Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 37

Thread: Помощ за избор на карта и софтуер за HTPC

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

Помощ за избор на карта и софтуер за HTPC

Да "възкреся" темата. Поръчал съм на един колега, да ми купи баш тая усб платка, щото в Украйна били евтини. И понеже реших да се подготвя с малко четене видях тази тема. Колегата какво е постигнал в крайна сметка не разбрах. Дали има нещо ново по въпроса?

Като гледам в какви филми се е вкарал, направо ми окапа цифката. Ще споделя още, че за начало ще ползвам един неттоп (Acer Revo 3600) и моля компетентните да кажат дали не е слаб за целта, но дори и да е така за сега нямам друго желязо.

Боби, ако е нужно ще пусна нова тема.

Re: tvheadend сканиране на канали 23.5E

Quote Originally Posted by joropet View Post
    Да "възкреся" темата. Поръчал съм на един колега, да ми купи баш тая усб платка, щото в Украйна били евтини. И понеже реших да се подготвя с малко четене видях тази тема. Колегата какво е постигнал в крайна сметка не разбрах. Дали има нещо ново по въпроса?

Като гледам в какви филми се е вкарал, направо ми окапа цифката. Ще споделя още, че за начало ще ползвам един неттоп (Acer Revo 3600) и моля компетентните да кажат дали не е слаб за целта, но дори и да е така за сега нямам друго желязо.

Здрасти, аз така и не го подкарах както трябва... СД каналите вървяха, но ХД не пуснах под линукс ... честно казано след като изгубих достатъчно време ми писна.
    Под windows направих експеримент и хвана Планета ХД. Според мен или платката ми не е читава, или фърма нещо ме прецаква. Но до колкото разбрах при други хора със същата платка върви. По вероятно е аз да не съм направил нещо както трябва, но изгубих интерес бързо след това, защото намерението ми беше да я ползвам за Булсат-а ... ама се оказа, че съм с булсат карта версия 2 и няма как да стане моята работа. Вече може и да има начин, но така или иначе се снабдих с кабелна. Сега мисля да си взема DVB-C тунер и да подновя експериментите. Та в тоя ред на мисли имам DVB-S2 платка дето не я ползвам :)
    Желая ти успех.

Uploads
    2

Еее, много бързо си се предал. За съжаление никъде няма мотамо написано - как, защо и т.н.

Що не дадеш на някой да провери платката дали е ок и да я продадеш? Аз толкова търсих и нищо в крайна сметка.

Поздрави!

П.С. Не знам дали има някаква безумна връзка между сканиране и кодировка, но планета беше фрий при Саталайт. Освен това си мислех, че проблемите ти идват от монблока (нали има дисек в него), но после видях, че си пробвал друг. Освен това, на 23.5 честотите се повтарят с такива от други спътници, но едва ли ще хванеш планета с антената...

Еее, много бързо си се предал. За съжаление никъде няма мотамо написано - как, защо и т.н.

Що не дадеш на някой да провери платката дали е ок и да я продадеш? Аз толкова търсих и нищо в крайна сметка.

Поздрави!
    Абе поиграх си няколко седмици честно казано, но нали ти казвам изгубих интерес, защото нямаше да ми върши работата, за която я бях взел.
    Иначе май бях писал някъде, ако има някой от Варна желаещ да почерпя, може да му я дам да я тества. Иначе ще си остане сувенир за 250лв ;)

Uploads
    2

Quote Originally Posted by 0xAF View Post
    ...Иначе ще си остане сувенир за 250лв ;)
    Леле, за толкова ли я купи? Още един повод да не се отказваш.

Леле, за толкова ли я купи? Още един повод да не се отказваш.
    Мда, тогава толкова ми излезе :)
    Иначе нямам какво да я правя напрактика... имам една антена насочена към СатБГ, ама честно казано не ми се занимава с това, така или иначе ще пусна кабела ;)

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Жоро,

Купи си тази проверена е SkyStar USB HD . Тази с модула да евентулано би могъл да стриймваш (гледаш 1 транспондер). Макар да не съм сигурен дали модула може да декодира повече от 2 канала.

Uploads
    2

Cool Re: tvheadend сканиране на канали 23.5E

Боби, ще направя както препоръчваш. Пратих на колегата инструкции да ми вземе SkyStar USB HD. Нали ще помагаш после? Мисля да направя една тема в последствие - нещо като how to. Поне на мен нещата не са ми много ясни, като започнем с това, че няма описание за дъми-та кое какво е и за какво точно служи. Всеки, който си прави HTPC чете от сто места, пита и накрая оставя неясни инструкции. Например (не чакам отговори, просто разсъждавам на глас):

Какво е xbmc/openelec и там подобните -Линукс дистрибуция ли е, или едного рода софтуер за медиен център? Трябва ли предварително да имам инсталирана дистрибуция?
    Ще инсталирам - дали да си направя предварително отделен партишън на диска и да си запазя каквото имам на него до сега?
    Дали да ползвам целия диска за целта?

Какво е TVH? В моето замъглено съзнание - някакъв плъгин на xbmc, който стриймва от dvb картата към медия плеъра..

Трябва ли ми оскам или TVH e достатъчен?

За това HTPC да си купувам ли ДУ или това с платката ще свърши работа?

И още много въпроси, но се надявам в бъдещата тема да опиша отговорите.

OpenELEC e media center OS. на практика линукс дистрибуция в която има xbmc и почти-нищо друго. сглобено е като appliance. не можеш да пипаш много много базовата инсталация без да прекомпилираш от source. tvheadend e backend който stream-ва към htsp pvr client-а на xbmc. в OpenELEC си има tvheadend - като addon в официалното репозитори. ще ти трябва и oscam - има го в неофициалното repo.

моето лично мнение - ако искаш да си щастлив - не се занмавай с USB тунери. бих препоръчал DVBSKY S952 или Cine S2. но това си е лично мнение

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Quote Originally Posted by stefan.saraev View Post
    OpenELEC e media center OS. на практика линукс дистрибуция в която има xbmc и почти-нищо друго. сглобено е като appliance. не можеш да пипаш много много базовата инсталация без да прекомпилираш от source. tvheadend e backend който stream-ва към htsp pvr client-а на xbmc. в OpenELEC си има tvheadend - като addon в официалното репозитори. ще ти трябва и oscam - има го в неофициалното repo.

моето лично мнение - ако искаш да си щастлив - не се занмавай с USB тунери. бих препоръчал DVBSKY S952 или Cine S2. но това си е лично мнение
    Напълно съм съгласен със Сараев и аз съм за горните карти. Откакто взех DVB-Sky S952 забравих че имам карта осигорих си телевизия в няколко стаи без да се нуждая от каквито и да е кабелаци, забравих за бъгавите драйвери на TBS. Oscam + tvh си работи отлично, Openeleca след последните промени наистина е по удобен макар че на мен не ми пречеше да си правя всичко през конф файловете. Относно темата ще преместя постовете в нова. Значи Жоро ти си избери цена ли ще гониш или оптимална конфигурация. Относно дъното А350 на амд са на добра цена и стават, макар че моя съвет под линукс е nvidia видео процесора няма значение, просто драйверите на nvidia открай време са най-добрите под линукс. Картата онази двутунерната около 100 долара с доставката до Бг. Относно usb вариантите ами пак двб скай понеже е по нова от скайстара макар че и скайстара си работи, но нещо гледам оплакват се в 2 теми вече и незнам.

Page 1 of 4 123 ... LastLast