Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1001

Thread: Lajme dhe Diskutime per Sportin!

 1. #1
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Lajme dhe Diskutime per Sportin!

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen m temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Per me shume te vazhdojme diskutimet tek temat e reja te njejta!

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!  Tema e vjeter: http://www.satsupreme.com/showthread...n!-Futboll-etj

  Ndeshjet qe transmetohen sot ne kanalet free/keys te dates se sotme(15-11-2013) i keni ketu: http://www.satsupreme.com/showthread...j/page101#1002

 2. #2
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  E Shtune 16.11.2013 CET(GMT+1)
  Czech R.
  Pohar CMFS
  11:00 Jiskra D. - Viktoria Pl.
  CT sport
  -Astra 23.5E -12525 V 27500 -CW(SkyLink)
  Morocco
  Botola Pro League
  15:00 FUS - MAS
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  17:00 HUSA - OCS
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  Brazil
  Serie A
  22:30 Botafogo - Atletico P.
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA
  Friendly matches
  02:00 Argentina - Ecuador
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  22:00 E.Guinea - Spain
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss

 3. #3
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Sunday 17.11.2013 CET(GMT+1)
  FIFA World Cup -Qualifiers
  15:30 Cameroon - Tunisia
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA
  Wales
  Premier League
  14:30 Rhyl - g.C.Quay
  S4C
  -Astra 28.2E -10979 V/12515 H 22000 -FTA
  Morocco
  Botola Pro League
  16:00 KACM - MAT
  2M National
  -Arabsat 30.5E -12564 H 2960 -FTA
  16:00 ASS - RSB
  Al Aoula Int
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 21.6E -11477 H 15707 -FTA
  -Badr 26E -11727 H 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -11919 H 27500 -FTA
  18:00 KAC - FAR
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  20:00 WAC - OCK
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  Qatar
  Stars Cup
  14:00 Al-Sadd - Al-Khor
  JSC Sport Global
  -Eutelsat 3E -11554 H 27500 -FTA
  -HotBird 13E -11296 H 27500 -FTA
  -Eutelsat 7W -12245 V 27500 -FTA
  16:30 Al-Arabi - Al-Rayyan
  JSC Sport Global
  -Eutelsat 3E -11554 H 27500 -FTA
  -HotBird 13E -11296 H 27500 -FTA
  -Eutelsat 7W -12245 V 27500 -FTA
  Brazil
  Serie A
  20:00 Cruzeiro - Ponte Preta
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA

 4. #4
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Monday 18.11.2013 CET(GMT+1)
  UEFA U-21 Championship 2015 -Qualifiers
  18:30 Israel - Portugal
  RTPi
  -HotBird 13E -10723 H 29900 -FTA
  20:30 Austria - Hungary
  ORF SPORT+
  -Astra 19.2E -11244 H 22000 -CW(ORF)
  Germany
  Regionalliga Nord
  20:15 Meppen - Oldenburg
  SPORT 1
  -Astra 19.2E -12480 V 27500 -FTA
  Morocco
  Coupe du Trone -Final
  18:00 RAC - DHJ
  Al Aoula Int
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 21.6E -11477 H 15707 -FTA
  -Badr 26E -11727 H 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -11919 H 27500 -FTA
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  JSC Sport Global
  -Eutelsat 3E -11554 H 27500 -FTA
  -HotBird 13E -11296 H 27500 -FTA
  -Eutelsat 7W -12245 V 27500 -FTA
  Qatar
  Stars Cup
  14:00 El-Jaish - Al-Wakrah
  JSC Sport Global
  -Eutelsat 3E -11554 H 27500 -FTA
  -HotBird 13E -11296 H 27500 -FTA
  -Eutelsat 7W -12245 V 27500 -FTA
  16:30 Al-Kharitiyath - Al-Gharafa
  JSC Sport Global
  -Eutelsat 3E -11554 H 27500 -FTA
  -HotBird 13E -11296 H 27500 -FTA
  -Eutelsat 7W -12245 V 27500 -FTA
  Argentina
  Primera Division
  01:15 Arsenal S. - Boca Jnrs
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  19-11-2013
  FIFA World Cup -Qualifiers
  17:00 Egypt - Ghana
  JSC Sport 2
  -Nilesat 7W -12245 V 27500 -FTA

  19:15 Algerie - Burkina Faso
  Canal Algerie
  -HotBird 13E -11240 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 5W -11059 H 23700 -FTA
  -SES 22W -12674 H 20255 -FTA
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA

  20:00 Romania - Greece
  ESPN 2(Syndication 902)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss

  20:15 Croatia - Iceland
  OBN(BiH)
  -Amos 4W -11186 H 3350 -FTA
  -Eutelsat 16E -11262 H 30000 -FTA

  20:45 Sweden - Portugal
  24(Tur)
  -Eutelsat 7E -11471 H 30000 -CW(DigiTurk)
  -Turksat 42E -12679 V 8888 -FTA
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  Irib TV3
  -Badr 26E -11881 H 27500 -FTA/Biss(DVB-S2)
  -Badr 26E -11900 V 27500 -FTA
  -Intelsat 62E -11555 V 27500 -FTA/Biss
  RTPi
  -HotBird 13E -10723 H 29900 -FTA

  21:00 France - Ukraine
  Inter
  -Amos 4W -11389 H 27500 -Biss
  -Astra 31.5E -11992 H 72500 -FTA(DVB-S2)
  S HABER
  -Eutelsat 7E -11513 H 29900 -CW(DigiTurk)
  -Turksat 42E -11064 V 13000 -FTA
  -Azerspace 46E -11095 H 27500 -FTA
  TF1 Suisse
  -Eurobird 9E -12034 V 27500 -FTA(DVB-S2)
  *TF1 HD Suisse
  -Eurobird 9E -12034 V 27500 -FTA(DVB-S2)


  UEFA U-21 Championship 2015 -Qualifiers
  18:00 Romania - Germany
  SPORT 1
  -Astra 19.2E -12480 V 27500 -FTA


  AFC Asian Cup 2015 -Qualifiers
  12:35 China - S.Arabia
  JSC Sport 2
  -Nilesat 7W -12245 V 27500 -FTA

  13:45 Malaysia - Qatar
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA

  15:45 Bahrain - Yemen
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA

  16:30 Lebanon - Iran
  Irib TV3
  -Badr 26E -11881 H 27500 -FTA/Biss(DVB-S2)
  -Badr 26E -11900 V 27500 -FTA
  -Intelsat 62E -11555 V 27500 -FTA/Biss


  Argentina
  Primera Division
  00:15 Tigre - Newell's
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)


  Friendly matches
  02:30 Argentina - BiH
  ESPN 2(Syndication 902)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss

  19:00 Norway - Scotland
  BBC 2 Scotland
  -Astra 28.2E -10803 H 22000 -FTA

  19:00 Turkey - Belarus
  KANAL D
  -Eutelsat 7E -11575 V 30000 -CW(DigiTurk)
  -Turksat 42E -11862 H 27500 -FTA

  20:00 S.Africa - Spain
  Idman_Azerbaycan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss

  20:45 Austria - U.S.A.
  ORF1
  -Astra 19.2E -12692 H 22000 -CW(ORF)
  *ORF1 HD
  -Astra 19.2E -11303 H 22000 -CW(ORF)DVB-S2

  21:00 England - Germany
  Das Erste
  -Astra 19.2E -11836 H 27500 -FTA
  -Hotbird 13E -11541 V 22000 -FTA
  Diema
  -Hellas Sat 39E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
  ITV 1
  -Astra 28.2E -10891 H/10906 V/10758 V/10832 H 22000 -FTA
  UTV
  -Astra 28.2E -10906 V 22000 -FTA
  *Das Erste HD
  -Astra 19.2E -11362/11494 H 22000 -FTA(DVB-S2)
  *ITV1 HD
  -Astra 28.2E -10832 H/10936 V 22000 -FTA
  -Intelsat 27.5W -11495 V 44100 -Biss(DVB-S2)

 6. #6
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Wednesday 20.11.2013 CET(GMT+1)
  FIFA World Cup -Qualifiers
  07:00 N.Zealand - Mexico
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  Biss : 28 4C D2 46 7E 4B 4E 17

 7. #7
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Thursday 21.11.2013 CET(GMT+1)
  Azerbaijan
  Premyer Liqa
  11:00 Qabala - AZAL
  Idman_Azerbaycan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss
  Brazil
  Copo do Brasil -Final
  00:50 Atletico P. - Flamengo
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)

 8. #8
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Friday 22.11.2013 CET(GMT+1)
  England
  Championship
  20:45 Doncaster - Yeovil
  GSP TV
  -Eutelsat 16E -11131 V 14815 -FTA
  Germany
  1. Bundesliga
  20:30 Stuttgart - Borussia M.
  Dubai Sports Bundesliga
  -Badr 26E -12130 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12226 H 27500 -FTA
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  *TRT HD
  -Turksat 42E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)
  Spain
  Liga BBVA
  21:00 Valladolid - Osasuna
  Idman_Azerbaycan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss
  Italy
  Lega Pro 1A
  20:45 Como - Reggiana
  RAI Sport 1
  -HotBird 13E -11804 V 27500 -FTA/S1
  Poland
  Ekstraklasa
  19:30 Wisla K. - Korona K.
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)
  Czech R.
  Gabrinus Liga
  20:15 Brno - Viktoria Pl.
  FANDA
  -Astra 23.5E -11973 V 27500 -CW(SkyLink)
  Austria
  Erste Liga
  20:30 KSV - Liefering
  ORF SPORT+
  -Astra 19.2E -11244 H 22000 -CW(ORF)
  Hungary
  NB I
  18:00 Puskas A. - Kecskemet
  Duna
  -Eutelsat 9E -11766 V 27500 -FTA
  *Duna HD
  -Eutelsat 9E -11958 V 27500 -FTA(DVB-S2)
  Azerbaijan
  Premyer Liqa
  11:00 Baki - Xazar
  Idman_Azerbaycan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss

 9. #9
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Saturday 23.11.2013 CET(GMT+1)
  FIFA Womens World Cup -Qualifiers
  18:00 Bulgaria - France
  Eurosport
  -Eutelsat 7E -11679 H 30000 -CW(DigiTurk)
  England Premier League
  13:45 Everton - Liverpool
  Diema
  -Hellas Sat 39E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
  I2 Key:04 2D5D4C1442E561A99983E7571363E69C
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  Biss : 28 4C D2 46 7E 4B 4E 17
  NOVAsport
  -Hellas Sat 39E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
  I2 Key:04 2D5D4C1442E561A99983E7571363E69C
  16:00 Fulham - Swansea
  Diema
  -Hellas Sat 39E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
  I2 Key:04 2D5D4C1442E561A99983E7571363E69C
  NOVAsport
  -Hellas Sat 39E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
  I2 Key:04 2D5D4C1442E561A99983E7571363E69C
  18:30 West Ham - Chelsea
  Diema
  -Hellas Sat 39E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
  I2 Key:04 2D5D4C1442E561A99983E7571363E69C
  Idman_Azerbaycan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss
  Biss key : 34 53 45 00 34 53 45 00
  Championship
  16:00 Wigan - Brighton
  GSP TV
  -Eutelsat 16E -11131 V 14815 -FTA
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)
  Germany
  1. Bundesliga
  15:30 Hertha - Bayer L.
  Dubai Sports Bundesliga
  -Badr 26E -12130 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12226 H 27500 -FTA
  15:30 Eintracht - Schalke
  TRT 3(Spor)
  -Turksat 42E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7E -10762 V/11534 V/11554 H 30000 -FTA/CW(DigiTurk)
  *TRT HD
  -Turksat 42E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)
  18:30 Borussia D. - Bayern M.
  Dubai Sports Bundesliga
  -Badr 26E -12130 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12226 H 27500 -FTA
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  TRT HABER
  -Turksat 42E -11096 H 30000, 11918 V 24440 -FTA/Biss
  -Eutelsat 7E -10762 V/11492 V 30000 -FTA/CW(DigiTurk)
  -Azerspace 46E -11095 H 27500 -FTA/Biss
  *TRT HD
  -Turksat 42E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)
  3. Liga
  14:00 Leipzig - Hansa
  MDR
  -Astra 19.2E -12110 H 27500 -FTA
  Spain Liga BBVA
  16:00 Barcelona - Granada
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  Biss : 28 4C D2 46 7E 4B 4E 17
  18:00 Sociedad - Celta
  NTV Spor
  -Eutelsat 7E -11471 H 30000 -CW(DigiTurk)
  Cryptoworks key01:C0C68655B63304085B5F722DD471FE27
  -Turksat 42E -11054 H 30000 -FTA/Biss
  Biss Key: A0 21 23 00 35 46 14 00
  20:00 Almeria - Real M.
  AzTV Azerbaijan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss
  Biss key: 12 34 56 00 65 43 21 00
  22:00 Atletico M. - Getafe
  NTV Spor
  -Eutelsat 7E -11471 H 30000 -CW(DigiTurk)
  Cryptoworks key01:C0C68655B63304085B5F722DD471FE27
  -Turksat 42E -11054 H 30000 -FTA/Biss
  Biss Key: A0 21 23 00 35 46 14 00
  Italy Serie A
  20:45 Milan - Genoa
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  Biss : 28 4C D2 46 7E 4B 4E 17
  Idman_Azerbaycan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss
  Biss key : 34 53 45 00 34 53 45 00
  France
  Ligue 1
  17:00 Reims - PSG
  TV5 Monde Orient
  -Badr 26E -12073 H 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -11900 V 27500 -FTA
  Portugal
  Primiera Liga
  21:15 Porto - Nacional M.
  RTPi
  -HotBird 13E -10723 H 29900 -FTA
  Wales
  Premier League
  16:45 Carmarthen - Airbus
  S4C
  -Astra 28.2E -10979 V/12515 H 22000 -FTA
  Netherlands
  Eredivisie
  18:45 PSV - Heerenveen
  FOG TV
  -Eutelsat 7E -10804 V 29900 -CW(DigiTurk)
  -Turksat 42E -11556 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 12.5W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)
  20:45 Ajax - Heracles
  FOG TV
  -Eutelsat 7E -10804 V 29900 -CW(DigiTurk)
  -Turksat 42E -11556 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 12.5W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)
  Czech R.
  Gabrinus Liga
  18:00 Sparta P. - Mlada B.
  CT sport
  -Astra 23.5E -12525 V 27500 -CW(SkyLink)
  Russia
  Premier League
  14:00 CSKA M. - Spartak M.
  GSP TV
  -Eutelsat 16E -11131 V 14815 -FTA
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)
  Ukraine
  Vyscha Liha
  15:00 Shakhtar D. - Sevastopol
  Pershiy Nacionalniy
  -Amos 4W -10806 H 30000 -Biss
  16:00 Karpaty - Metalurg D.
  2+2
  -Astra 4.8E -11766 H 27500 -FTA/Biss
  18:30 Dnipro - Illichivets
  1+1 International
  -Hotbird 13E -11585 V 27500 -FTA/Biss
  -Astra 4.8E -11766 H 27500 -FTA/Biss
  2+2
  -Astra 4.8E -11766 H 27500 -FTA/Biss
  Azerbaijan
  Premyer Liqa
  12:00 Inter - Neftchi
  Idman_Azerbaycan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss
  Turkey
  1. Lig
  13:00 Trabzon - Orduspor
  TRT1
  -Turksat 42E -11918 V 24440, 11096 H 30000 -FTA/Biss
  -Eutelsat 7E -11492 V 30000 -FTA/CW(DigiTurk)
  -Azerspace 46E -11095 H 27500 -FTA/Biss
  *TRT HD
  -Turksat 42E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)
  18:00 Denizlispor - Istanbul
  TRT 3(Spor)
  -Turksat 42E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7E -10762 V/11534 V/11554 H 30000 -FTA/CW(DigiTurk)
  Morocco
  Botola Pro League
  18:00 OCS - KACM
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  20:00 OCK - HUSA
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  Qatar
  Stars League
  14:00 Al-Wakrah - Al-Khor
  JSC Sport Global
  -Eutelsat 3E -11554 H 27500 -FTA
  -HotBird 13E -11296 H 27500 -FTA
  -Eutelsat 7W -12245 V 27500 -FTA
  16:30 Al-Gharafa - Umm Salal
  JSC Sport Global
  -Eutelsat 3E -11554 H 27500 -FTA
  -HotBird 13E -11296 H 27500 -FTA
  -Eutelsat 7W -12245 V 27500 -FTA
  Brazil
  Serie A
  22:30 Vasco da Gama - Cruzeiro
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA

 10. #10
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,756
  Uploads
  20

  Re: Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj

  Sunday 24.11.2013 CET(GMT+1)
  England
  Premier League
  14:30 Man City - Tottenham
  Diema
  -Hellas Sat 39E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
  I2 Key:04 2D5D4C1442E561A99983E7571363E69C
  NOVAsport
  -Hellas Sat 39E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
  I2 Key:04 2D5D4C1442E561A99983E7571363E69C
  17:00 Cardiff - Man Utd
  Diema
  -Hellas Sat 39E -12524 H 30000 -I2(Bulsat)
  I2 Key:04 2D5D4C1442E561A99983E7571363E69C
  Idman_Azerbaycan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss
  Biss key : 34 53 45 00 34 53 45 00
  NOVAsport
  -Hellas Sat 39E -12688 H 30000 -I2(Bulsat)
  I2 Key:04 2D5D4C1442E561A99983E7571363E69C
  Germany
  1. Bundesliga
  15:30 HSV - Hannover
  Dubai Sports Bundesliga
  -Badr 26E -12130 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12226 H 27500 -FTA
  TRT 3(Spor)
  -Turksat 42E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7E -10762 V/11534 V/11554 H 30000 -FTA/CW(DigiTurk)
  *TRT HD
  -Turksat 42E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)
  17:30 Werder - Mainz
  Dubai Sports Bundesliga
  -Badr 26E -12130 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12226 H 27500 -FTA
  ESPN 2(Syndication 902)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  TRT HABER
  -Turksat 42E -11096 H 30000, 11918 V 24440 -FTA/Biss
  -Eutelsat 7E -10762 V/11492 V 30000 -FTA/CW(DigiTurk)
  -Azerspace 46E -11095 H 27500 -FTA/Biss
  *TRT HD
  -Turksat 42E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)
  Spain
  Liga BBVA
  19:00 Elche - Valencia
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  Biss : 28 4C D2 46 7E 4B 4E 17
  21:00 Sevilla - Betis
  AzTV Azerbaijan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss
  Biss key: 12 34 56 00 65 43 21 00
  ESPN (Caribbean 901)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  Biss : 28 4C D2 46 7E 4B 4E 17
  Italy
  Serie A
  15:00 Udinese - Fiorentina
  ESPN 2(Syndication 902)
  -Telstar 15W -12515 V 7552 -Biss
  3E BF 9D 9A 14 E1 30 25
  15:00 Livorno V Juventus
  Juventus TV
  -Eutelsat 5W-12655 H 5500- Biss (DVB-S2)
  Biss: 26 04 AB D5 CD 19 70 56
  20:45 Bologna - Inter
  Idman_Azerbaycan
  -AzerSpace 46E -11169 H 20400 -FTA/Biss
  Biss key : 34 53 45 00 34 53 45 00
  Portugal
  Primiera Liga
  20:15 Vitoria G. - Sporting L.
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)
  Netherlands
  Eredivisie
  16:30 Twente - Breda
  FOG TV
  -Eutelsat 7E -10804 V 29900 -CW(DigiTurk)
  -Turksat 42E -11556 V 27500 -FTA
  -Eutelsat 12.5W -11343 H 2400 -FTA/Biss(mpeg4)
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)
  Belgium
  Jupiler Pro League
  20:30 Liege - Mons
  TVNET
  -Eutelsat 7E -11471 H 30000 -CW(DigiTurk)
  -Turksat 42E -12563 V 4444 -FTA
  Czech R.
  Gabrinus Liga
  19:00 Slovacko - Slavia P.
  FANDA
  -Astra 23.5E -11973 V 27500 -CW(SkyLink)
  Austria
  Bundesliga
  16:30 Rapid V. - Salzburg
  ORF2
  -Astra 19.2E -12692 H 22000 -CW(ORF)
  Hungary
  NB I
  16:30 Diosgyor - Videoton
  Duna
  -Eutelsat 9E -11766 V 27500 -FTA
  *Duna HD
  -Eutelsat 9E -11958 V 27500 -FTA(DVB-S2)
  Russia
  Premier League
  10:30 Lokomotiv M. - Dinamo M.
  GSP TV
  -Eutelsat 16E -11131 V 14815 -FTA
  HTB(NTV Russia)
  -Azerspace 46E -11135 H 27500 -FTA
  -ABS-1 75E -12640 V 22000 -FTA
  -Express 11W -4015 R 10050 -FTA
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)
  Ukraine
  Vyscha Liha
  16:00 Dynamo K. - Hoverla
  1+1 International
  -Hotbird 13E -11585 V 27500 -FTA/Biss
  -Astra 4.8E -11766 H 27500 -FTA/Biss
  2+2
  -Astra 4.8E -11766 H 27500 -FTA/Biss
  Georgia
  Umaglesi Liga
  15:00 Dinamo Tb. - Dila Gori
  1 TV GEORGIA
  -Turksat 42E -11472 H 23450, 12602 V 2960 -FTA/Biss
  Turkey
  1. Lig
  13:00 Balikesirspor - Mersin I.
  TRT 3(Spor)
  -Turksat 42E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7E -10762 V/11534 V/11554 H 30000 -FTA/CW(DigiTurk)
  *TRT HD
  -Turksat 42E -11041 V 8400 -FTA/Biss(DVB-S2)
  18:00 Boluspor - Manisaspor
  TRT 3(Spor)
  -Turksat 42E -11096 H 30000, 11918 V 24440, -FTA/Biss
  -Eutelsat 7E -10762 V/11534 V/11554 H 30000 -FTA/CW(DigiTurk)
  Morocco
  Botola Pro League
  14:00 RSB - DHJ
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  16:00 RCA - WAC
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  18:00 MAS - KAC
  Arriadia
  -HotBird 13E -10873 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12682 V 27500 -FTA
  -Nilesat 7W -12207 V 27500 -FTA
  Qatar
  Stars League
  14:00 Al-Rayyan - Qatar
  JSC Sport Global
  -Eutelsat 3E -11554 H 27500 -FTA
  -HotBird 13E -11296 H 27500 -FTA
  -Eutelsat 7W -12245 V 27500 -FTA
  14:00 Lekhwiya - Al-Ahli
  JSC Sport 2
  -Nilesat 7W -12245 V 27500 -FTA
  16:30 El-Jaish - Al-Sailiya
  JSC Sport 2
  -Nilesat 7W -12245 V 27500 -FTA
  16:30 Al-Sadd - Al-Arabi
  JSC Sport Global
  -Eutelsat 3E -11554 H 27500 -FTA
  -HotBird 13E -11296 H 27500 -FTA
  -Eutelsat 7W -12245 V 27500 -FTA
  U.S.A.
  MLS
  01:45 Kansas City - Houston
  sportdigital
  -Astra 19.2E -10921 H 22000 -CW(AustriaSat)
  SPORTS TV
  -Turksat 42E -11957 V 27500 -FTA
  Brazil
  Serie A
  20:00 Flamengo - Corinthians
  JSC Sport 1
  -Eutelsat 7W -11565 H, 12245 V 27500 -FTA
  -Badr 26E -12034 H 27500 -FTA
  Argentina
  Primera Division
  00:20 Atletico R. - San Lorenzo
  GSP TV
  -Eutelsat 16E -11131 V 14815 -FTA
  TVNET
  -Eutelsat 7E -11471 H 30000 -CW(DigiTurk)
  -Turksat 42E -12563 V 4444 -FTA
  23:00 Newell's - Arsenal S.
  GSP TV
  -Eutelsat 16E -11131 V 14815 -FTA
  JSC Sport 2
  -Nilesat 7W -12245 V 27500 -FTA
  TVNET
  -Eutelsat 7E -11471 H 30000 -CW(DigiTurk)
  -Turksat 42E -12563 V 4444 -FTA

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Vetm Lajme t reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 964
  Last Post: 20-05-2018, 14:37:45
 2. Old Lajme dhe Diskutime per Sportin! Futboll etj
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1002
  Last Post: 15-11-2013, 07:33:39
 3. Old Mbyllur-Vetm Lajme t reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1064
  Last Post: 08-11-2010, 11:37:57
 4. Replies: 2313
  Last Post: 10-05-2010, 21:37:19
 5. New Dragon T-REX diskutime
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-05-2009, 18:35:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •