Results 1 to 5 of 5

Thread: Xcruiser soft celesa,etj.

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  19-07-2013
  Posts
  336
  Uploads
  2

  Xcruiser soft celesa,etj.

  pershendetje miqe.me falni per temen e re qe hapa por nuk isha i sigurt se ku te shkruaja per kete dekoder.kam ne dore nje dekoder SD Xcruiser 200,por nuk hape azgje pervec kanaleve te lira dhe disa ne BISS.A ka ndonje soft per kete dekoder per te hapur p.sh. austria sat apo bulsatcom etj?e shikoj qe ka sistem celesash por nuk hape gje.flm.

 2. #2
  Banned
  Join Date
  17-06-2010
  Location
  SHQIPTAR AUTOKTON NGA FIERI
  Posts
  647
  Uploads
  320

  Re: Xcruiser soft celesa,etj.


  Technosat-6500CX DUAL = X-Cruiser XDSR 500

  Technosat-6000CX DUAL = X-Cruiser XDSR 400

  Technosat-5800CX DUAL = X-Cruiser XDSR 300

  Technosat-5500CX DUAL = X-Cruiser XDSR 200

  Technosat-1100X DUAL = X-Cruiser XDSR 100


  code 3333


  __________________ interesohu per keto modele apo clone te pershtashtme ketu
  Technosat - Kopernikus


 3. #3
  Banned
  Join Date
  17-06-2010
  Location
  SHQIPTAR AUTOKTON NGA FIERI
  Posts
  647
  Uploads
  320

  Re: Xcruiser soft celesa,etj.


 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  19-07-2013
  Posts
  336
  Uploads
  2

  Re: Xcruiser soft celesa,etj.

  falemiderit shume vella per ndihmen por prap nuk me hap gje ky dekoder,jane versione te vjetra.nuk eshte faji i juaj.klm.

 5. #5
  Senior Member njazi's Avatar
  Join Date
  03-03-2011
  Posts
  1,473
  Uploads
  471

  Re: Xcruiser soft celesa,etj.

  Quote Originally Posted by rimi123 View Post
  pershendetje miqe.me falni per temen e re qe hapa por nuk isha i sigurt se ku te shkruaja per kete dekoder.kam ne dore nje dekoder SD Xcruiser 200,por nuk hape azgje pervec kanaleve te lira dhe disa ne BISS.A ka ndonje soft per kete dekoder per te hapur p.sh. austria sat apo bulsatcom etj?e shikoj qe ka sistem celesash por nuk hape gje.flm.
  ja ku e ke mere

Similar Threads

 1. about xcruiser
  By pegaman in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 1
  Last Post: 29-05-2009, 22:30:28
 2. any xcruiser
  By satviewbxejn in forum Introductions
  Replies: 5
  Last Post: 28-07-2008, 11:11:49
 3. Question Xcruiser help!!!!
  By noobie in forum DVB Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 30-04-2008, 14:44:48
 4. çelesa--->KEY's
  By gogoloce in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 01-07-2006, 18:55:36

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •