Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1001

Thread: Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mė temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!


  Temat e vjetra me datat perkatese i gjeni ketu:


  11. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 01.05.2013 deri ne 15.10.2013

  10. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 07-01-2013 deri ne 01-05-2013

  9. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 24-09-2012 deri ne 07-01-2013

  8. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-05-2012 deri ne 24-09-2012

  7. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 12-02-2012 deri ne 16-05-2012

  6. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 28-12-2011 deri ne 12-02-2012

  5. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-09-2011 deri ne 28-12-2011

  4. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 31-05-2011 deri ne 17-09-2011

  3. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 03-02-2011 deri ne 31-05-2011

  2. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 08-11-2010 deri ne 03-02-2011

  1. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 26-02-2008 deri ne 08-11-2010

 2. #2

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Prsh kam blere nje dreambox te ri 500s po spo di qysh ti fus cccam 2.2.1 mund te me ndihmoni flm

 3. #3
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Lexo temen e manualeve dhe aty do gjesh plot informacione qe te duhen
  Quote Originally Posted by fatjon dido View Post
  Prsh kam blere nje dreambox te ri 500s po spo di qysh ti fus cccam 2.2.1 mund te me ndihmoni flm

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  15-04-2012
  Posts
  193
  Uploads
  10

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by fatjon [ATTACH
  255753[/ATTACH]dido;1047049]Prsh kam blere nje dreambox te ri 500s po spo di qysh ti fus cccam 2.2.1 mund te me ndihmoni flm
  e ke images me cccam brenda edhe me liste vetem dga dhe tring skano edhe nje her

 5. #5

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Prsh duke i futur cccam me flashwizard me iken dritat tani dreamboxi nuk me ndizet me mban driten jeshile vetem ndezur

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by fatjon dido View Post
  Prsh duke i futur cccam me flashwizard me iken dritat tani dreamboxi nuk me ndizet me mban driten jeshile vetem ndezur
  te eshte bllokuar ,provo ta riflashosh edhe njehere me kavo 232

 7. #7
  Senior Member thomaqirici's Avatar
  Join Date
  30-11-2010
  Posts
  304
  Uploads
  12

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by fatjon dido View Post
  Prsh duke i futur cccam me flashwizard me iken dritat tani dreamboxi nuk me ndizet me mban driten jeshile vetem ndezur
  hidhi image me dreamup 1.3.4 nga e para sic te tha benardi me kabell rs232..pac fat

 8. #8

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Prsh si e ka passwordin tani dreamboxi mbasi e futa kete sepse nuk po e lidh dot me programin dreambox control center thot password error

 9. #9
  →«•»Sat-Master«•»← *M@STER-S@T-TV*'s Avatar
  Join Date
  18-11-2010
  Location
  Vendi i Shqiponjave
  Posts
  1,519
  Uploads
  188

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by fatjon dido View Post
  Prsh si e ka passwordin tani dreamboxi mbasi e futa kete sepse nuk po e lidh dot me programin dreambox control center thot password error
  po shikoje njehere cfare imazhi ke hedhur qe te dim se ca te sugjerojme.....

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  15-04-2012
  Posts
  193
  Uploads
  10

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by fatjon dido View Post
  Prsh si e ka passwordin tani dreamboxi mbasi e futa kete sepse nuk po e lidh dot me programin dreambox control center thot password error
  passs e ke ne PM ketu ke listen e re per 13.16.19

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 15-10-2013, 21:33:20
 2. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 01-05-2013, 20:26:11
 3. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •