Results 1 to 9 of 9

Thread: Multi CardServer r77

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Multi CardServer r77

Multi CardServer r77
    -----------------------------
    *restored r75 cacheex module.
    Също са оправени бъговете:

*fixed freecccam sending 0 cards, at least it works now
    *fixed checkdcw to retreive cycles just after a single freeze
    *fully optimized cache hashtable (need memory ~ 80M)
    *optimized cacheex hashtable (even with optimizations, cacheex increases too much cpu usgae)
    *optimized ecm search functions.
    *fixed clients connexions.
    *mcs versions older than r67 cant connect via cache even using (csp=yes), we dont want to share WRONG CODES anymore.
    *fixed delayed send ecm (bug found from r70)
    *added smart csv parser to read different format of ip2country files, you can download newest free database (IPV4 CSV) from
    Работи отлично, консумацията на процесор е минимална. Cacheex hits са около 20% от всички общо получени. Преди време с оскам съм стигал максимум до 5%

Добавен е и конфигурационнен файл с обяснения всяка опция за какво е.
    Attached Files Attached Files

Re: Multi CardServer r77

Защо при всички версии, дори и да има кеш CW за даден канал, заявката се прави и към нормалната линия, въпреки, че има hit от кеша? Така не се ли обезсмисля цялата идея на кеша?

Uploads
    112

Не съм сигурен дали съм те разбрал правилно какво питаш, но при мен работи по друг начин. Първо пита от кеша след това отива към нормална линия.

Decode success
    Channel Sky Deutchland 19.2E - Sky Cinema Hits Germany (21ms) OK
    From cache peer :
    При оскам не е ли същото ако нямаш и нормални линии до даденият кайд няма как да използваш кеша.
    При положение че над 80% от отговорите са от кеша няма как да пита първо норм линии. Поне нещата щяха да са 50 на 50 защото аз имам и хубави линии тоест би си взимало първо от тях.

Имам предвид, че има отговор от кеша (hit) но въпреки това, взема и от нормалната линия, при оскам, ако отговори кеша не пита нормалната линя.
    Въпроса по друг начин:
    Като отвориш уеба, сектор профили, виждаш ли статистиката да показва за някой профил, по-голям брой Cache Hits от този на TotalECM ?
    Гледах поне 10 шота от статистики на големи сървъри, не видях при някой hits да са повече от нормалните отговори.

Относно оскам, след добавянето на някои нови опции, трафика и консумацията на CPU рязко падна. Статистиката за хит е съвсем ясна и обективна, държи си над 95%, съответно 4-5% от карти и нормални райдери, по някога с часове не търси карта. И най-важното, има вече hash таблица, макар и нвсе още не публична, но е въпрос на време да бъде добавена към официалния билд.

Uploads
    112

Без да си пробвал само от шотове е малко несериозно според мен. Относно оскама все ми е тая лично на мен, не мисля да го използвам за сега.

Това е профил с изключен кеш от двата типа. Само линия директно от картата.

EcmTime TotalECM AcceptedECM Ecm OK Cache Hits Instant Hits
    196 ms 1313 1313 100% 1313 100% 0% 0%

Това е с кешове

84 ms
    29876 29852 99% 29452 98% 17582 59%
    9746 33%
    12575 71%
    2449 25%

Последните 2 графи са 0 когато кеша е блокиран, а когато не е има статистика, колко са от кеш.

Пробвал съм го разбира се, иначе нямаше да пиша! От един месец се опитвам да го харесам и все не мога. Въобще няма никакво значени колко са от кеша, след като успоредно с него удря и по линията! А оскам, го споменах, защото ти направи съпоставка. Не възнамерявам да агитирам когото и да било за един или друг софтуер. Всеки ползва това което му хареса, или системата му позволява да ползва. Ако исках да го правя, щях да поствам в темата за cacheex, но както виждаш, от доста време не пиша нищо.

Uploads
    112

Абсолютно не искам да обсъждаме кое е по добро или не. Все пак ти беше човека които ме запали по мулти. Ами незнам не съм наблюдавал това. Тоест имам чувството че кеша му работи като цяло, за мен е важно да не насича и да не се налага да сменям бина и да компилирам всеки ден, това е. Нека дискутираме така може винаги да сме на гребена на вълната. Иначе за кешекс и за какъвто и да е кеш трябва да се популяризира, защото единствено кеша ни е спасението за момента от операторските трикове. Пък също е показател, че дори да не инвестираш в скъпи абонаменти можеш да имаш сигурен и достъпен начин да гледаш любимите си програми.

Моля те ако излезе нещо интересно пиши в темата за кешекса, защото аз мога да съм полезен единствено за мултито в момента.

Senior Member
    Uploads
    2

Galiano е прав, досега с колеги, с които съм разменил линии в чужбина, изкушили се да минат на МЦС и за нормална размяна, веднага съм ги усещал. Зверско натоварване на линиите !

Uploads
    112

Quote Originally Posted by eppe1 View Post
    Galiano е прав, досега с колеги, с които съм разменил линии в чужбина, изкушили се да минат на МЦС и за нормална размяна, веднага съм ги усещал. Зверско натоварване на линиите !
    Понякога ви се чудя сървърите на водомер ли са ви, или просто са слаби и не издържат на натоварване (разбира се че се шегувам)
    Моето мерило е друго аз сравнявам колко давам и колко получавам, ако искат 1000000 да взимат от мен, но ако и аз получавам толкова от тази размяна проблем за мен няма.
    Вече ако някой прави много заявки и ви е ограничил от своя страна тогава ситуацията е друга.

Относно горното за мен е показателно щом натоварва много линиите, а преди MCS не е било така, това значи че последният ги използва по-добре.
    Вижте и аз имам вина понеже сравних в първият пост с оскам, но нека се обсъжда само multics r77 в тази тема.
    Ако не използвате точно тази версия или ако не знаете дали тези с които разменяте не използват точно нея, според мен, няма как да споделите нещо конкретно.

Аз вече съм трети ден с тази версия и съм изключително доволен, спрямо предишните, натоварването на процесора ми намаля драматично, скай ук работи супер, cacheex от oscam се използва по пълноценно. Просто няма какво друго да желая. Само за протокола до сега никой не се е отказал да разменя с мен, защото съм с MCS. Отделих време да го настроя добре и може би на това се дължи да съм изключително доволен.