Results 1 to 6 of 6

Thread: Dvb-t2 в България след две години

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Dvb-t2 в България след две години

Някой има ли информация за смяна на стандарта за ефирна телевизия в България от dvb-t на dvb-t2.
    Попаднах на описание на приемник в сайта на един от Българските "търгаши" на сателитна техника.

Приемника е готов за бъдещото преминаване на излъчването на DVB-T2 в България, което се очаква до 2 години.
    Потърсих информация за подобно нещо, но няма такова никъде от официални източници.

Явно е поредният долен номер, които прилагат на евентуалните копувачи.
    Мислех да пиша на комисията за защита на потребителите, но не съм в България. Спомням че пращат отговорите си само с препоръчано писмо по пощата, а за жалост в къщи няма никой.

Ако някои има желание да им пише мога да му дам линка към сайта на лично, защото нямам желание да правя реклама на когото и да е тук.

Аз лично мисля, че няма да има да има скоро подобна промяна на стандарта, защото има много раздадени приемници с ваучери, а доста хора са ни купили само с dvb-t.

Senior Member veskop's Avatar
    Uploads
    12

Re: Dvb-t2 в България след две години

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Някой има ли информация за смяна на стандарта за ефирна телевизия в България от dvb-t на dvb-t2.
    Попаднах на описание на приемник в сайта на един от Българските "търгаши" на сателитна техника.

Потърсих информация за подобно нещо, но няма такова никъде от официални източници.

Явно е поредният долен номер, които прилагат на евентуалните копувачи.
    Мислех да пиша на комисията за защита на потребителите, но не съм в България. Спомням че пращат отговорите си само с препоръчано писмо по пощата, а за жалост в къщи няма никой.

Ако някои има желание да им пише мога да му дам линка към сайта на лично, защото нямам желание да правя реклама на когото и да е тук.

Аз лично мисля, че няма да има да има скоро подобна промяна на стандарта, защото има много раздадени приемници с ваучери, а доста хора са ни купили само с dvb-t.
    глупости!:-d

Uploads
    112

Преди година беше така, когато имах проблеми с vivacom пуснах оплакване през сайта на защита, след това за резултата ми казаха, че можело по нормална поща така го и получих.

Въпроса е друг има ли достоверна информация за dvb-t2 в България, защото глупоста е написанa във въпросният сайт.

Напълно възможно е да се премине на DVB-t2 стандарта в България, тъй като може повече телевизии да се предават, а и доколкото знам всички инсталирани мултиплекси могат да работят на t и t2. Също така се очаква да стартират и кодирани телевизии. Това означава, че ще има операторски приемници и според мен доста абонати ще дръпнат за сметка на сегашното статуткво, но да видим!

Uploads
    112

Най-вероятно ще стане след 10 години, но имали сигурна информация за това че ще е до 2 години?

Dvb-t2

Официално информация няма.
    Възможно е такова преминаване към t2 с цел насочване на потенциални абонати към vivacom или за източване на на субсидии от евросъюза
    Има вариант за отделен пакет на нурц/виваком, с карти и модули за крайните потребители.
    За тази цел не е нужно премонавана на t2, 5 мултиплекса като сегашните биха достатъчни.
    Вероятно ако фалира Булсатком би могло да се получи така.