Results 1 to 5 of 5

Thread: ИПТВ в албанската секция на форума

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

ИПТВ в албанската секция на форума

Какво са се запалили албанците по това IPTV? Гледах в темата посредством гугъл и виждам листи с бая канали. Ще пробвам утре, други ден, а ако някой му се тести преди това да пише. Линк към нея:

http://www.satsupreme.com/showthread...TV-link/page14

Поздрави!

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: ИПТВ в албанската секция на форума

Аз се замислям дали да не направим лист и с нашите канали. Аз имам от ефирната, но няма как да ги ограничавам по битрейд прeз RPi и се опасявам че ако ги пусна няма да мога да ги гледам и аз.

Трябва да попрочета, но се чудя дали да не прочета как се прави прокси за такава услуга и да направим едно прокси през vps за членовете на форума. Да си стриймваме по нещо който няма какво да стриймва ще помага на хостинга който ще е 20 тина лв. Идеята е че vps имат по 100 Mbits и ако се направи така че да не се товари домашният нет когато се навържат много хора. Преди бях правил такове чрез wowsa сървър и работеше колко му е да се направи пак нещо подобно стига да има желаещи.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Според мен това ще е алтернативата на шеринга за напред. Разбираме се кои са интересните канали от даден оператор и всеки пуска стрийм от операторският на един канал (относно как става за сд каналите е лесно). Като си съберем пакет разменяме го с други колеги които имат сървър за друг пакет и така. Все пак това са предположения от моя страна, но според мен е логично, защото няма как да стриймваш много без да нямаш много операторски приемници вкъщи. В момента може да стриймваш цял транспондер от dvb карта, аз коментирам за ситуацията когато няма да може с такава карта, например както е сега на вивакома.

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

Каква е работата с иптв-то. Трябва плеър и ченъл листа. Аз си свалих TS Player 4.2 от TS Panel-a, който има на екстренда. В самия плеър има зададени листи, които се намират в меню IPTV. Отделно на готовите листи има и опция, да се гледат канали от направени за целта листи във формат m3u. Те се се поставят в директория /etc/TSmedia/m3u .

В секцията на албанците, а и не само там има описани бая канали, които могат да бъдат добавени, като за целта с текстови редактор, трябва да се създаде файл със съдържание, където каналите са описани по следния начин:

#EXTM3U
    #EXTINF:-1,BN Music
    http://192.168.137.194:20/hls/8850/index.m3u8
    Файла се съхранява като alabala.m3u и се метка в споменатата по-горе директория. После във медиа плеъра, менюта IPTV/M3U-Playlists/User m3u lists ще ви излезне списък с каналите. Резултата (специално за Геро):

screenshot.jpg

Senior Member Geryl's Avatar
    Uploads
    0

Мерси Жорка,кагато се прибера ще пробвам.Тази програма е свободна и повече ме интересуват програмите на pink.