Results 1 to 6 of 6

Thread: silvercrest sl65/2 cl

 1. #1
  Senior Member vlonjati2008's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Posts
  244
  Uploads
  0

  silvercrest sl65/2 cl

  Pershendetje.a ka ndonjeri ndonje info per kete dekoder cfare mund te shohesh dhe a ka ndonje program se me rri ne drite jeshile?flmnd

 2. #2
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,665
  Uploads
  288

  Re: silvercrest sl65/2 cl

  Quote Originally Posted by vlonjati2008 View Post
  Pershendetje.a ka ndonjeri ndonje info per kete dekoder cfare mund te shohesh dhe a ka ndonje program se me rri ne drite jeshile?flmnd
  Keto arita te gjej per kete dekoder
  Attached Files Attached Files

 3. #3
  Senior Member vlonjati2008's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Posts
  244
  Uploads
  0

  Re: silvercrest sl65/2 cl

  Flmnd flamurtari.por si hidhen ne aparat keto sepse nuk e di fare proceduren si te veproj

 4. #4
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: silvercrest sl65/2 cl

  Quote Originally Posted by vlonjati2008 View Post
  Flmnd flamurtari.por si hidhen ne aparat keto sepse nuk e di fare proceduren si te veproj
  po qe se aparati eshte silvercrest sl 65 2 ci pra me me dy vende per cam ci mos u lodh se nuk behet me emu.
  ndersa po qe se eshte pa cam ci, pra fta do te thote qe eshte me chip Ali, dhe behet me emu.
  hap dekoderin dhe shiko far chip-i ka, E1 ose B1 dhe na shkruaj te dhenat ketu ne forum.

 5. #5
  Senior Member vlonjati2008's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Posts
  244
  Uploads
  0

  Re: silvercrest sl65/2 cl

  Quote Originally Posted by BIG BOBI View Post
  po qe se aparati eshte silvercrest sl 65 2 ci pra me me dy vende per cam ci mos u lodh se nuk behet me emu.
  ndersa po qe se eshte pa cam ci, pra fta do te thote qe eshte me chip Ali, dhe behet me emu.
  hap dekoderin dhe shiko far chip-i ka, E1 ose B1 dhe na shkruaj te dhenat ketu ne forum.
  po Big Bobi me 2 CI eshte,megjithate faleminderit.

 6. #6
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: silvercrest sl65/2 cl

  Quote Originally Posted by vlonjati2008 View Post
  po Big Bobi me 2 CI eshte,megjithate faleminderit.
  behet me jtag,shiko te gjesh ca cipi ka brenda dekoderi , ka dy menyra per ta gjetur ose me nje program ,ose duke hapur kapakun

  per jtag shiko te tema e duhur

Similar Threads

 1. Silvercrest sl65??!!
  By geko87 in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 04-10-2009, 20:47:39
 2. Please firm for SilverCrest SL65/12
  By xuanpe in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 2
  Last Post: 14-12-2007, 20:08:02
 3. Silvercrest SL65
  By naubar in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 2
  Last Post: 05-09-2007, 23:38:50
 4. Silvercrest SL65-T
  By mememe in forum DVB Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 07-12-2006, 14:14:46
 5. Silvercrest dvb sl65-t
  By mememe in forum DVB Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 20-08-2006, 19:40:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •