Results 1 to 5 of 5

Thread: Multi CardServer r80

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Multi CardServer r80

MultiCS r80
    * added option to check for via. ecm
    ECM CHECK: <YES/NO>​
    * added option to enable/disable cache filter.
    CACHE FILTER: <YES/NO>​
    * added filter to check for incoming cw from servers/cache with previous stored cws.
    * extended CACHE AUTOADD to enable/disable cache peers after adding them.
    CACHE AUTOADD: YES, <YES/NO>​
    * restructured cache database for memory/cpu optimizations.
    * new http option to download/show in browser some files from your server.
    HTTP FILE: "/var/etc/multics.cfg", "/config" # url = http://server_ip/config

tired of payservers and their constantly complaining, added anti-payservers module in cccam and mgcamd servers (the server will suspend if the number of clients watching the same channel reach 100)

Please test before reply,
    Good night to all.
    При мен тази версия работи много добре. Cacheex-3 е оправен вече и изненадващо получавам повече hits от него от колкото от неговият си cache. Вече приложението е организирано multithreads и най-важното има филтър за cache и cacheex който работи отлично.
    Sky UK го гледам все едно локалната е при мен, разни булкрипти не ги и обсъждам работят пушка.

Препоръчвам ви да го изпробвате, аз за сега съм много доволен.
    Attached Files Attached Files

Re: Multi CardServer r80

И аз мога да потвърдя, че новия r.80 работи много добре. Тествах го на устройство което разработвам със MIPS. По малко товари от събрата си оскам и дори при кеш размяна се държи много много по-добре.
    Чувал съм много мнения включително от хора с които разменям, че мултикса е ужасен. Да мога да потвърдя, че може да е ужасен ако не е добре настроен . Ако потребителите от форума се поинтересуват мога да споделя и конфиг който работи много добре при мен.
    За сега се въздържам от това, че напоследък имах много неприятности с "неспазване" на правилата. Явно всеки си ги тълкува както му е изгодно за него и за неговата кауза
    Хубав ден !

Senior Member
    Uploads
    0

а защо между r69 и r80 разликата в пинга е огромна? по малък е при r69 оставам на r69 засега
    поздрави...

Uploads
    112

Quote Originally Posted by cheirekov View Post
    И аз мога да потвърдя, че новия r.80 работи много добре. Тествах го на устройство което разработвам със MIPS. По малко товари от събрата си оскам и дори при кеш размяна се държи много много по-добре.
    Чувал съм много мнения включително от хора с които разменям, че мултикса е ужасен. Да мога да потвърдя, че може да е ужасен ако не е добре настроен . Ако потребителите от форума се поинтересуват мога да споделя и конфиг който работи много добре при мен.
    За сега се въздържам от това, че напоследък имах много неприятности с "неспазване" на правилата. Явно всеки си ги тълкува както му е изгодно за него и за неговата кауза
    Хубав ден !
    Идеята на multics е такава, че настройките се правят индивидуално, според бр. размените и ок % който се получава от сървърите. Готовите настройки стават за начало и започваш да гледаш и да променяш. Аз го настройвам на този принцип. Ако искаш сподели си настройките защо не, може да имаш интересно решение за някой профил.

Относно правилата, до момента не си нарушил никое, ако нарушиш правило, ще бъдеш първият които ще го разбере (праща се лично съобщение). Правилата се тълкуват само от екипа, а не от всеки.

Uploads
    112

Quote Originally Posted by tok82 View Post
    а защо между r69 и r80 разликата в пинга е огромна? по малък е при r69 оставам на r69 засега
    поздрави...
    r80 има проблем при неправилни настройки, товари процесора много и пинговете отиват по дяволите. Основното е да нямаш списък и проверка по bad_dcw и да махнеш min time на всякъде.
    Също трябва да се махне и това.

For all who have problem with high cpu charge, deactivate the Cache filter.