Results 1 to 4 of 4

Thread: Xtrend ET 6000 HD

 1. #1
  Moderator miri-01's Avatar
  Join Date
  07-01-2010
  Posts
  2,759
  Uploads
  20

  Xtrend ET 6000 HD

  Prsh Djema !
  Me ra ne dore nje aparat Xtrend ET 6000 HD por me nje problem te madhe besej
  se me jepevetem nje pike te kuqe edhe kjo e behte dhe ne TV nuk nxjer fare figure
  ndoshta ndonjeri ka ndonje info ...per keta lloj dhe me jep ndonje ndihme
  problemi eshte se nuk ka as pult....Tani i erdhi mendja ndizet dhe ne ekran nxjer te shkruar Xtrend The gateway for smart linux TVnuk e di a punojne me C-line keta aparat dhe a ka ndonje program(cfare pulti munde ta zevendesoj se nuk ka)
  Ja kalofshi mire

 2. #2
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,473
  Uploads
  471

  Re: Xtrend ET 6000 HD

  et6000 Botloader

  per image originale me vone

 3. #3
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Xtrend ET 6000 HD

  Quote Originally Posted by miri-01 View Post
  Prsh Djema !
  Me ra ne dore nje aparat Xtrend ET 6000 HD por me nje problem te madhe besej
  se me jepevetem nje pike te kuqe edhe kjo e behte dhe ne TV nuk nxjer fare figure
  ndoshta ndonjeri ka ndonje info ...per keta lloj dhe me jep ndonje ndihme
  problemi eshte se nuk ka as pult....Tani i erdhi mendja ndizet dhe ne ekran nxjer te shkruar Xtrend The gateway for smart linux TVnuk e di a punojne me C-line keta aparat dhe a ka ndonje program(cfare pulti munde ta zevendesoj se nuk ka)
  Ja kalofshi mire
  pershendetje miri-01, aparati xtrend te eshte bllokuar,dhe per ta zhbllokuar mjafton qe te editosh filin e image qe do ti vendosesh nga 'noforce' duhet ta besh 'force'
  azhornimi behet me ane te usb, dhe zgjat rreth 5 minuta.
  siguro nje here telekomanden, pastaj proçedo me azhornimin(zhbllokimimin)
  shkarko image ketu (une me kete immage e2 kam maru pun)
  depaketoje image dhe ne usb do te vendosesh kartelen et6x00 dhe brenda kesaj kartele do te jene prezente keto file:

  noforce (qe do e modifikosh ne force)
  imageversion
  kernel.bin
  rootfs.bin
  splash.bin
  me dekoder fikur vendos usb ne dekoder dhe ndize nga mbrapa,.......... prit deri sa drita e kuqe dhe jeshile te fiken e ndizen(rreth 5 min), fike nga mbrapa hiq usb dhe ndize perseri nga mbrapa,pasi e ndez prit reth 3 minuta maksimumi 5,derisa te karikohet image enigma2,pastaj bej konfigurimet e duhura ne aparat.

 4. #4
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Xtrend ET 6000 HD

  How to flash a Xtrend ET6x00
  Attached Files Attached Files

Similar Threads

 1. New Xtrend-Support Image V5 ET 6000
  By fushkrujs in forum Clarke-Tech / Xtrend ET-6000 Images
  Replies: 0
  Last Post: 14-03-2012, 21:27:34
 2. New Xtrend-Support Image V5
  By fushkrujs in forum Clarke-Tech / Xtrend ET-5000 Images
  Replies: 0
  Last Post: 14-03-2012, 21:24:18
 3. New Xtrend ET-6000 HD Linux Full HD HDTV USB PVR ready Sat Receiver
  By fushkrujs in forum Clarke-Tech / Xtrend Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 20-11-2011, 12:18:22
 4. Web Interface Mod for CT and Xtrend
  By fushkrujs in forum Clarke-Tech / Xtrend Software and Tools
  Replies: 0
  Last Post: 26-09-2011, 18:15:52
 5. Replies: 0
  Last Post: 05-06-2006, 16:43:45

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •