Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: Diskutim rreth usb tuner tokesor

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  06-02-2006
  Location
  tirana
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Pershendetje miq, desha te diskutoje cilat imazhe enigma2 jane te pershtatshme per te lidhur nje tuner tokesor dvb-t, vete personlisht kam nje tuner nga ato te sky it dhe kam nje vu+solo clone dhe nje dm800 clone, nga imazhet qe kam testuar vete tek vu plus imazhi blackhole e njef automatikisht dhe imazhi italysat ka plugin te vetin qe i shkarkon nga rrjeti driverat. Persa i perkt dm800 aty eshte nemsis i cil ka te instaluara driverat por nga testimet e mija nuk punon sic duhet pasi bllokohet shpesh tek kanalet tokesore sidomos tek ato hd, provova italysat 4.0 OE 2.0 dhe ai eshte njelloj si tek vuplus i shkarkon driverat dhe punon shume mire ne tokesor por me nxjerr probleme me emu. Me perpara une ne cdo imazh qe instaloja mjaftonte te instaloja dhe italysat dtt plugin dhe shkarkoja driverat por u be ca kohe qe ky plugin nuk punon me. Pyetja eshte cila menyre ngelet per te bere te punoje sic duhet nje tuner tokesor ne dm800?

 2. #2
  Patience & Reflection Ghostenigma's Avatar
  Join Date
  08-08-2012
  Location
  Anonymity
  Posts
  889
  Uploads
  26

  Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Me dm800 clone p.sh punon shume mire me nemesis 2.6

 3. #3
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Igjithe problemi ketu eshte tek driver usb dtt. Tek disa e njeh automatikisht, tek disa e do ta instalosh manualisht, tek disa tjere ne ben fare. Une do te thosha qe nqs. ka imazh Black Hole edhe DM, sic ka per VU+. do ishte pune e zgjidhur..

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  06-02-2006
  Location
  tirana
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Igjithe problemi ketu eshte tek driver usb dtt. Tek disa e njeh automatikisht, tek disa e do ta instalosh manualisht, tek disa tjere ne ben fare. Une do te thosha qe nqs. ka imazh Black Hole edhe DM, sic ka per VU+. do ishte pune e zgjidhur..
  Per dm ka imazh blackhole patched por versione te vjetra OE 1.6 dhe nuk e njofin automatikisht, duhen futur driverat manualisht si shumica e imazheve.

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  06-02-2006
  Location
  tirana
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Quote Originally Posted by |_COCA_|_COLA_| View Post
  Me dm800 clone p.sh punon shume mire me nemesis 2.6
  Une kam dm800 klon me sim 2.0.1 dhe me bllokohet kur perdor imazhin nemesis, nqs e coj tek nje kanal hd ne toksor, per pak caste bllokohet duke nxjerr ate spinner qe rrotullohet dhe nuk merr asnje komande, me ngelet vetem ta heq nga spina, nuk ta ben kete problem ty?

 6. #6
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,663
  Uploads
  288

  Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Quote Originally Posted by gangoja View Post
  Une kam dm800 klon me sim 2.0.1 dhe me bllokohet kur perdor imazhin nemesis, nqs e coj tek nje kanal hd ne toksor, per pak caste bllokohet duke nxjerr ate spinner qe rrotullohet dhe nuk merr asnje komande, me ngelet vetem ta heq nga spina, nuk ta ben kete problem ty?
  une e perdor me kete imagin dhe nuk e kam pas asnjehere kete problem,kjo me ka ndodh vetem kur bej kerkim automatik ne toksor,kurse me kerkim manual asnje problem.ndodh gjithashtu kur e ke te ndezur me pare dekoderin dhe vendos me vone ne pune tunerin toksor.Kjo eshte nga pervoja ime me aparat dm800hd se,sunray,500hd te gjitha te provuara me imagin Nemesis 2.6

 7. #7

  Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Nga eksperienca ime me DM500HD sim2 dhe USB WinTV-NOVA-T-Stick ( 70001 ) te hauppauge, nuk ka shans te besh USB te filloje pune.... i kam provuar te gjitha image e mundshme per kete receiver nga me te vjetrat por rezultati eshte i njejte: e njeh si usb, e konfiguron, ngarkon firmware, ne moment te fundit kap nje problem dhe e ē'konekton.

  E vetmja gje qe me ka ngel pa provu eshte nje USB HUB me adaptor sepse thuhet qe mund te jete ai problemi....

  do ta provoj dhe me usb hub thjeshte per te qene i sigurte.

 8. #8
  Contributing Member search37's Avatar
  Join Date
  23-09-2010
  Location
  Verdalle
  Posts
  1,171
  Uploads
  87

  Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Une e kam testuar me Imazh te Nemesis ne DM800 dhe punon shume mire, dhe duhet te punoj si llogjike, varet pastaj cilin imazh te Nemesis ke ty ndoshta ke imazh shume te vjeter, shiko se kane dale imazhe te reja, so psh Open Pli etj, por me Nemesis te Fundit te Rami Maher Punon 100%, nuk ke nevoj te shpenzosh te marresh gjera te tjera, instalo gjithashtu Ferrari add on manager eshte per Ferrari Sim, por punon dhe me Sim 2.10 100%, ata kane drivera te sakte 100% per kete USB, klm!!!!!

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  06-02-2006
  Location
  tirana
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Quote Originally Posted by flamurtari View Post
  une e perdor me kete imagin dhe nuk e kam pas asnjehere kete problem,kjo me ka ndodh vetem kur bej kerkim automatik ne toksor,kurse me kerkim manual asnje problem.ndodh gjithashtu kur e ke te ndezur me pare dekoderin dhe vendos me vone ne pune tunerin toksor.Kjo eshte nga pervoja ime me aparat dm800hd se,sunray,500hd te gjitha te provuara me imagin Nemesis 2.6
  Ceshtja eshte se 800se dhe 500hd jane m te fuqishem se 800 dhe mund te kene me pak probleme.

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  06-02-2006
  Location
  tirana
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Diskutim rreth usb tuner tokesor

  Quote Originally Posted by search37 View Post
  Une e kam testuar me Imazh te Nemesis ne DM800 dhe punon shume mire, dhe duhet te punoj si llogjike, varet pastaj cilin imazh te Nemesis ke ty ndoshta ke imazh shume te vjeter, shiko se kane dale imazhe te reja, so psh Open Pli etj, por me Nemesis te Fundit te Rami Maher Punon 100%, nuk ke nevoj te shpenzosh te marresh gjera te tjera, instalo gjithashtu Ferrari add on manager eshte per Ferrari Sim, por punon dhe me Sim 2.10 100%, ata kane drivera te sakte 100% per kete USB, klm!!!!!
  Kam perdorur nemesis 2.6, jam i azhornuar ne pergjithsi me imazhet qe dalin, sim 2.0.1 qe e kam un eshte ndryshe nga 2.10, do shof dhe njehere italysat 4.0 OE 2.0 sepse e kam perdorur para ca kohesh dhe punonte shum mire, nuk e di pse po me jep problem kesaj here me emu.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Question Optibox Gekko Plus usb tuner tokesor ???
  By BestSat11 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 17-06-2014, 17:44:21
 2. Diskutim rreth dvb/s dhe dvb/t
  By pigeone in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 30-03-2013, 00:20:48
 3. Frekuenca DGA tokesor HD?
  By jani_sat in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 12-10-2012, 15:10:30
 4. Frekuencat e Digitalb HD ne tokesor?
  By albsky in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 01-02-2012, 11:18:27
 5. ndime per digitalb tokesor
  By nesti111 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 10
  Last Post: 27-05-2009, 08:27:50

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •