Results 1 to 4 of 4

Thread: Magic/Matrix revolution prgram. me Conax

 1. #1
  New Member
  Join Date
  19-01-2007
  Posts
  2
  Uploads
  0

  Question Magic/Matrix revolution prgram. me Conax

  Te dashur shoke, kisha dashur tju pyes nese dikush mund te me ndihmoje se si mund ta programoj modulin magic apo modulin matrix rev. me conax ne menyre qe te perdore karten e digitalbit.

 2. #2

  Angry Re: Magic/Matrix revolution prgram. me Conax

  pershendetje TINICKA

  per ta perdorur magic apo matrix per modulin conax esht fare thjesht por nuk te funksionon si duhet vetem me disa lloje te receiverave, nese ke fat ta kesh nje nga ata, sepse matrix apo magic Modul nxehet shum me kartel te conaxit (digitalbit) dhe ke ngrirje te programit (fotos) ne tv. pra nuk te kisha preferuar ta perdoresh nje matrix apo magic modul per conax kart.

  me respekt

  Scorpion-x

 3. #3
  New Member
  Join Date
  19-01-2007
  Posts
  2
  Uploads
  0

  Re: Magic/Matrix revolution prgram. me Conax

  Scorpion-x, ju faleminderit per pergjigjen. Po, eshte e vertete se nuk punon si duhet. E programova nje matrix rev. me conax dhe nxehet shpejte dhe ben qe shpesh te bllokohen kanalet. Perveq kesaj edhe me audio ka problem, ben vetem njera gjuhe (shqip apo vetem anglisht) si psh. te Bang Bang apo Cufo
  Nuk e di si do te funksiononte te nje dragon nese programohet me Conax pasi e kam nje te tille!!!
  Faleminderit per ndihmen
  Tonichka

 4. #4

  Re: Magic/Matrix revolution prgram. me Conax

  pershendetje

  sa i perket dragon modulit ai punon mir me digitalb (conax),nese ke loader cards provo te nderrosh softin e medulit deri sa te punoj mir me conax. por nuk e di se a punojn te gjitha firmwaret per medul me conax cardm provo disa dhe njera nga ato pa tjeter punon.


  me respekt

  Scorpion-x

Similar Threads

 1. Matrix Revolution
  By onitnn in forum Italian / Italiano
  Replies: 6
  Last Post: 15-04-2008, 15:31:16
 2. matrix revolution neo 3.06 and d+
  By laurent in forum Matrix Revolution Cam
  Replies: 0
  Last Post: 25-07-2007, 10:13:28
 3. Revolution to magic
  By navstar01 in forum Matrix Revolution Cam
  Replies: 2
  Last Post: 20-02-2007, 14:26:21
 4. Replies: 1
  Last Post: 16-08-2006, 12:21:44
 5. matrix revolution to magic
  By aimen123456789 in forum Matrix Revolution Cam
  Replies: 3
  Last Post: 03-05-2006, 06:39:21

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •