Page 68 of 70 FirstFirst ... 184358636667686970 LastLast
Results 671 to 680 of 698

Thread: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

 1. #671
  Junior Member
  Join Date
  12-03-2010
  Posts
  23
  Uploads
  0

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  Faleminderit eglisa dhe benardi,por nese mundeni me dergoni ndonje soft me emulator se me kodet qe me dhate nuk po e zgjidh dot.

 2. #672
  New Member
  Join Date
  13-11-2017
  Posts
  4
  Uploads
  0

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  Pershendetje kam nje v8golden i cili po punonte shum mir me digitalb tokesor e ca kanale tring por pasi i bera upgrade kanalet me pagese dalin encrypted mundet njeri te me shpjegoje ose te me ndihmoje ne zgjidhjen e ketij problemi

 3. #673

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  T do te keshe pare Tringun me cccam dhe e ke fshire tani nuk shikon dot ne tokesor pervec 2 frequenca TVSH dhe 1 Klan. Nje freq. e Tring ch57 dhe 3 te Digitalb jane te koduara.

 4. #674
  Senior Member
  Join Date
  07-08-2013
  Posts
  282
  Uploads
  0

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  Ore me gjithe mend qe paketa tring tokesor spo merret vesh fare, por tani une kam ok komplet tring sport, paketen e filmave si super, aksion, fantasi, komedi shqip dhe life, ndersa tring max nuk me del fare, edhe kanalet fox nuk hapen, tung.

 5. #675
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  380
  Uploads
  2

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  esht e disata here qe kerkoj ndihme por nuk me esht pergjigjur askush!!!nuk flashoj dot octagon sf 8008?
  sapo e mora dhe nuk di flashohet.nuk jam mire te anglishtja,por akoma me keq nuk ka as video qe ta kopjoj!!!hera e pare qe has veshtersi ne flashim te nje boxi!! nga aq sa un kuptova ne anglisht,boxi nuk flashohet!! kush ka experience ose perdor octagon te na e shpjegoje.flm

 6. #676
  Senior Member stv2008's Avatar
  Join Date
  09-05-2010
  Location
  DEUTSCHLAND
  Posts
  358
  Uploads
  49

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  Kėtu ėshtė njė udhėzues i vogėl per imazhin e ri me USB

  - ngarkoni imazhin aktual,
  - Shpaketojeni imazhin dhe formato usb Fat32,por te duhet nje usb 3.0
  - Dosja "Octagon" dhe skedari "usb_update.bin" duhet tė jenė tė pranishme nė direktorinė USB-sė
  - Fikni aparatin
  - Futeni USB 3.0 nė anėn e djathtė tė marrėsit
  - Shtypni dhe mbani butonin e gatishmėrisė nė panelin e pėrparmė tė marrėsit
  - Ndizni aparatin
  - kur "Updt" shfaqet nė ekranin , hiqe gishtin nga butoni
  - Zgjidhni "folder "Octagon" nga USB"

  Procesi i blicit fillon, marrėsi rifillon mė pas.
  - Zgjidhni Recovery From USB

  Procesi fillon, aparati starton mė pas.

 7. #677
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  380
  Uploads
  2

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  Quote Originally Posted by stv2008 View Post
  Kėtu ėshtė njė udhėzues i vogėl per imazhin e ri me USB

  - ngarkoni imazhin aktual,
  - Shpaketojeni imazhin dhe formato usb Fat32,por te duhet nje usb 3.0
  - Dosja "Octagon" dhe skedari "usb_update.bin" duhet tė jenė tė pranishme nė direktorinė USB-sė
  - Fikni aparatin
  - Futeni USB 3.0 nė anėn e djathtė tė marrėsit
  - Shtypni dhe mbani butonin e gatishmėrisė nė panelin e pėrparmė tė marrėsit
  - Ndizni aparatin
  - kur "Updt" shfaqet nė ekranin , hiqe gishtin nga butoni
  - Zgjidhni "folder "Octagon" nga USB"

  Procesi i blicit fillon, marrėsi rifillon mė pas.
  - Zgjidhni Recovery From USB

  Procesi fillon, aparati starton mė pas.
  flm per pergjigjen.deri ketu ku thua hiqni gishtin ga butoni un e kam bere,por blici nuk fillon te punoje.aparati rri i zi,pra i fikur fare,nuk jep shenje jete e aq me pak te flashoje imazh!! ky esht problemi!!pse nuk fillon blici te pulsoje normal??filet un i hedh ashtu sic ke shkruajtur me lart!!
  theksoj se box esht i ri.

 8. #678
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  417
  Uploads
  3

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  flm per pergjigjen.deri ketu ku thua hiqni gishtin ga butoni un e kam bere,por blici nuk fillon te punoje.aparati rri i zi,pra i fikur fare,nuk jep shenje jete e aq me pak te flashoje imazh!! ky esht problemi!!pse nuk fillon blici te pulsoje normal??filet un i hedh ashtu sic ke shkruajtur me lart!!
  theksoj se box esht i ri.
  Nese je ne Tirane kontakto search37 mbase te ndihmon. Kushedi ndoshta aparati nuk merr Imazh tjeter

 9. #679
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,483
  Uploads
  17

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  flm per pergjigjen.deri ketu ku thua hiqni gishtin ga butoni un e kam bere,por blici nuk fillon te punoje.aparati rri i zi,pra i fikur fare,nuk jep shenje jete e aq me pak te flashoje imazh!! ky esht problemi!!pse nuk fillon blici te pulsoje normal??filet un i hedh ashtu sic ke shkruajtur me lart!!
  theksoj se box esht i ri.
  Brenda karteles, duhet te jete nje file "NOFORCE" beje Force dhe besoj se mjafton nje on-off per pjesen tjeter..

 10. #680
  Senior Member
  Join Date
  27-02-2012
  Posts
  119
  Uploads
  0

  Re: Openbox/SKYBox/Wiztech/Solomend Te Gjithe Modelet, Firm, Soft, Key etj.

  pershendetje te gjitheve ju lutem nese dikush ka informacion per te flashu ose me mir me i hedh imag per nje box skytec hd jobi linux spo di tja hedh nga qe sjam mar ndo nje her me kte lloj boxi nese dikush te me ndihmoje ju lutem mos u kurseni

Similar Threads

 1. Openbox-Skybox HD Setting
  By taliq in forum Openbox Software and Tools
  Replies: 2
  Last Post: 24-06-2018, 12:39:03
 2. New Openbox/Skybox F3 or technomate 5402
  By I am trying in forum General Discussions: Installation and Support
  Replies: 3
  Last Post: 26-05-2014, 16:25:55
 3. Openbox(skybox) upgrade via network
  By alf2005 in forum General Discussions: Installation and Support
  Replies: 2
  Last Post: 07-03-2014, 18:55:24
 4. Replies: 1013
  Last Post: 16-10-2013, 11:12:12
 5. Tutorial RS232 plate Openbox,Skybox... Les connexions.
  By laitram in forum Information et Tutoriels
  Replies: 0
  Last Post: 23-02-2012, 19:19:00

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •