Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1002

Thread: Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  Super Moderator missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Listat e dates 5 mars nga vhannibal per 3 sat 13/16/19 E per E2
  Perfshi frekuencat e reja te tring
  Attached Files Attached Files

 2. #2
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Anetare!

  Sipas porosise te administratorit qendror, nuk lejohen temat e hapura qe kane mbi 1000 postime

  Per kete arsye rihapet teme e re

  Jeni te lire te vizitoni temat e vjetra edhe pse jane te mbyllura.

  Temat e vjetra me datat perkatese i gjeni me poshte:


  12. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 15.10.2013 deri ne 06.03.2014

  11. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 01.05.2013 deri ne 15.10.2013

  10. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 07-01-2013 deri ne 01-05-2013

  9. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 24-09-2012 deri ne 07-01-2013

  8. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-05-2012 deri ne 24-09-2012

  7. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 12-02-2012 deri ne 16-05-2012

  6. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 28-12-2011 deri ne 12-02-2012

  5. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-09-2011 deri ne 28-12-2011

  4. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 31-05-2011 deri ne 17-09-2011

  3. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 03-02-2011 deri ne 31-05-2011

  2. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 08-11-2010 deri ne 03-02-2011

  1. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 26-02-2008 deri ne 08-11-2010

 3. #3
  Patience & Reflection Ghostenigma's Avatar
  Join Date
  08-08-2012
  Location
  Anonymity
  Posts
  889
  Uploads
  26

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Nje skin i lezecem qe perdor un.Per te gjitha imazhet si 1.6 ashtu dhe 2.0


  SHKARKO

 4. #4
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,665
  Uploads
  288

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Lista per E1 e azhornuar
  Attached Files Attached Files

 5. #5
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Kush me ndihmon me emu Mgcamd 1.35a per image EDG Nemesis 2.04 per DM800HD Enigma 2, se nuk po gjej asgjekundi. nga TS Panel nuk ma shkarkon, keshtu qe me duhet ta bej manualisht..

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  01-09-2012
  Posts
  432
  Uploads
  2

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Kush me ndihmon me emu Mgcamd 1.35a per image EDG Nemesis 2.04 per DM800HD Enigma 2, se nuk po gjej asgjekundi. nga TS Panel nuk ma shkarkon, keshtu qe me duhet ta bej manualisht..
  Pershendetje kapoaug. Te njejti problem kam pas edhe une ,me image nemesis skam mujt me instalue mgcamd 1.35a me ipkg as manualisht. muka duft me ndrue images

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Kush me ndihmon me emu Mgcamd 1.35a per image EDG Nemesis 2.04 per DM800HD Enigma 2, se nuk po gjej asgjekundi. nga TS Panel nuk ma shkarkon, keshtu qe me duhet ta bej manualisht..
  Zbrit nga tspanel GSU (Glass System Utility) dhe mer qe aty camd qe deshiron. Kjo metode normalish funksionon gjithmone per emu

 8. #8
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Ēte duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by best ven View Post
  Zbrit nga tspanel GSU (Glass System Utility) dhe mer qe aty camd qe deshiron. Kjo metode normalish funksionon gjithmone per emu
  Prsh. BestVen. po te pyes ty, se mbase e di me mire..Ky version i EDG Nemesis 2.04, me jep dhe probleme, kur i vendos usb dtt, me bllokon linjen e serverit. di ndon je version, qe punon mire me te dyja.. Flas per Dm 800hd me sim 2.10..

 9. #9
  Senior Member vaka61's Avatar
  Join Date
  07-01-2006
  Posts
  341
  Uploads
  63

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Kush me ndihmon me emu Mgcamd 1.35a per image EDG Nemesis 2.04 per DM800HD Enigma 2, se nuk po gjej asgjekundi. nga TS Panel nuk ma shkarkon, keshtu qe me duhet ta bej manualisht..
  vendos kete edhe vendoseni mgcam 135a--------Extra.rar -------- vendose ne ftp----etc edhe je ok...te del tek addons--Download Extra

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Prsh. BestVen. po te pyes ty, se mbase e di me mire..Ky version i EDG Nemesis 2.04, me jep dhe probleme, kur i vendos usb dtt, me bllokon linjen e serverit. di ndon je version, qe punon mire me te dyja.. Flas per Dm 800hd me sim 2.10..
  Aha me zure ngushte nuk mar vesh fare nga klonet por ajo qe kam degjuar eshte se te duhet image i patchuar per ate sim karte qe ke

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 15-10-2013, 21:33:20
 2. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 01-05-2013, 20:26:11
 3. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 28-12-2011, 16:51:27

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •