Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: spam

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  10-10-2009
  Posts
  283
  Uploads
  1

  spam

  pershendetje.
  Mora nje test file me ip tv kam nje dm800sehd .Test file ka format M3U .Si mund te loz kjo ip tv ne aparatin tim lutem me sqaroni

 2. #2
  Super Moderator gertl's Avatar
  Join Date
  05-12-2008
  Location
  Hajt se folim
  Posts
  9,387
  Uploads
  1,424

  Re: si punon formati M3U me iptv ne dreambox 800sehd

  Ekzistojne dy tema florinda. Nje e dreamboxit dhe tjetra per IPTV. Kurse ti hap teme te re.
  Tema mbyllet

 3. #3

  Pershendetje

  Turksat 4A dhe Turksat 4B Project Satelitėt , kompani lokalet Melco nė Japoni po vazhdon. Nė pėrgjithėsi , 87 % e komunikimit satelitor Turksat 4A , 4B sateliti Turksat 76 % e prodhimit ėshtė e pėrfunduar.


  Turksat 4A integrimit aktivitete satelitore tashmė kanė pėrfunduar dhesistemi i parė i nivelit testimin funksional vazhdon .


  Turksat satelitore 4A nė njė fazė tė mėvonshme , nė tė cilin mjedis tė simuluar hapėsirė ​​, e cila zgjati ' vakum termike ' pėrafėrsisht 6-8 javė pėr tė mbajtur tė testeve . Integrimit Turksat 4B panel aktivitetet e komponentėve , nėn- sistem testet me . Turksat satelitore 4A nė fund tė vitit 2013 , ndėrsa satelitore 4B Turksat hodh nė hapėsirė ​​nė vitin 2014 e hershme, pas pėrfundimit tė testeve tė syrit Turksat A.Ş. pėr t'u dorėzuar. " Keto satelitet do te jene 50 grade.

 4. #4
  New Member
  Join Date
  09-11-2013
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Ndihm bre shiptar

  Admina spari mfalni qe e hapa apet nje tem te re tash jau tregoj arsyen , qe sa jom tuj kerku sa poshte pas askush se kish bo spaku nje tutoriale tmir per me bo reshare permes OSCAM kush din o vlla tash qe jeni msu per veti tregona edhe neve se na duhet mos i mbani vetem per vete se as ju vet nuk jeni msu, sa per at pjesen jo eshte iligale jo bllablla as mos komentoni se e kom parasysh thjesht pom vyn dikush qe um tregon se si mja bo reshare clines permes OSCAM.
  Admin mfal po spata zgjidhje tjeter ma efikase sesa me hap kete tem, nese mundesh mos me ma bo bann faleminderit shum :).

 5. #5

  spam

  Te me falni nese kjo kerkese eshte jashte teme apo nese thyej ndonje rregull, por emergjenca me ben te shkruaj kete njoftim:

  Nje miku im qe kish marre aparatin SunRay4 HD nuk ia doli dot mbane ta konfiguroje dhe ta vere ne pune ndaj tashme kerkon ndonje person i cili eshte i afte per ta konfguruar aparatin me listen e kanaleve dhe gjithshka duhet.

  I gjithe sherbimi do te ofrohet kundrejt pageses. Ju lutem per te gjithe te interesuarit, me kontaktoni.

  Kerkoj ndjese edhe njeher...

  Respekte

 6. #6
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Instalim kundrejt pageses.

  Quote Originally Posted by betalb View Post
  Te me falni nese kjo kerkese eshte jashte teme apo nese thyej ndonje rregull, por emergjenca me ben te shkruaj kete njoftim:

  Nje miku im qe kish marre aparatin SunRay4 HD nuk ia doli dot mbane ta konfiguroje dhe ta vere ne pune ndaj tashme kerkon ndonje person i cili eshte i afte per ta konfguruar aparatin me listen e kanaleve dhe gjithshka duhet.

  I gjithe sherbimi do te ofrohet kundrejt pageses. Ju lutem per te gjithe te interesuarit, me kontaktoni.

  Kerkoj ndjese edhe njeher...

  Respekte
  Ne kete forum gjithesekush qendron nga pasioni per boten satelitore dhe jo per inreresa monetare. Mjafton te lexosh temen e manualeve dhe e zgjidh vet problemin nese ngec diku mund te kerkosh ndihme tek tema perkatese qe ne rastin tend apaeati eshte i ngjashem me dreambox.
  Tema mbyllet!

 7. #7

  spam

  Une meqe satelit nuk me lejohet te ve ne shtepi ku jetoj kam marr nje Dreambox 500C (Kabel qytetit) dhe nuk edi nese eshte e mundur dhe nga kjo te behet me code sikur i kisha ne Dreambox 500s.

  Kur une kerkoj kanalet ne "Manual Transporder scan" s'me gjen asnje kanal hic.

  Cfar te bej a mund t'me jepni ndonje keshill..?

 8. #8
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: Default DreamBOX 500C a eshte e mundur te behet...??

  Quote Originally Posted by MuellerBmbH View Post
  Une meqe satelit nuk me lejohet te ve ne shtepi ku jetoj kam marr nje Dreambox 500C (Kabel qytetit) dhe nuk edi nese eshte e mundur dhe nga kjo te behet me code sikur i kisha ne Dreambox 500s.

  Kur une kerkoj kanalet ne "Manual Transporder scan" s'me gjen asnje kanal hic.

  Cfar te bej a mund t'me jepni ndonje keshill..?
  Ne fillim duhet te besh nje post pershendetes ketu http://www.satsupreme.com/showthread...B-ri!!!/page35
  Duhet te lexosh edhe rregullat e forumit ketu http://www.satsupreme.com/showthread...orja-e-Forumit e cila thote se duhet te postosh ne temen e duhur qe eshte kjo ketu http://www.satsupreme.com/showthread...oft-etj/page47

  Kjo MBYLLET

 9. #9
  New Member
  Join Date
  11-11-2017
  Posts
  1
  Uploads
  0

  Dreamboxi

  Pershendetje jam nj person qe dua te blej nje dreambox oapo cdo aparat tjeter i cili mund te kape kanalet shqiptare dhe te huaja. Sa mund te kushtoj aparati dhe abonimi i tij si behet cdo muaj si digitalb apo vetem duhet te blejme kokat e sateve per te kapur kanale?
  Faleminderit

 10. #10

  diskutim i lire, A duhet te ekzistoje "virgjeria" sot ??

  Dua te bej nje diskutim meshkuj-femra ne lidhje me dicka e cila prej kohesh ne shqiperi dhe ne trojet shqiptare eshte quajtur tabu, ne lidhje me konceptin e "Virgjerise" .. (kete e kam postuar dhe ne ca faqe te tjera)
  Sii fillim dua te them se nuk dua te ofendoj gjinine femerore sepse te gjithe kemi ardhur ne jete nga femra, dhe te gjithe kemi nene, moter, etj


  2 pyetje kryesore mbi te cilat kerkoj qe secili nga ju te shprehi mendim jane,
  -A mendoni se femrat duhet ta ruajne virgjerine deri ne martese per personin me te cilin do te kalojne jeten ????
  -Dhe a do ishit te kenaqur cuna nese do merrnit per nuse nje femer jo te ndershme apo nuk i kushtoni rendesi, apo skeni rruge tjeter sepse te virgjerat sot jane me pakice ????


  Personalisht une mendoj sikur shqipetaret po civilizohemi pak shpejt, te flasim per realitetin.
  sipas statistikave sot shumica e femrave "heren e pare" te tyre e kane nga mosha 15 deri ne 20 vjece,
  virgjeria prej kohesh konsiderohet e shenjte, marredhenjet paramartesore po ashtu edhe ato jashtemartesore nuk perkrahen nga fe te ndryshme si krishterimi myslimanizmi etj..
  por nuk dua te bej analine mbi bazen e parimeve fetare, dikush beson ne fe, dikush jo..
  flasim per parimet njerezore


  ne vendet perendimore thone se njerezit jane te shkaterruar nga ndjenjat, prandaj numri i divorceve eshte aq i larte, sepse ekziston sexi shtazarak,por misioni i njeriut pak dallon prej kafshes,


  Ajo qe degjojme nga shume veta eshte se jemi ne shekullin 21 dhe keto gjerat nuk verehen,
  por nje shprehje qe lexova dikund ne internet ishte, se nga koha pritet te ndryshoje teknologjia dhe jo morali, morali mbetet i njejti ai qe ishte edhe para 2mije vitesh, dhe nese sot ndryshon, ndryshon negativisht.. se nuk mundet te permiresohet.


  shpesh here femrat bejne kudrejt meshkujve pyetje si psh sa vajzave ua keni marre virgjerine dhe perseri kerkoni te merrni nusen te virgjer?
  se pari virgjerin nuk ua ka marre kush por e kane dhuruar me deshire dhe me mendjelehtesi, pervec rasteve te perdhunimeve apo raste te ngjashme te cilave nuk u vihet faji.


  gjithashtu ndonje femer mund te thoje perse mashkulli kerkon nusen te virgjer kur vete nuk eshte i tille, pra kerkohet "barazia gjinore" por ne kete aspekt qe flasim nuk mund ta kemi
  sepse mashkulli per vete natyren qe ka mund te kete marredhenje me disa femra dhe ne fund kur vendos per martese e zgjedh njeren dhe perqendrohet tek ajo. eshte me i sigurte dhe me i vendosur ne ate qe ben.


  kurse femra e cila ben marredhenje jashte martese ajo vetem fizikisht ndodhet me burrin sepse mendjen e ka tek tjetri, shume lehte mund te themi tek personi i pare ne jeten e saj, ai te cilit i dhuroi virgjerine.
  dashurija eshte shume me e forte dhe zgjate me shume kur eshte per her te pare.
  kur te shkosh ne krevat mendon per tjetrin e jo per burrin qe ke prane.


  Humbja e virgjeris dhe momenti I humbjes, gjate gjithe jetes mbeten thell ne psikiken e nje femre,
  ateher nese humbja e virgjeris ka ndodhur me mashkullin qe akoma jeton me te ,eshte nje shtylle e forte e nje dashurie pa probleme …por nese humbja e virgjeris ka ndodhur me ate mashkull qe nuk jeton aktualisht me te, ateher ambientimi me te (me burrin) eshte I veshtire
  sepse keta bashkeshorte nuk I lidh ai kujtim i perbashket


  jeta ashte e gjate, dhe nese nje grindje do ndodhi midis ciftit ose ndonje dyshim per trasheti ateher mashkulli do e kete me te lehte ta akuzoje bashkeshorten, sepse direkt i vjen ne mendje fillimi i historise, dhe nje shprehje thote qe ujku qimen mund ta nderroje por zakonet nuk i harron..
  dhe si rrjedhoje rezulton se ne raste te tilla ka me shume gjasa per divorce, dhe divorci eshte nje Krim , sepse shkaterrohen familje.
  Kam degjuar histori ku psh gjate sexit gruaja thoshte emrin e dikujt tjetri dhe jo te burrit dhe ky eshte nje shembull konkret qe te shpjegon se gruaja po aktron ne jeten bashkeshortore, ndjenjat nuk shkojne per burrin e saj aktual por per "ishat" e saj, dhe kjo martese nuk mendoj se eshte jetegjate,


  Nje sqarim dua te bej se termin e "virgjerise" dua ta zevendesoj me fjalen "ndershmeri", jan te peraferta por jo e njejta gje, nje mashkull mund te kerkoje virgjerine por ajo qka kerkon ekzaktesisht eshte ndershmeria e nje femre, sepse ka raste kur femra e humbet cipen aksidentalisht psh duke ngare bicikleten, ose balerinat, etj dhe keto raste vertete nuk duhen shikuar,
  por rastet kur e humbet me ane te marredhenjeve seksuale,


  nje shprehje thote "Tė jesh e virgjėr nuk do tė thotė tė jesh e ndershme, sikundėr qė tė jesh e zhvirgjėr nuk do tė thotė tė jesh e pandershme"
  pjesen e dyte te kesaj shprehje sapo e shpjegova,
  ndersa pjesa e pare ka kuptimin qe nje femer me mentalitetin shqiptar mund te beje veprime amorale te ndryshme, duke filluar nga sexi oral anal etj, ndersa ate cipen e holle e ruan, por kjo eshte vetem virgjeria fizike, e pavlere. nga momenti qe ke bere dicka me shume nga thjesht nje "puthje" me nje djal ke humbur pafajsin dhe personalisht nuk e quaj te virgjer nje femer qe i ka bere te gjitha pervec sexit normal. gjithashtu mund te permendesh rastin kur nje vajze pret deri ne fejese, ben sex me te fejuarin dhe pastaj e ka rrugen e lire per ta bere me te gjithe.


  sidoqofte dua te dij nese nje djale do donte te bente sex me nje goce jo te virgjer pa masa mbrojte(me nusen e tij te ardhshme), kjo eshte arsyeja e perhapjes se shume semundjeve seksuale psh Sida..
  Ate qe do ju behet shoqe ne jete,nene e fmijeve dhe edukuese e tyre e duan pak me te ngathet ne keto punet mbrapa gardhit
  si do ju dukej kur rreth e rrotull, ndoshta edhe ne rrethin shoqeror qarkullojne fjale si psh: ate femer e kam pas une?


  jam dakort qe jo te gjitha dashurite perfundojne ne nje lidhje martese. por shumica e bisedave ne gjimnaze dhe ne 9vjecare jane per te dashurin/en,


  Nje vajze duhet ta mendoje mire kur te humbi virgjerine...me verte ajo kthehet tashme me ane te shkences (me qepje)por prap eshte dicka fallco. Gabimet permiresohen tashme por gabimi qe vret ne ndergjegje s`besoj se mund te rekuperohet.


  Nje vajze qe ne moshen 20 vjecare apo me pak, ka pas te pakten nja 4 a 5 para teje sikur sta ka qejfi me i fut krahun dhe ta qosh ne shtepi se te pakten eshte njecik qeflie, nuk mendoj se dikush do deshironte qe motra e tij ti nderronte te dashurit njeri pas tjetrit, eshte tjeter gje kur lidhet per lidhje serioze, por perseri nese virgjerine e ruan per ne martese eshte me e sigurte qe ai mashkull te mos e genjeje, sepse nuk ka meshkuj qe do bejne gjitha shpenzimet e dasmes, vec per te shkuar me ate femer, dhe pastaj ti thoje "udhe te mbare"..
  prandaj ketu eshte momenti kur kjo femer tregohet mendjelehte qe e jep virgjerine pa menduar, dhe thote meshkujt na genjejne,


  Ne pergjithesi cdo femer qe humb virgjerin nuk mburret me kete veper dhe ne shumicen e rasteve pendohet, edhe pse tek femrat humbja e virgjinitetit eshte dashuria e pare, dhe ne krejt pak raste e fundit..
  Jo e virgjer do me thene qe ka fjetur me nje ose me shume te tjere pavaresisht se shumica e femrave te thone gjithnje 'je i dyti qe kam pas' sepse hera e pare ishte nje gabim por cdokush gabon ne jete... por ne te vertete secila ka historin e saj qe mund ta mbush nje liber goxha te trashe..


  Virgjeria nuk simbolizon nje femer perfekte,por nje femer pa experiece ne dashuri,gje qe do te thote kjo lloj femre ne syt e meshkujve eshte me e lakmuar
  nje femer me karakter din se kur dhe kujt tia jape virgjerine, ajo nuk ka dhimbje nga e kaluara,
  kur femra mendon se filani eshte personi i duhur atehere po qe ja vlen. Por e verteta eshte ndryshe sepse shumica e femrave deshmojne se nuk jane zhvirgjeruar me personin e duhur


  Nese nje goce eshte e virger ne nje fare menyre tregon se ka serjozitet dhe kontroll te plote ndaj vetes,di te dalloj ndjenjen e vertet, dhe ecen me objektiva, dhe nuk ben cdo gje qe i del perpara..
  Ndoshta e zgjata pak.. por ne lidhje me pyetjet qe parashtrova ne fillim do doja qe secili nga ju te shprehte mendimin e tij,
  ato qe kam shkruajtur me lart jane pjeserisht mendime te mijat personale, pjeserisht mendime te cilat i kam lexuar dhe degjuar nga persona te ndryshem.........

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •