Page 1 of 15 123611 ... LastLast
Results 1 to 10 of 147

Thread: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

 1. #1
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror ketej e tutje s'lejohen mŽ temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!

  Temen e vjeter e gjeni ketu:

  http://www.satsupreme.com/showthread...ftcam-Firm-etj

 2. #2

  Re: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  mirembrema kam nje amiko ssd 550 nxjer vetem nje drite te kuqe asgje tjeter eshte i bllokuar ka ndonje zgjidhje per kete rast.flm

 3. #3
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  ***useless quote***

  provo ta riflashosh njehere , nese nuk gjen zgjidhje ne kete menyre te ngelet jtag si opcion i fundit

 4. #4

  Re: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  ***useless quote*** si mund ta riflashoj se nuk te kuptoj te me falesh

 5. #5
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  ***useless quote***

  me kavo null modem seriale 232 ,shiko guidat per dekoderin tend verdalle ne forum apo ne google

 6. #6

  Re: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  ***useless quote*** nuk e njeh fare rs232 pra mbetet jtag a ka per kete aparat

 7. #7
  Banned
  Join Date
  17-06-2010
  Location
  SHQIPTAR AUTOKTON NGA FIERI
  Posts
  647
  Uploads
  320

  Re: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  freskimi i ri i celsave per mx

 8. #8
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  Quote Originally Posted by fondacionokrist View Post
  mirembrema kam nje amiko ssd 550 nxjer vetem nje drite te kuqe asgje tjeter eshte i bllokuar ka ndonje zgjidhje per kete rast.flm
  nuk na sqarove ...dicka te ngeli me drite te kuqe mbasi e flashove ....apo ngeli vet me drite te kuqe .ne rastin e dyte shiko yshqyesin hidhi nje sy kondiciatoreve sidomos ato 1000mf/16v dhe nderroi .kurse ne rastin e pare duhet nje upgrade i vecante per flash dump dhe nje udhezim me i specifikuar per kete rast bashke me flash dump per amiko 550 gje qe nuk e kam ...por ndoshta e ka dikush ketu ne forum ......

 9. #9

  Re: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  pasi e fleshova me nxori drite te kuqe

 10. #10
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,783
  Uploads
  503

  Re: Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..

  ***useless quote***

  cfare loader perdore per ta flashuar dhe cfare softi-firmware i fute brenda ??

Page 1 of 15 123611 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Opticum-Yumatu-Truman-Onlien, Softcam-Firm etj..
  By <<fredi111>> in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 23-02-2014, 23:53:19
 2. New Settings for Globo..Yumatu..Truman..Opticum..
  By Sat-Net in forum Truman Software and Tools
  Replies: 4
  Last Post: 16-06-2011, 11:18:56
 3. ShareMax for Globo,Yumatu,Truman,Opticum
  By billyrozino in forum Yumatu
  Replies: 0
  Last Post: 31-05-2010, 15:09:25
 4. Update ShareMax for Yumatu/Truman/Opticum/Globo Upd
  By mujo2007 in forum Yumatu
  Replies: 16
  Last Post: 11-01-2010, 07:37:10
 5. Update Firm truman for bigsat, truman, yumatu....
  By titi007 in forum Truman Firmware
  Replies: 0
  Last Post: 12-06-2008, 14:49:06

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •