Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Rpi като медия плеър

Senior Member
    Uploads
    1

Rpi като медия плеър

Здравейте колеги, взех си 2-ро распберри пи. имам желание да го подкарам като медия плеър. Какво имам в наличност: рпи сдкарта клас 4 усб стик тпл-ве ен 821ен 300мгб опенелек 3.22 . до тук всичко е ок работи си вси4ко , но когато се опитам да плеивам нещо било мкв било блу рей фаилове рпи забива и неще да плейва, ако подкарам през лан рпи работат само по малките фаилове добре , блу рей тръгва и забива през 15 секунди. Въпроса ми е : какво ми е необходимо за да подкарам всичко да работи както трябва . Добавям - не съм си закупил 2-та кодека от рпи стора имам предвид кодеците за мпег 2 и вк1.Добавям снимка на кофигурацията в момента.14102013348.jpg добавям и факта , че от флашка работи идеално с мкв фаилове , нямам голяма флашка за да пробам блурей ,но предполагам 4е и той ще работи.Моля за помощ ,ако някой колега е подкарал всичко както трябва. Благодаря.

Senior Member muggs's Avatar
    Uploads
    3

Re: Rpi като медия плеър

Аз с 3.20 и 3.21 съм подкарвал mkv-та без проблем от флашка и по лан, но с кабел не по уаярлес. Намери си по бърза карта и го клокни на 800MHz.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Зависи от силата на сигнала от рутера. Тази карта е с вградена антена, така че ако рутера не е в същата стая няма да можеш да гледаш. Другото е ако сваляш файлове от интернет през wifi и пробваш да гледаш пак няма да ти работи. Относно блурей според мен през вифи единствено ако се вързваш на 300 мбита. На какво устройство съхраняваш филмите които искаш да гледаш и как е свързано към рутера ти ?

Senior Member
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Зависи от силата на сигнала от рутера. Тази карта е с вградена антена, така че ако рутера не е в същата стая няма да можеш да гледаш. Другото е ако сваляш файлове от интернет през wifi и пробваш да гледаш пак няма да ти работи. Относно блурей според мен през вифи единствено ако се вързваш на 300 мбита. На какво устройство съхраняваш филмите които искаш да гледаш и как е свързано към рутера ти ?
    Здравей Боби,рутера е тплинк 1043 и се намира на 2 метра от расберито, филмите който се опитвам да пусна са на компа ми който е в същата стая и е вързан по лан кам рутера.

Senior Member
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by muggs View Post
    Аз с 3.20 и 3.21 съм подкарвал mkv-та без проблем от флашка и по лан, но с кабел не по уаярлес. Намери си по бърза карта и го клокни на 800MHz.
    Здравейте, да това ми идва на идея да взема по бърза карта ,но клокването ми е малко мътна историята как става.

не очаквай прекалено много от това RPi. ако искаш да не си блъскаш главата в стената - wired. махай го това wifi. а ако искаш да си щастлив - изхвърли RPi-то, то е нищо повече от зле сглобена играчка, предназначена за developer-и да си играят с него. проблема е че се продава евтино (на практика са си много пари за боклука който е) и се вдига много шум около него. та хората купуват като невидели.. и после "кой ми *** * *****е" ;)

Senior Member
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by stefan.saraev View Post
    не очаквай прекалено много от това RPi. ако искаш да не си блъскаш главата в стената - wired. махай го това wifi. а ако искаш да си щастлив - изхвърли RPi-то, то е нищо повече от зле сглобена играчка, предназначена за developer-и да си играят с него. проблема е че се продава евтино (на практика са си много пари за боклука който е) и се вдига много шум около него. та хората купуват като невидели.. и после "кой ми *** * *****е" ;)
    Здравей колега чел съм твоите постове и съм ползвал съветите от тях за което благодаря ,но досега от това което писаха колегите в темата ,разбирам ,че с вифи няма да стане имам лан до пи то така ,че не е проблем да го пусна и по лан така ще спестя и едно захранване по малко в случая за вифи флашката. но и по лан на блу рей филмите наси4а, мозе би трябва да инсталирам опенелека на по бърза сд карта клас 10 сега съм с няква клас 4 която дойде с пи-то.

не е до бърза карта. по-бърза карта няма да ти помогне. ти гледаш по мрежата...

дефакто USB-тата на тая чек*я са много зле. мрежовата му карта също е USB (smsc95xx). не очаквай повече от 20 - 30 mbps ефективни.

може също да си поиграеш малко със стойностите във /proc/sys/net/core/rmem_max /proc/sys/net/core/wmem_default /proc/sys/net/core/wmem_max - като за начало ги умножаваш по 2 или по 4.

другия много голям проблем на RPi е така наречения "firmware" https://github.com/raspberrypi/firmw...ee/master/boot - непредвидим binary blob. със всяка нова версия има ново 20 (нови драми). съвсем наскоро заради фурмуер USB-тата бяха тотално счупени... опитай upgrade/downgrade - файловете които те интересуват са fixup.dat и start.elf в първия partition на SD картата.

може също да помолиш приятел или някой от #openelec (irc.freenode.net) да ти компилира версия с xbmc 13. в xbmc 13 има доста подобрения

EDIT: ако битрейта на контента който гледаш е повече от 25-30 мегабита - то толкова си може (заради мрежата. /proc/sys/net/core/* понякога помага, зависи). overclock няма да помогне. по вероятно е да навреди.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Моето го използвам за клиент на tvheadend предимно се гледа sd и hd и нямам забележки. Сериали mkv 720р и те работят добре.

По принцип ти какво ще препоръчаш като бюджетно устройство с openelec и поддръжка на tvheadend?

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

@gogotogo, виж ТУК какво пише за хардуера, който се закача към пи-то. Ако твоя е същия, пише следното:

TL-WN821N USB ID: 0cf3:7015; tested on Debian; requires htc_7010.fw firmware; ath9k_htc driver; errors with LXDE running (B)

Page 1 of 2 12 LastLast