Page 1 of 86 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 858

Thread: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

 1. #1
  Senior Member QIRI's Avatar
  Join Date
  21-07-2011
  Location
  elbasan-albania
  Posts
  260
  Uploads
  26

  Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  meqe keto dit esthte hasur problem me kete tip boxi
  dhe po flitet ne tema te ndryshme, mendova te hap
  kete seksion per kete tip boxi moderatoret neqoftese nuk e shohin te arsyshme leta fshijn

 2. #2

  Re: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  Sapo e porosita cloud ibox3 per te vetmen arsye se ka dual tuner aq me teper qe njerin e ka t2/c Pershtypjet do ti jap sapo ta provoj....

 3. #3
  Senior Member albjon's Avatar
  Join Date
  25-03-2010
  Posts
  141
  Uploads
  6

  Re: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  Quote Originally Posted by alenelb View Post
  Sapo e porosita cloud ibox3 per te vetmen arsye se ka dual tuner aq me teper qe njerin e ka t2/c Pershtypjet do ti jap sapo ta provoj....
  ku site e porosite ,sa te kushtoi ? klm!

 4. #4

  Re: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  une ju them nga provoja se Cloud IBOX 2 punon shume mire dhe i nderon kanale shpejt shum ma shpejt se dreambox mbasi e ka procesorin 600mhz ,po ja nuk punon me frekuenca te reja trinu :(.

 5. #5

  Re: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  Quote Originally Posted by avanti View Post
  une ju them nga provoja se Cloud IBOX 2 punon shume mire dhe i nderon kanale shpejt shum ma shpejt se dreambox mbasi e ka procesorin 600mhz ,po ja nuk punon me frekuenca te reja trinu :(.
  Cfare doje te thoje persa i perket freq? Flm

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  13-02-2010
  Posts
  435
  Uploads
  8

  Re: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  Quote Originally Posted by alenelb View Post
  Cfare doje te thoje persa i perket freq? Flm
  Frequenca e re e Tring TV ne satelit nuk punon,ska sinjal,eshte kjo frequence:

  DVB-S2
  14000
  Vertikal
  13846
  8PSK


  Nuk ka sinjal,ne qofte se keni ndonje ide sesi mund te rregullohet,mund te ndihmoni(jane provuar eshe satellite.xml e reja,skanimet por pa asnje rezultat)
  Faleminderit.

 7. #7

  Re: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  mendoj se tuneri i cib2 ka problem me kernelin 3.9.1 nqse dikush di ndnje menyre per te bere downgrade le ta provoje

 8. #8
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  opkg.package.VIX3.808.usb-serial

  contains the packages

  kernel-module-ftdi-sio
  kernel-module-keyspan
  enigma2-plugin-drivers-usbserial

  which must be installed with okpg install so smargo works.

  is drawn from openVix. please test if this goes well with openPLI4 and he makes no kernel-update.
  Attached Files Attached Files

 9. #9

  Re: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  Quote Originally Posted by OVES12 View Post
  opkg.package.VIX3.808.usb-serial

  contains the packages

  kernel-module-ftdi-sio
  kernel-module-keyspan
  enigma2-plugin-drivers-usbserial

  which must be installed with okpg install so smargo works.

  is drawn from openVix. please test if this goes well with openPLI4 and he makes no kernel-update.
  OVES ben pun ky kernel a kap tani frekuenca te reja?

 10. #10
  Senior Member QIRI's Avatar
  Join Date
  21-07-2011
  Location
  elbasan-albania
  Posts
  260
  Uploads
  26

  Re: Cloud-ibox, ibox2,ibox3, etj

  Me qe seksioni duket se la interes moderatore le ta ven ne stick

Page 1 of 86 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update Cloud-ibox
  By sqwonk in forum [C]
  Replies: 8
  Last Post: 24-06-2016, 23:58:05
 2. Replies: 1
  Last Post: 02-06-2014, 09:19:45
 3. Update Cloud-iBox2 HD image
  By dreamer1983 in forum [C]
  Replies: 0
  Last Post: 11-01-2014, 17:20:39
 4. New iBox Sky HD
  By taliq in forum [I]
  Replies: 0
  Last Post: 24-05-2013, 15:28:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •