Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Размяна на линии с приемник

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Размяна на линии с приемник

Здравейте, имам локална карта за dmc 15w пълен пакет! Tърся предимно "Ц" но в краен случай може и "Н" линийка за Булсат и поларис + hd, сървъра ми е дрийм 800
    може би предходния ти пост показва защо няма желаещи - последните думи след запетаята

Senior Member kaizera82's Avatar
    Uploads
    4

Re: DMC 15W Full HD

Благодаря за инфото, ще го прехвърля на дрийм 500 тогава.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Колегата искаше да каже че повечето хора не смятат стабилна размяна когато сървъра е приемник. Поради причината, че приемниците се товарят докато гледате или ако забият се прави рестарт и това неминуемо води до нестабилност на сървъра. Нещо от рода

Това е от приемник

CONNECTION TIME 00d 00:36:25

Това от сървър на компютър

CONNECTION TIME 00d 08:47:06

Активност на сървъра

UPTIME 00d 08:47:34

Всяка сутрин имам авторестарт затова няма как да е др uptime до този час.

Относно чат по темата моля на лични или си отворете нова тема по този въпрос.

Contributing Member mminkov's Avatar
    Uploads
    7

Ако искаш, мога да ти пусна фрии едно Ц, да кажем за около месец - без нищо насреща, но помисли по въпроса за сървър на ПЦ. Да не мислиш, че аз имам много размени, но си имам машинка, различна от приемника (слабичка, но за сега върши работа) - мога да включа и теб - временно, ако желаеш, пиши ми на лични!

Senior Member kaizera82's Avatar
    Uploads
    4

Аз исках да кажа, че не всеки има възможност и разполага с компютър (в излишък) който да се използва за тази цел. Знам предимствата, но това е моето положение в момента. Машината може и да е калпава, но картата с която разполагам е рядка и не всеки може да се похвали, че я притежава. Благодаря Ви.

Вземи си тогава едно дриймче и го ползвай като малко сървърче без да гледаш с него. С 10тина човека ще работи добре. Пак зависи и какви настройки му направиш.

Quote Originally Posted by kaizera82 View Post
    Аз исках да кажа, че не всеки има възможност и разполага с компютър (в излишък) който да се използва за тази цел. Знам предимствата, но това е моето положение в момента. Машината може и да е калпава, но картата с която разполагам е рядка и не всеки може да се похвали, че я притежава. Благодаря Ви.
    Аз пък съм на коренно различно мнение. Сървъра ти е най-малката грижа. Проблема ти е точно в това което ти си мислиш, че е ценно, а именно картата. Какъв е този пакет, ако въобще това може да се нарече пакет!? А, за, "рядката" карта, нямаше ли дори файл за синия дракон? Виж, картата която търсиш може да се нарече рядка, за прочитането им, дори няма публичен софтуер. Сложи карта на някой от истинските европейски оператори, пък да видим, дали някой ще го интересува на какво ти е изграден сървъра.

Senior Member joropet's Avatar
    Uploads
    2

Човека разменя каквото има, каза какво иска и си е ъпнал темата без да нарушава нито едно правило. Всичко останало е офтопик. Много сол натрихте на главата му.

П.С. Offtopic и от мен - Ники, ако нямаш възможност да направиш сървър на компютър, направи това което ти е предложил @retroto. Сложи картата на отделен приемник, който няма да ползваш за гледане, а само за размени. Така ще се доближиш до желаната стабилност. Поздрави!

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Re: Размяна на линии със приемник

Преместих постовете понеже темата не е лоша и е полезна.
    До Ники ако нямаш възможност за компютър препоръчвам ти едно rpi вярно няма да е много евтино, но пък е надежно и е доста по мощно и подходящо за размени от който и да е компютър. Възможноста да му сложиш дебиан го прави напълно подходящ за размяна, има multics и oscam за него което е достатъчно.

Относно картата рядка е но проблема е спътника, на него няма нищо друго, така че за мен е хубава но само за моторджий. Ако си с мултифийд с нормална антена както бях аз картата е неизползваема за гледане от мен.

Да купиш приемник за сървър според мен е не обосновано, защото колко е рамта на дм 500 и изчислителната мощност на процесора, пък и на другите никаква. Като му сложите енигма или спарк ресурсите ви отиват за графиката, дори да не гледате пак нищо не остава за размяната.

Re: Размяна на линии със приемник

@joropet
    Ясно, че е офтопик, но не ти ли прави впечатление, че след първия пост нямаше никакви коментари.
    Писането беше провокирано от подканващия, настоятелен втори пост:
    Quote Originally Posted by kaizera82 View Post
    Хайде бре никой ли няма Булсат ХД?
    В тоя тон, бих казал:
    "Имам бре, ти ми дай Виасат ХД"

Дразнещо е, нали? Но пък е честно.....

Page 1 of 2 12 LastLast