Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23

Thread: Бюджетни Андроид Базирани

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Бюджетни Андроид Базирани

Според мен хит ще бъдат въпросните устройства с ARM архитектура. Има универсална операционна система за тях и доста допълнителни, разработчиците са много повече от колкото на тясно профилираната Енигма 2

Последното поколение процесори вече работи отлично с xbmc + emu + dvb-s2 карта.

Amlogic 8726-MX (M6) и платка "g18ref" "mx2ref".

Това е комбинацията цените са около 70 долара.

Не съм виждал все още с вграден тунер и този процесор но скоро ще има. С по старата ревизия има много такива.

За тази които съм описан с външен usb работи перфектно

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

Re: Бюджетни Андроид Базирани

А дано скоро да ги пуснат и новите с dvb-s тунер. Старите ревизии, дали могат да изпълняват ролята на приемник с dvb-api? От няколко дни търся информация, но никъде не намирам, че има успех с двбапи-то.

Uploads
    113

Всичко си работи с wicard и vdr под линукс не под андроид, това е ключа, нищо чудно и с оскам да стане. Със старите ревизии не могат да се гледат сателини HD не виждам смисъл защо да си купуваш такава. Или изчакай за комбо с новият процесор или добавяш един usb tuner на сегашните.

Uploads
    113

Да не останете с впечатление че това работи под андроид, първото нещо което се прави е да се разкара андроида. Слага се друга версия на линукс (openelec или базирана) и се пуска vdr + xbmc очаква се и tvheadend ако не е излязал вече да бъда честен не съм гледал скоро.

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Всичко си работи с wicard и vdr под линукс не под андроид, това е ключа, нищо чудно и с оскам да стане. Със старите ревизии не могат да се гледат сателини HD не виждам смисъл защо да си купуваш такава.
    Дам, подобно нещо четох и за хиперкюб. Андроид за браузване и там подобни, а Енигма за останалото.

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    ...Или изчакай за комбо с новият процесор или добавяш един usb tuner на сегашните.
    То ако му сложиш външен тунер май губи "етикета" бюджетен. По-добре наистина да се изчака. В youtube един китаец, каза че скоро ще пуснат с dvb-t и dvb-s тунер на тези MX машинки.

P.S. Боби, гледах клипчето на руснака (алекс) за новата му "сборка" за тези машини. Направи ми впечатление, че доста се товари процесора (~60%) при гледане на сателитна телевизия (той ползва външен скайстар). Проблем ли е това или по-скоро това е нормален режим на работа?

Uploads
    113

Бюджетен е върши почти същата работа като моето itx дъно с тази разлика че при мен само дъното беше 300 лв. Тези кутийки са под 100 долара има читави външни тунери или направо като онази джаджа на тбс която има слот за модул 2 тунера и стриймва към xbmc. Относно енигмата време е да им се слага кръста според мен xbmc ще я замени напълно защото работи на всичко възпроизвежда всичко за добавки да не говорим енигмата няма и на 1% от тези които са там. Така че ориентирайте се навреме. Според мен да имаш вграден тунер вече е морално остаряло всичко е стрийм по мрежата, аз така гледам от години вече. Тоест имам компютър с сат тунер който стриймва на телефони и RPi вкъщи и извън записвам имам timeshift. Дори за ефирната в Бг тунера не е и физически при мен.

Съвета ми е правите си устройство които само да стриймва с толкова тунери колкото и отделни приемници ще гледат в реално време и закачате само клиенти. Докато приемник с тунер в хола приемник с тунер с спалнята, комбинирани за ефирна и сателитна, кабели във всяка стая са безсмислена и некачествена инвестиция.

Ще дам пример ако през по голямата част от вечерта сте в хола и в спалнята никой не гледа, защо ви е нужен тунер там, при положение че тунера които използвате в хола може да си го използвате в спалнята или обратно. Дано сте ми разбрали идеята, но просто стандартният начин които беше до сега няма да остане много за напред.

Все пак работих няколко години във фирма за IPTV и видях как се развива технологията и какви са тенденциите. Като цяло всяко устройство комуникира с другите това ще е тенденцията и стриймовете да се пренасочват динамично. За платените услуги изнасяне всичко на cloud

Uploads
    113

Устройството с новият процесор излезе вече цената му е около 90 долара.

Senior Member Geryl's Avatar
    Uploads
    0

При руснаците е излязло ново Gi Fly в ютуб има представяне на продукта,но не можах да намеря на каква цена ще се продава.

Да повдигна малко темата,някой сблъсквал ли се е с това и какви впечатления има: Dual core android 4.0/4.2 OS Vivobox i3 DVB-S2 support cccam serverDual_core_android_4_0_4_2.jpg_350x350.jpg

Uploads
    113

В първата част на описанието пише
    CPU ARM Cortex A9 1-1.2GHz

Във втората:
    1, Ali3601 Processor, 396MHz MIPS, Dual-Core CPU

Сайта alibaba не се слави като легитимен. aliexpress е по надежден, аз лично съм купувал няколко неща от там, без усложнения.

Нещото което е подходящо за момента от този тип устройства е
    DVB-S2 Android TV BOX EM6-S2 Media Player Amlogic AML8726-MX

Page 1 of 3 123 LastLast