Results 1 to 6 of 6

Thread: Problem me alma s2200 HD

 1. #1
  New Member
  Join Date
  23-02-2014
  Posts
  1
  Uploads
  0

  Problem me alma s2200 HD

  E kam nje problem me satellitin. Po shymet mas 15 sekonda e tani po dhezet apet, tani po shymet mas 15 sekonda.

  Nuk mundesh me ndru kanale ose me kshyre. Qka mundet me kan problemi?

 2. #2

  Re: Problem me alma s2200 HD

  kam nje alma s2200 me eshte bllokuar me nxjer vetem s7r7 fiket dhe ndizet

 3. #3
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Problem me alma s2200 HD

  Quote Originally Posted by fondacionokrist View Post
  kam nje alma s2200 me eshte bllokuar me nxjer vetem s7r7 fiket dhe ndizet
  Provo kete.shiko me kujdes foton
  Attached Images Attached Images
  Attached Files Attached Files

 4. #4

  Re: Problem me alma s2200 HD

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  Provo kete.shiko me kujdes foton
  i provova kur lidh rs dhe ndez aparatin aparati nuk ndizet kur heq rs fillon te njejten gje mos do sistem tjeter rs

 5. #5
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Problem me alma s2200 HD

  Quote Originally Posted by fondacionokrist View Post
  i provova kur lidh rs dhe ndez aparatin aparati nuk ndizet kur heq rs fillon te njejten gje mos do sistem tjeter rs
  provo kete loader dhe vetem me ate file qe te kam derguar jo me tjeter file.e theksoj jo me file tjeter keto 2 loader jane vetem per kete pune dhe ai file eshte kur te del ash dhe problemi jot ,alma jane 2 cipa domethen 2 modele te dryshme id 3606 dhe nje tjeter nuk e mbaj mend mire sigurohu qe bit tek com te jene 11500 mbyll aparatin dhe 2 hape direkt ....POR BEJ hapat si me lart incluziv boot .....
  Attached Files Attached Files

 6. #6

  Re: Problem me alma s2200 HD

  te njejten gje ben diku ne nje forum kam pare dhe me duket sers ka skeme tjeter

Similar Threads

 1. Alma Softcam Key
  By *Besmiri* in forum Alma
  Replies: 17
  Last Post: 24-04-2014, 17:50:38
 2. alma 2300
  By pudzy in forum Alma Information and Tutorials
  Replies: 2
  Last Post: 14-11-2013, 12:12:12
 3. Alma s1800
  By cheraa in forum Alma Information and Tutorials
  Replies: 2
  Last Post: 24-02-2013, 12:38:51
 4. New Alma Settings
  By ALFAJAY in forum Alma Software and Tools
  Replies: 2
  Last Post: 06-12-2012, 13:40:25
 5. key alma işlemi
  By gerimter in forum Turkish / Türkçe
  Replies: 1
  Last Post: 12-05-2006, 08:09:37

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •