Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Оптимални настройки на loadbalancer в oscam

Senior Member
    Uploads
    0

Оптимални настройки на loadbalancer в oscam

колеги имам нужда от оптимални настройки за loadbalancer в oscam

ето и моите

[global]
    disablelog = 1
    logfile = /var/log/oscam.log
    nice = -1
    preferlocalcards = 1
    lb_mode = 2
    lb_save = 150
    lb_nbest_readers = 3
    lb_reopen_seconds = 50
    lb_savepath = usr/local/etc/stats
    lb_auto_timeout_p = 50
    lb_auto_timeout_t = 500

Contributing Member
    Uploads
    278

Re: Оптимални настройки на loadbalancer в oscam

забрави за тази опция, мое лично мнение. винаги прави проблеми когато се използва.

Senior Member
    Uploads
    0

значи не работи
    благодаря за бързия отговор

Senior Member momkoto's Avatar
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by ceco2000 View Post
    забрави за тази опция, мое лично мнение. винаги прави проблеми когато се използва.
    Дай,моля, няколко примера за проблемите, за които говориш. Аз ползвам loadbalance и не съм видял някакви особени проблеми...Може би зависи от линиите...

Колеги сори за въпроса, но за какво служат тези настройки?

Senior Member
    Uploads
    0

колега момкото може ли некви настройки да постнеш и с коя версия на оскам работят

Contributing Member
    Uploads
    278

Quote Originally Posted by momkoto View Post
    Дай,моля, няколко примера за проблемите, за които говориш. Аз ползвам loadbalance и не съм видял някакви особени проблеми...Може би зависи от линиите...
    колега по мои наблюдения при включен балансер независимо на коя опция е заложена да работи, не гледам от локалната си карта а ме препраща на най бързия отговор получен от друг риидър. но тоя бърз отговор от въпросния риидър е възможно да е скапан и се получава накъсване в гледането. предполагам че това накъсване вече е поправено след като бе поправен кода на двбапи модула, но отново си остава факта че неизползвам картата а гледам от друг риидър. друг проблем е че ако сървърчето е на приемник се забелязва изтичане на памет, и чета също за крашване на оскам с включен балансер, говоря за актуална версия. отдавна работя без балансер и изтичане на памет няма при мен и краш също несъм забелязал. това имах предвид.

поздрави

Load balancer e едно от най-добрите неща в оскам, и е "грехота" да не се използва. Кама взема от най-бързата четец, само ако му кажеш да го прави. Приоритет на локалната, също може да се зададе много лесно. Всъщност, какво значение има от къде взема кама при включен lb, след като при изключен, пердаши едновременно от всички четци?! В момента има изтичане на памет, само и единствено от dvbapi модула. Пусната е тема в стриймборда memory leak, може да се направи справка. Сървърен оскам, компилиран без dvbapi, работи седмици с активиран и сетнат LB, без никакви течове. Ако някой има съмнение в коректната работа на LB, може да пусне билет в борда по всяко време, като опише какви са проблемите и разбира се го докаже с логове.

Senior Member njor's Avatar
    Uploads
    0

Замисъла на тази опция е когато имаш много клиенти да използваш повече от една карта и да разпределиш натоварването между отделните карти.Това е основното предназначение,но има и други приложения на същия принцип.

Contributing Member
    Uploads
    278

Quote Originally Posted by galiano View Post
    В момента има изтичане на памет, само и единствено от dvbapi модула. Пусната е тема в стриймборда memory leak, може да се направи справка. Сървърен оскам, компилиран без dvbapi, работи седмици с активиран и сетнат LB, без никакви течове. Ако някой има съмнение в коректната работа на LB, може да пусне билет в борда по всяко време, като опише какви са проблемите и разбира се го докаже с логове.
    да но проблема в момента е само когато използваш пача на парасол. а инак капитан кук си е затворил билета. и ще се окаже че изтичането е в кеш екс модула и в момента се опитват да го поправят. относно балансера всеоще има оплаквания, и поникакъв начин аз не съм успявал да да работя само от локалната когато съм на канал на оператора. мен лично ме дразни. за сериозни сървъри нека се използва там балансера е и трябва да върши работа

поздрави.

Page 1 of 2 12 LastLast