще е бонус за държавата.

Аз лично съм против държ телевизия да се издържа само от реклами, защото които плаща тои поръчва музиката. Макар че ми е интересно какво ще стане ако държавната телевизия започне да дава репортажи уличаващи държ органи.

Може пък и плана да е друг да прецакат всички кабелни и сат оператори пускат филми спорт детски и новини ефирно. Народа зарязва кабелни мрежи плаща нещо обаче в печалбата се намесва и държавата. Досега от сат операторите може да взима само от данъци като значителна част от таксата на сат оператора е да плаща наем за спътника които не е евтин. Така че 10 лв си е добра цена при условие че телевизиите печелят от реклами основно, тоест им се отнеме възможността да печелят на абонат както е сега.

Според мен реалноста ще е друга:

Такса за всеки които има Тв 15 канала които покриват таксите и останалите канали кодирани с месечна такса. Все пак така държавата ще има контрол върху всичко, честотите са държавни мултиплексите плащат само наем да ги използват.

Senior Member
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Според мен реалноста ще е друга:

Такса за всеки които има Тв 15 канала които покриват таксите и останалите канали кодирани с месечна такса. Все пак така държавата ще има контрол върху всичко, честотите са държавни мултиплексите плащат само наем да ги използват.
    Както се казва, много филми гледаш
    В Западна Европа може да има такси, но те са малко по-уредени като държави. Тук духът от бутилката е изпуснат, няма как да преброят кой има телевизор и кой колко телевизора си има в къщи, още повече, че наистина може да нямаш телевизор, а монитор и да гледаш от китайски тунер за компютъра за $7, това и в Англия не могат да го таксуват, защото официално няма телевизор, защото там те прихващат в магазина като купуваш телевизор или външен сет-топ-бокс. При нас в техно*** никой още не е започнал да пише имената на хората които си купуват техника. Така, че единия вариант да ти искат такава такса е да започнат да раздават телевизори на всеки, за да са сигурни, че има защо да ти вземат таксата или да кодират всички програми и който иска да гледа да си плаща, като въобще не се съмнявам, че точно това ще направят, защото за целта, ще трябват нови приемници в които да можеш да поставиш карта или CI модул, следователно някои хора пак ще се нагушат с комисионни.

Uploads
    113

Да абсолютно си прав че ги регистрират още в магазина, по името на купувача директно в регисъра. Дори да използваш компютър няма значение имаш ли нещо с тунер платка и каквото и да е пак плащаш, но ме съмнява да могат да те проследят както си написал. Обачe :

Television-receiving equipment includes:

• TV sets
    • set-top boxes
    • DVD recorders
    • video recorders
    • computers and laptops
    • mobile phones or other battery-operated devices
    • games consoles.

You don't need a television licence if a TV set cannot receive TV programmes and is used only:

• for close circuit monitoring
    • for watching pre-recorded videos or DVDs
    • as a computer monitor
    • to play computer games.

You don't need a TV licence if you only ever watch catch-up services, like BBC i-Player, that let you watch programmes after they have been broadcast.
    В Бг по вероятното е да оставят 10 тина канала безплатни другото кодирано. Иначе горе написах какви варианти може да имa като са плод на фантазията ми като цяло, а какво ще стане времето го покаже.

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Ми нали имаше преброяване, аз си спомням, за въпроси: колко ТВ-та, колко ПЦ-та хладилник (и никой не се притесняваше и казваше)? Сега да разровят архивите и от там могат да тръгнат като начало...

Page 1 of 3 123 LastLast