Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: Odroid U3

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Odroid U3

Наистина радва очите, намерих информация за едно подобно името му е odroid. От него мисля че ще се получи доста добре работеща комбинация.

CPU 1.7GHz Exynos4412 Prime Cortex-A9 Quad-core processor
    with PoP (Package on Package) 2Gbyte LPDDR2 880Mega Data Rate
    PMIC MAX77686 Power Management IC from MAXIM
    HSIC USB 2.0 Hub USB3503A Integrated USB 2.0-compatible hub / HSIC upstream port from SMSC/Microchip
    HSIC Ethernet controller LAN9730HSIC USB 2.0 to 10/100 Ethernet controller with HP Auto-MDIX from SMSC/Microchip
    Audio CODEC MAX98090 is a full-featured and high performance audio CODEC from MAXIM
    Protection IC NCP372 Over-voltage, Over-current, Reverse-voltage protection IC from OnSemi.
    USB Load switch AP2411-MP-13 Protection IC for USB power supply from DIODES.
    HDMI conditioner IP4791CZ12 HDMI transmitter interface protector with level shifter from NXP
    HDMI connector Standard Micro-HDMI, supports up to 1920 x 1080 resolution
    IO Port USB Host x 3, Device x 1, Ethernet RJ-45, Headphone Jack
    Storage Slot Micro-SD slot, eMMC module connector
    DC Input 5V / 2A input, Plug specification is inner diameter 0.8mm and outer diameter 2.5mm

Senior Member
    Uploads
    1

Re: hashed tables

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Наистина радва очите, намерих информация за едно подобно името му е odroid. От него мисля че ще се получи доста добре работеща комбинация.

CPU 1.7GHz Exynos4412 Prime Cortex-A9 Quad-core processor
    with PoP (Package on Package) 2Gbyte LPDDR2 880Mega Data Rate
    PMIC MAX77686 Power Management IC from MAXIM
    HSIC USB 2.0 Hub USB3503A Integrated USB 2.0-compatible hub / HSIC upstream port from SMSC/Microchip
    HSIC Ethernet controller LAN9730HSIC USB 2.0 to 10/100 Ethernet controller with HP Auto-MDIX from SMSC/Microchip
    Audio CODEC MAX98090 is a full-featured and high performance audio CODEC from MAXIM
    Protection IC NCP372 Over-voltage, Over-current, Reverse-voltage protection IC from OnSemi.
    USB Load switch AP2411-MP-13 Protection IC for USB power supply from DIODES.
    HDMI conditioner IP4791CZ12 HDMI transmitter interface protector with level shifter from NXP
    HDMI connector Standard Micro-HDMI, supports up to 1920 x 1080 resolution
    IO Port USB Host x 3, Device x 1, Ethernet RJ-45, Headphone Jack
    Storage Slot Micro-SD slot, eMMC module connector
    DC Input 5V / 2A input, Plug specification is inner diameter 0.8mm and outer diameter 2.5mm
    Здравей,Боби от къде може да се вземе това?

Senior Member
    Uploads
    1

Само да не стане мяу с този Exynos, защото драйвърите за него не са опенсорс.

Uploads
    112

Quote Originally Posted by gogotogo View Post
    Здравей,Боби от къде може да се вземе това?
    От сайта на производителя, използвай търсачка по името му ondroid - не искам да им правя реклама.

Само да не стане мяу с този Exynos, защото драйвърите за него не са опенсорс.
    Жоро, пише че има убунту за него, иначе какво да ти кажа, днес си счупих дебиана на пито и вече 4 час прекомпилирам ядро, заради такива драйвери.

Member Sentello's Avatar
    Uploads
    0

колеги сигурни ли сте че няма драйвери за Samsung Exynos4412 Prime Cortex-A9? бех решил да взема Одроид U3

Senior Member
    Uploads
    1

Жоро, пише че има убунту за него, иначе какво да ти кажа, днес си счупих дебиана на пито и вече 4 час прекомпилирам ядро, заради такива драйвери.
    За Exynos поне за андроид устройствата всичко се прави на тъмно, производителя не дават сорса и това е. Точно заради това много от деволоперите вдигнаха ръце от някои самсунгски телефони. Тука щом си върви с убунту е добре, само да не се окаже, че в бъдеще не можеш да ъпдейтваш с по-нови версии.

Edit: Сега прочетох в спецификациите нещо което първоначално ми беше обегнало:

Full source code is available now.
    Така, че явно това е машинката.

Member Sentello's Avatar
    Uploads
    0

Супер, поръчах едно У3. Надявам се доставката да е бърза

Uploads
    112

Re: Odroid U3

Quote Originally Posted by Sentello View Post
    Супер, поръчах едно У3. Надявам се доставката да е бърза
    Ако имаш възможност когато дойде, моля опиши впечатленията си, в тази тема (отделил съм я като нова). Аз карам RPi на границите на възможностите му и работи, но може би ще е по-добра идея да имам малко по добър запас от към процесорна мощ.

Ако пуснат и openelec за него направо ще стане супер.

Member Sentello's Avatar
    Uploads
    0

То и аз имам raspberry но е доста бавничко
    Смятам да го ползвам и за hacking, ще му сложа кали линукс

Uploads
    112

Относно rpi е така, тук съм споделил какво съм променил http://www.satsupreme.com/showthread...1072;-raspbian
    В момента работи добре чета си локалните и stream, но на единият от hd каналите процесора ми отива до край. Силата му е само че има много софтуер за него.

Page 1 of 2 12 LastLast