Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1004

Thread: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal

 1. #1
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,527
  Uploads
  430

  TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen më temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po mbyll temen e vjeter dhe po ri-hap nje te re sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni kete teme te vjeter edhe pse eshte e mbyllur.

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!


  Temen e vjeter e gjeni me poshte:


  http://www.satsupreme.com/showthread...skutime-pyetje

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  08-05-2013
  Location
  BE
  Posts
  13
  Uploads
  0

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  Tung dashamir dikush mun me tregu sigurisht per Digitalb HD , kam resever Vu+solo 2 HD Mpeg-4 e problemi asht se nuk po çilen afer 40 programa nuk di pse punoj me oscam+cccam dhe Hypercam per update karten , sigurisht ata si nuk kan resever origjinal Digitalb e kan te njejtin problem ? frekencat jan mir asnje HD nuk çelet + tjer program qe jan ne Mpeg-2 . Ne Shqiperi me than se nuk kam resever HD ose Vod Mpeg-4 flm apo dikush ka ni ide per ket poshte

 3. #3
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,385
  Uploads
  264

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  Quote Originally Posted by Breza View Post
  Tung dashamir dikush mun me tregu sigurisht per Digitalb HD , kam resever Vu+solo 2 HD Mpeg-4 e problemi asht se nuk po çilen afer 40 programa nuk di pse punoj me oscam+cccam dhe Hypercam per update karten , sigurisht ata si nuk kan resever origjinal Digitalb e kan te njejtin problem ? frekencat jan mir asnje HD nuk çelet + tjer program qe jan ne Mpeg-2 . Ne Shqiperi me than se nuk kam resever HD ose Vod Mpeg-4 flm apo dikush ka ni ide per ket poshte
  Po te gjithe ata qe nuk kane aparatin orgjinal te DGAHD e kane kete problem ,keshtu qe mos u shqetso

 4. #4

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  Montimi i Satelitit 3D Service,,,,

  http://www.youtube.com/watch?v=pDdW5KPwHqg

  Kush mund te na tregoi se satelia mund t'i kap kjo koke e ketij parabolle(saqi)

  flm per info

 5. #5

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  Prsh, Ne nje dekoder hd per te shikuar kanalet hd a eshte e nevojshme te blihet sesben parabole hd ?? Dhe a mund te kombinohen nje parabole hd dhe 2 parabola tjera normale jo hd,,, dmth te tria bashke te lidhura ne nje antene. Flm

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  08-05-2013
  Location
  BE
  Posts
  13
  Uploads
  0

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  Flm Flamurtar per pergjigjen tende ateher sun bajme gje me te vetem me aparatin Digitalb hd ,çish me ja ba duhet me pas diqka patjeter duhet te informohem me shum ...

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2012
  Posts
  248
  Uploads
  1

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  Quote Originally Posted by kati2 View Post
  Montimi i Satelitit 3D Service,,,,


  http://www.youtube.com/watch?v=pDdW5KPwHqg

  Kush mund te na tregoi se satelia mund t'i kap kjo koke e ketij parabolle(saqi)

  flm per info
  Ore ky mund ti vendosi edhe 3 motora satelitit..Por duke dit qe nje motor e ben fare mire punen, pse me shpenzu me teper ne dicka qe nuk duhet. Pastaj cfar reciveri i punon 2 motora njeheresh!!!

 8. #8
  Junior Member
  Join Date
  08-05-2013
  Location
  BE
  Posts
  13
  Uploads
  0

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  tung Toni30 nuk ka hiq problem per ato diferenca . HD ose SD

 9. #9

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  Pershendetje te gjitheve,kam nje problem me kanalet fox sport + dhe primafila15-19,here i vjen sinjali here i iken por me shume skane sinjal, te tjerat i shoh ne rregull,mos ka problem koka lnb.ndonjehere kur i bej restart aparatit me dalin.Faleminderit

 10. #10

  Re: TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje

  Quote Originally Posted by Joni-2012 View Post
  Ore ky mund ti vendosi edhe 3 motora satelitit..Por duke dit qe nje motor e ben fare mire punen, pse me shpenzu me teper ne dicka qe nuk duhet. Pastaj cfar reciveri i punon 2 motora njeheresh!!!
  joni une pyeta per koken e paraboles ,jo per motorin...

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 10-01-2014, 21:52:43
 2. DISEQC 10/1 do i need diseqc programmer as well ????
  By pilo! in forum Switches and Actuators
  Replies: 0
  Last Post: 11-10-2013, 23:41:56
 3. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09
 4. Kam sinjal shume te dobet
  By klodian in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 29-11-2011, 22:09:11
 5. Question Sinjal pas nderrimit te frekuences se Digitalb ?
  By keno135 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 03-12-2010, 00:26:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •