Results 1 to 8 of 8

Thread: Sat > ip конвертори.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    112

Sat > ip конвертори.

sat ip white paper 1.png

Имате ли повече информация за това, според мен изглежда много обещаващо. Пък и tvheadend ги поддържа вече, което означава и разкодиране.
    Цената е грубо около 240 лв за 4 тунера, въпроса е че може да се гледа и да се правят записи от всяко "умно" устройство в къщи.
    Според мен които мисли да инвестира в приемник и има смарт тв, по добре да изчака защото според приемниците са тръгнали отдавна към историята.

По известните модели са:

Grundig GSS.box

Schwaiger MS41IP 031

Zinwell ZIM-1800

Triax TSS-400

Devolo dLAN TV SAT Multituner

Kathrein EXIP 414

SmarDTV/iWedia RK-3040

Inverto Airscreen Server

Telestar Digibit R1

Televes SAT>IP Server

Hyperpanel DSI1076

Elgato EyeTV Netstream 4Sat

Johansson SAT>IP Multiswitch 9830

Zinwell ZIM-1816 Multi-Switch

Good Mind GMIM-4000 SAT>IP Server

Fuba WebJack Stream 5910

Octopus NET

MegaSat SAT>IP Server

Global Invacom SAT>IP Server

The answer comes in the form of Sat>IP. It may not sound so special, but this is an emerging trend. In simple words; Sat>IP is the encapsulation of satellite input to ethernet traffic. In other words; you can stream that satellite signal through the house. No more picky hardware dependencies, no more expensive tuners and no more shitty USB2 throughput.

Imagine placing a 200 euro Sat>IP server between your home server and your satellite dish. Now you can use whatever OS you prefer and not have to think about "will that usb/pci tuner work with system x.". Because we all know, they tend to be picky.

"Okay, I can stream FTA channels using DLNA. But what about encrypted channels?"
    This is where it gets fun. Popular DVR distributions such as tvHeadend support IPTV/Sat>IP. So they support the input of Sat>IP signals like any other regular tuner input! If you don't get the picture yet; you can use a softcam to decrypt your encrypted Sat>IP signals, and stream them to all of your devices.

Sat>IP really is an emerging trend, and this surely isn't the end of it. The 'ultimate' home server is coming close. Please stay tuned.

Re: Sat > ip конвертори.

SAT>IP работи с vdr + vdr-plugin-satip + vdr-plugin-dvbapi. съпорта в tvheadend не е съвсем готов още.

vdr-plugin-dvbapi и oscam трябва да са конфигурирани в network mode.

https://github.com/manio/vdr-plugin-...EADME#L65-L102

доколкото знам, няма абсолютно никакъв проблем с Triax TSS 400 и DD OcopusNet. OctopusNet е ползван за разработката на vdr-plugin-satip. CI слота на octopus-а не работи, само оскам се потдържа засега.

OpenELEC 4.0.x със последния vdr-addon backend потдържат SAT>IP out of the box. но не ми е докладвано от OE потребители дали и как работи, иглежда все още хората с тези тунери са малко.. би било хубаво ако някой от колегите има такъв тунер, да се тества.

Uploads
    112

Въпросният plugin http://www.saunalahti.fi/~rahrenbe/vdr/satip/ използваем ли е в headless mode през интернет като vdr съвъра е на rpi. Моята система е кабелна телевизия vdr и 2 клиента извън локалната мрежа. Първият е OE на rpi вторият е телевизор Samsung F8000.

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    Въпросният plugin http://www.saunalahti.fi/~rahrenbe/vdr/satip/ използваем ли е в headless mode през интернет като vdr съвъра е на rpi. Моята система е кабелна телевизия vdr и 2 клиента извън локалната мрежа. Първият е OE на rpi вторият е телевизор Samsung F8000.

да, използваем е, на теория (EDIT: аз лично не съм тествал, нямам хардуера, а и стоя далеч от RPi). но ще въртиш безсмислен трафик през ЛАН-ката на RPI-то. която е проблемна. ако искаш да гледаш кодирани канали, единственото условие е да конфигурираш dvbapi да работи в "network mode", съшо и оскам > svn9574.

http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en/Config/oscam.conf#listen_port

vdr трябва да е минимум версия 2.1.4. препоръчително 2.1.6. dvbapi плъгина от git.

EDIT: offtopic на самсунга как гледаш от vdr? през streamdev? или има някакви допълнителни грозни плъгини?

Uploads
    112

Quote Originally Posted by stefan.saraev View Post
    да, използваем е, на теория (EDIT: аз лично не съм тествал, нямам хардуера, а и стоя далеч от RPi). но ще въртиш безсмислен трафик през ЛАН-ката на RPI-то. която е проблемна. ако искаш да гледаш кодирани канали, единственото условие е да конфигурираш dvbapi да работи в "network mode", съшо и оскам > svn9574.

http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en/Config/oscam.conf#listen_port

vdr трябва да е минимум версия 2.1.4. препоръчително 2.1.6. dvbapi плъгина от git.

EDIT: offtopic на самсунга как гледаш от vdr? през streamdev? или има някакви допълнителни грозни плъгини?
    Нямам избор за Rpi няма кои да смени друг хардуер в момента. Пък при мен става дума за гледане на максимум 2 канала и в момента пито се справя добре с един кабелен и един ефирен тунер. Версии са ок ако ще взимам нещо ще е октопода с един двоен канелен и един двоен сателитен, тогава като съм на място ще заменя и пито с малко nano atx дъно.

Относно самсунга. Без плъгин не става, вариантите са два.
    1. Инсталираш nstreamlmod или друго подобно което поддържа m3u листи и му посочваш url на твоята листа (vdrstreamdev) - но няма да имаш epg
    2. Инсталираш офицалният plex client за samsung има го в ap store. На твоят plex server му инсталираш този плъгин https://github.com/bmihovski/plex-vd...-plugin.bundle
    Тогава вече ще имаш и epg прилича си точно на STB интерфейса.

И при двата варианта няма как да имаш dvb субтитри защото плеара на самсунг не ги поддържа.

Каквото и да е не е като xbmc но пък работи, макар и с някои ограничения.

Uploads
    112

Обаче тези устройва могат да се използват и дистанционно. Мога да си отворя нужните портове и октопода да бъде където е сигнала, всичко друго да си е при мен. Жалко че VPS с неограничен трафик са много скъпи, направо там може да се инсталира всичко VDR и oscam и да се свързваш директно към него, без закупуването на допълнителни компютри.

Junior Member
    Uploads
    0

Някое от тези устройства поддържа ли дайсек ?

Uploads
    112

Quote Originally Posted by oldgraf View Post
    Някое от тези устройства поддържа ли дайсек ?
    Октопода поддържа:

Input (alternativ)DVB S/S2 satellite

• up to 2 DuoFlex DVB-S/S2 twin tuner cards
      = 4 independent DVB-S/S2 inputs
    • 75Ù Connector
    • Frequency range: L-Band 950 Mhz to 2150 Mhz,
      DVB FEC: (Auto Spectral Detection)
    • Modulation QPSK/8PASK
    • Symbol rate (QPSK): up to 45Msps DVB-S2
    • Symbol rate (8PSK): up to 30Msps DVB-S2
    • LNB Power: +14VDC or +18VDC up to 500mA
    • Full DiSeqC 2.X support