Здравейте Колеги,
Честита Коледа и от мен!
Имам следния проблем, който не мога да реша и моля за Вашето съдействие.
Имам Убунту 12.04.3, на който имам закачени няколко N линии на cccam 2.1.4. Важни за мен са два от тях, по които получавам caid 1830 и caid 1702 за германците. От този сървар решервам на приемник DM800HD se с oscam svn9127/пробвал съм и с по-стари версии/. Оскамът работи с включен load balance mode 1/ пробвал съм и с изключен LB/
Като цяло система работи стабилно, но имам следния проблем:

1. От друг cccam 2.0.11 получавам отново 1702 и 098С отново за германците.
  2. Понякога всичко работи нормално включвам на даден канал, напр. от 1702 и започват да се получават ЕСМ-и. Ако случайно забие едната линия превключва на другата без образът дори и да премигне. Единственото, което малко дразни е когато забият и двата 1702, които получавам и системата трябва да превключи на 098С, тогава има едно застиване на образа за няколко секунди, но после тръгва нормално. Лошото е че пък като забие и 098С връщане към 1702 става само след превключване на канала...само не иска. Тук някакви идеи как се коригира този проблем?
  3. Прави ми впечатление, че при всяко превключване на канал първият получен ЕСМ е с нереално ниско време около 50мс/ това важи и за провайдър 1830/, а следващите вървят с нормални времена от около 800-1000мс., което за този провайдър/1702/ е ок.
  4. Напоследък обаче се случва следното: Включвам на даден канал и се получава ЕСМ с време от около 50мс, но картина не изгрява. След което едната линия от cccam 2.1.4 продължава да подава ЕСМ с приблизително еднакви времена от около 50мс. и независимо, че другата линия подава ЕСМ-и с нормални времена картината остава черна. Понякога след 1-2минути образът тръгва и върви нормално, а друг път не се оправя и се налага да превключвам 10-тина пъти канала и да изчакам 5-10мин. за да тръгне нормално.

Някой има ли идея от какво може да е това, респ. Как да огранича ЕСМ-и с нерално ниски времена. Видях, че в MULTICS има подобна опция, но така и не можах да настроя нещата с нито една версия. Опитвах да сменя cccam 2.1.4 с MULTICS с вер. 74, 75 и 77, но нямаше никаква разлика.

Моля, за Вашите съвети за решаването на посочените два проблема.

Благодаря.

П.С. Ако е необходимо ще кача настройките.