Results 1 to 6 of 6

Thread: Si te fus cccam ne Optibox 550s SD

 1. #1

  Question Si te fus cccam ne Optibox 550s SD

  Pershendetje te gjitheve!

  Nje miku im ka nje aparat Optibox 550s SD dhe do qe ti fus nje linje cccam nepermjet Teamviewer se eshte ne Itali. Nuk e kam hasur ndonjehere kete aparat dhe per me teper duke mos e pasur prane nuk di si tja fus linjen cccam. Me ndihmoni me ndonje tutorial ose software sic e ka DM500 qe tja bej direkt nga pc.

  Faleminderit paraprakisht!

 2. #2
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Si te fus cccam ne Optibox 550s SD

  Ky aparat nuk e di se cfar cloni eshte,provoje nese mbaron pune me kete qe po te postoj.
  Attached Files Attached Files

 3. #3

  Re: Si te fus cccam ne Optibox 550s SD

  E hapa kete programin por nuk kishte asgje qe te bente lidhjen me aparatin. thua do bej pune DCC per tu lidhur me aparatin?

 4. #4
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Si te fus cccam ne Optibox 550s SD

  po mund ta provosh por problemi eshte tek pasworti

 5. #5

  Re: Si te fus cccam ne Optibox 550s SD

  Prandaj pyeta. Po ndonje menyre per ta bere instalimin manualisht nga telekomanda apo nuk di?

  Edit: U lidha direkt me DCC. Passwordi ishte default kshuqe nuk linden probleme.

  Ky artikull mund te quhet i zgjidhur kshuqe mund ta mbyllni. Flm.

 6. #6
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Re: Si te fus cccam ne Optibox 550s SD

  na vjen mire! Tema mbyllet

Similar Threads

 1. New Optibox Firmware
  By maosat in forum Optibox
  Replies: 23
  Last Post: 22-01-2012, 16:59:05
 2. OptiboX Tutorials
  By *Besmiri* in forum Optibox Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 26-10-2011, 20:44:24
 3. Update Optibox Keys
  By <warrior> in forum Optibox
  Replies: 49
  Last Post: 01-10-2010, 18:35:30
 4. how is optibox to cs
  By sky pirate in forum Optibox
  Replies: 0
  Last Post: 26-06-2010, 18:31:27
 5. Question Nje mendim per aparatin OPTIBOX 550S
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 05-10-2009, 16:34:12

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •