Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: Diskutim rreth usb tuner tokesor

Senior Member
    Uploads
    0

Diskutim rreth usb tuner tokesor

Pershendetje miq, desha te diskutoje cilat imazhe enigma2 jane te pershtatshme per te lidhur nje tuner tokesor dvb-t, vete personlisht kam nje tuner nga ato te sky it dhe kam nje vu+solo clone dhe nje dm800 clone, nga imazhet qe kam testuar vete tek vu plus imazhi blackhole e njef automatikisht dhe imazhi italysat ka plugin te vetin qe i shkarkon nga rrjeti driverat. Persa i perkt dm800 aty eshte nemsis i cil ka te instaluara driverat por nga testimet e mija nuk punon sic duhet pasi bllokohet shpesh tek kanalet tokesore sidomos tek ato hd, provova italysat 4.0 OE 2.0 dhe ai eshte njelloj si tek vuplus i shkarkon driverat dhe punon shume mire ne tokesor por me nxjerr probleme me emu. Me perpara une ne cdo imazh qe instaloja mjaftonte te instaloja dhe italysat dtt plugin dhe shkarkoja driverat por u be ca kohe qe ky plugin nuk punon me. Pyetja eshte cila menyre ngelet per te bere te punoje sic duhet nje tuner tokesor ne dm800?

Patience & Reflection Ghostenigma's Avatar
    Uploads
    26

Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

Me dm800 clone p.sh punon shume mire me nemesis 2.6

Moderator kapoaug's Avatar
    Uploads
    17

Igjithe problemi ketu eshte tek driver usb dtt. Tek disa e njeh automatikisht, tek disa e do ta instalosh manualisht, tek disa tjere ne ben fare. Une do te thosha qe nqs. ka imazh Black Hole edhe DM, sic ka per VU+. do ishte pune e zgjidhur..

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by kapoaug View Post
    Igjithe problemi ketu eshte tek driver usb dtt. Tek disa e njeh automatikisht, tek disa e do ta instalosh manualisht, tek disa tjere ne ben fare. Une do te thosha qe nqs. ka imazh Black Hole edhe DM, sic ka per VU+. do ishte pune e zgjidhur..
    Per dm ka imazh blackhole patched por versione te vjetra OE 1.6 dhe nuk e njofin automatikisht, duhen futur driverat manualisht si shumica e imazheve.

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by |_COCA_|_COLA_| View Post
    Me dm800 clone p.sh punon shume mire me nemesis 2.6
    Une kam dm800 klon me sim 2.0.1 dhe me bllokohet kur perdor imazhin nemesis, nqs e coj tek nje kanal hd ne toksor, per pak caste bllokohet duke nxjerr ate spinner qe rrotullohet dhe nuk merr asnje komande, me ngelet vetem ta heq nga spina, nuk ta ben kete problem ty?

Moderator flamurtari's Avatar
    Uploads
    286

Quote Originally Posted by gangoja View Post
    Une kam dm800 klon me sim 2.0.1 dhe me bllokohet kur perdor imazhin nemesis, nqs e coj tek nje kanal hd ne toksor, per pak caste bllokohet duke nxjerr ate spinner qe rrotullohet dhe nuk merr asnje komande, me ngelet vetem ta heq nga spina, nuk ta ben kete problem ty?
    une e perdor me kete imagin dhe nuk e kam pas asnjehere kete problem,kjo me ka ndodh vetem kur bej kerkim automatik ne toksor,kurse me kerkim manual asnje problem.ndodh gjithashtu kur e ke te ndezur me pare dekoderin dhe vendos me vone ne pune tunerin toksor.Kjo eshte nga pervoja ime me aparat dm800hd se,sunray,500hd te gjitha te provuara me imagin Nemesis 2.6

Nga eksperienca ime me DM500HD sim2 dhe USB WinTV-NOVA-T-Stick ( 70001 ) te hauppauge, nuk ka shans te besh USB te filloje pune.... i kam provuar te gjitha image e mundshme per kete receiver nga me te vjetrat por rezultati eshte i njejte: e njeh si usb, e konfiguron, ngarkon firmware, ne moment te fundit kap nje problem dhe e ē'konekton.

E vetmja gje qe me ka ngel pa provu eshte nje USB HUB me adaptor sepse thuhet qe mund te jete ai problemi....

do ta provoj dhe me usb hub thjeshte per te qene i sigurte.

Contributing Member search37's Avatar
    Uploads
    87

Une e kam testuar me Imazh te Nemesis ne DM800 dhe punon shume mire, dhe duhet te punoj si llogjike, varet pastaj cilin imazh te Nemesis ke ty ndoshta ke imazh shume te vjeter, shiko se kane dale imazhe te reja, so psh Open Pli etj, por me Nemesis te Fundit te Rami Maher Punon 100%, nuk ke nevoj te shpenzosh te marresh gjera te tjera, instalo gjithashtu Ferrari add on manager eshte per Ferrari Sim, por punon dhe me Sim 2.10 100%, ata kane drivera te sakte 100% per kete USB, klm!!!!!

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by flamurtari View Post
    une e perdor me kete imagin dhe nuk e kam pas asnjehere kete problem,kjo me ka ndodh vetem kur bej kerkim automatik ne toksor,kurse me kerkim manual asnje problem.ndodh gjithashtu kur e ke te ndezur me pare dekoderin dhe vendos me vone ne pune tunerin toksor.Kjo eshte nga pervoja ime me aparat dm800hd se,sunray,500hd te gjitha te provuara me imagin Nemesis 2.6
    Ceshtja eshte se 800se dhe 500hd jane m te fuqishem se 800 dhe mund te kene me pak probleme.

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by search37 View Post
    Une e kam testuar me Imazh te Nemesis ne DM800 dhe punon shume mire, dhe duhet te punoj si llogjike, varet pastaj cilin imazh te Nemesis ke ty ndoshta ke imazh shume te vjeter, shiko se kane dale imazhe te reja, so psh Open Pli etj, por me Nemesis te Fundit te Rami Maher Punon 100%, nuk ke nevoj te shpenzosh te marresh gjera te tjera, instalo gjithashtu Ferrari add on manager eshte per Ferrari Sim, por punon dhe me Sim 2.10 100%, ata kane drivera te sakte 100% per kete USB, klm!!!!!
    Kam perdorur nemesis 2.6, jam i azhornuar ne pergjithsi me imazhet qe dalin, sim 2.0.1 qe e kam un eshte ndryshe nga 2.10, do shof dhe njehere italysat 4.0 OE 2.0 sepse e kam perdorur para ca kohesh dhe punonte shum mire, nuk e di pse po me jep problem kesaj here me emu.

Page 1 of 3 123 LastLast