Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26

Thread: Stream от DVBSky T680C

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Stream от DVBSky T680C

Здравейте колеги понеже ударих на дърво с стрийването на ефирни програми (битрейда е много висок и много насича на сегашният ми интернет).

Реших да пробвам от кабелната. Там програмите са с нисък bitrate и имам чувството че ще стане, пък и каналите са около 200. Кодировката на оператора е конакс продават модули с карти. Спрял съм се на
    DVBSky T680C USB with CI
    Мисля да го свържа към RPi
    Нямало проблеми под линукс в сайта на производителя споменават за съвместимост с VDR така че има шанс да се подкара и модула.

Uploads
    113

Re: Stream от dvb-c

Объркал съм модела отгоре, това което купих е DVBSky T680C

Интересното е следно, че при един и същ интернет доставчик имах проблеми със стриймването на ефирните програми, дори смених и доставчика и там същата работа.
    Сега с тези кабелните всичко е наред дори и HD каналите се гледат, SD каналите са на Mpeg 2 са с битрейд 5 Mb/s и вървят без никакви забележки.
    Понеже не съм до тунера неми се занимава да пробвам с него и ефирните, но те преди определено не работеха вечер когато имаше по високо потребление на интернет трафик, а сутрин се гледаше нормално.
    При положение че те са на mpeg-4 има логика да работят без проблеми, но напрактика при мен не се получи така.

Senior Member
    Uploads
    1

Може да ти е бил ограничен ъплоуда временно или просто рутера да се е нуждаел от рестарт, няма логика от единия тунер да ти работи нормално, а от другия не, разбира се, ако всичко с тунерите и сигнала е било ок.

Uploads
    113

Аз не мога да си го обясня, има една особенност, макар че тя не е много обективна. Тунерите са различни, но и с този евтиният си работеше, когато не им беше натоварен нета. Забелязах обаче едно при ефирните имаше големи пикове, например при бързи смени на действието, докато тук с кабелните няма такава ситуация.

Аз съм Опитвал да stream-вам bulsatcom от raspberry pi, но на HD каналите картината насичаше. Проблемът възникваше при поява на пикве в bitrate на кналите.
    При тези пикове cpu-то на raspberry-то скачаше на 100%(процесора беше оверклокнат на 1GHz) и картината насичаше. На HBO HD насичането и съоветно пиковете бяха по-малко отколкото на bTV HD,
    като цяло HBO HD има и по-нисък bitrate от bTV HD. Ако ефирния ти тунер все още е закачен към raspberry-то можеш следиш cpu-то при накъсване на картината и да видиш дали проблема не е от raspberry-то.

Аз при stream-ване на DVBT от raspberry pi с тунер MT4171 и не съм имал проблеми. На raspberry-то съм сложил Raspbian, който разполага с драйвери за тунера(само съм копирал необходимия firmware).
    В една тема беше описал как се инсталират драйвери за MT4171. Проблемите които имаш с DVBT да не са от драйвера който ползваш?

Боби можеш ли да споделиш впечатленията ти от туера DVBSKY T680C. И по-конкретно ме интересува дали не забива, има ли някакви проблеми с драйверите(питам понеже четох, че за linux трябва да се инсталира custum driver от dvbsky),
    работи ли CI слота под линукс.

Uploads
    113

Проблемите са няколко и са само принципни.

1. Драйвера е затвотен код и трябва да се преинсталира при обновяване на ядрото.
    2. Драйвера е само за PC на RPi не намерих как да се инсталира.

Това са проблемите.

Инсталира се всичко перфектно, забив до сега не е имал, качеството на картината е отлично.
    Това с пиковет го няма, работят ми всички HD та.
    Относно слота не съм го пробвал, защото картата ми е конакс и работи без проблем в oscam, a аз предпочитам да съм с tvheaded където няма поддръжка на модули.

Преди ефирният BNT HD не можеше да се гледа, а сега всички HD канали които предлага този доставчик се гледат без проблеми.
    Имам предположение и от техническа гледна точка защо е така, ако те интересува може да я обсъдим.

Доволен съм от покупката.

offtopic: избягвай хардуер с демодулатори от SiLabs. OSS драйвер (вероятно) никога няма да има :)

Uploads
    113

Quote Originally Posted by stefan.saraev View Post
    offtopic: избягвай хардуер с демодулатори от SiLabs. OSS драйвер (вероятно) никога няма да има :)
    Знам но поех риска защото не намерих нищо на USB и поддръжка на CI с друг чип. Компютъра ми за целта няма PCI-e пък и бюджета ми беше 100 евро. Намерих само това TT-connect CT2-4650 CI но то май е същото.
    Тeзи стават но пък я няма налични TechnoTrend TT-connect CT-3650 CI , Anysee E30 Combo Plus

Взех от dvb-sky понеже те поне обновяват драйверите си към последните ядра. Така че няма как да препоръчам картата напълно на всички които искат, да я изпробват. Като цяло работи стабилно, но проблема ще дойде като и прекратят поддръжката, според мен и ще трябва да се придържам към стара версия на линукс.

Един въпрос към теб има ли начин да компилирам тези драйвери за RPi с raspbian?

Uploads
    113

Отново изглупях :) Явно това става за целта, но няма слот за модул, така че който знае че картата му се поддържа от oscam или кабелната не е кодирана Sundtek MediaTV Pro е актуалният hardware за Linux и цената му е под лимита ми. Съвсем ново нещо е защото ще бъде пуснато след Available on 2013-12-15.

Supported Architectures:
    * ARM
    * Intel/AMD x86 (32/64 bit)
    * IBM PowerPC (z.B. Sony Playstation 3 - erste Version)
    * Dreambox 500HD, 800, 8000 compatible (DVB-C, DVB-T)
    * MIPS* Linux and FreeBSD Support

* as a special offer this device includes full Linux support starting from Linux 2.6.15 for Intel/AMD 32 and 64bit! Driver setup should not take longer than a few seconds across all systems. For questions a public forum is

още един offtopic: всъщност драйвер има. ще тръгне и на RPi. ако смяташ да я задържиш картата и да си поиграеш с PIто:
    OpenELEC git: commit aee3ab6 (желателно е да не публикуваш директно линк до файла че може да стане фал ;) )

пач за kernel 3.9 е - така че ще трябва да прекомпилираш цялото ядро. не се иска фърмуер (вътре в пача е)

EDIT: за sundtek се иска "userspace" драйвер (mediasrv)

Page 1 of 3 123 LastLast