Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: OpenPli Emu

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska te duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  OpenPli Emu

  O cuna kush me ndihmon me nje extra url addons, ose Pakete Emu per imazh OpenPli 3.0 Per Optibox Evo E3HD

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  03-05-2006
  Posts
  297
  Uploads
  12

  Re: OpenPli Emu

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  O cuna kush me ndihmon me nje extra url addons, ose Pakete Emu per imazh OpenPli 3.0 Per Optibox Evo E3HD
  openpli normalisht ka online emu .. shko tek plugins.. shtyp butonin e gjelbrt dhe aty ke emu online

 3. #3
  Moderator MX7's Avatar
  Join Date
  06-05-2014
  Location
  Athens. Greece
  Posts
  706
  Uploads
  18

  Re: OpenPli Emu

  Ky dekoder nuk perdor openpli orixhinal por te perpunuar keshtu qe thone se me versionin e ri te openatv ecen me mire.

 4. #4
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska te duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: OpenPli Emu

  Quote Originally Posted by MX7 View Post
  Ky dekoder nuk perdor openpli orixhinal por te perpunuar keshtu qe thone se me versionin e ri te openatv ecen me mire.
  ATV i ka te gjithe emu, por nuk i funksionojne.. se kuptoj e kam provuar disa here, por nuk me hapet asgje.. Si Imazh eshte shume i lehte, por nuk atkitizohet emulatori, nuk e di pse. Me openpli arrita te vija ne pune me mgcamd 1.38c nga TSPanel por spo gjeja ,cccam, dhe keshtu qe nderrova imazh perseri..

 5. #5
  Moderator MX7's Avatar
  Join Date
  06-05-2014
  Location
  Athens. Greece
  Posts
  706
  Uploads
  18

  Re: OpenPli Emu

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  ATV i ka te gjithe emu, por nuk i funksionojne.. se kuptoj e kam provuar disa here, por nuk me hapet asgje.. Si Imazh eshte shume i lehte, por nuk atkitizohet emulatori, nuk e di pse. Me openpli arrita te vija ne pune me mgcamd 1.38c nga TSPanel por spo gjeja ,cccam, dhe keshtu qe nderrova imazh perseri..
  Nuk e kam provuar si dekoder por te shkruajta per ato qe thone te tjerret.

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  03-05-2006
  Posts
  297
  Uploads
  12

  Re: OpenPli Emu

  Quote Originally Posted by MX7 View Post
  Ky dekoder nuk perdor openpli orixhinal por te perpunuar keshtu qe thone se me versionin e ri te openatv ecen me mire.
  provoje kt ndoshta t kryen pun ..
  Attached Files Attached Files

 7. #7
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska te duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: OpenPli Emu

  Quote Originally Posted by MX7 View Post
  Ky dekoder nuk perdor openpli orixhinal por te perpunuar keshtu qe thone se me versionin e ri te openatv ecen me mire.

  Me ne fund gjeta nje imazh te mire , dhe te lehte. Italy Sat 5.1. me support dhe per usb dtt dhe wifi.. por spo gjej emulatore!!!

 8. #8
  Contributing Member Neim20's Avatar
  Join Date
  07-06-2009
  Posts
  389
  Uploads
  10

  Re: OpenPli Emu

  Duhet te funksionoje "New meny" per te shkarkuar ato qe do...instaloje.

 9. #9
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska te duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: OpenPli Emu

  po spo ja gjej dot. E pashe qe ka nje plugin extra ne library po nuk me del aktive

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  13-02-2010
  Posts
  435
  Uploads
  8

  Re: OpenPli Emu

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Me ne fund gjeta nje imazh te mire , dhe te lehte. Italy Sat 5.1. me support dhe per usb dtt dhe wifi.. por spo gjej emulatore!!!
  Ketu ke italysat extra,ku ke te gjitha emulatoret,vendose tek var/etc/ dhe jepi atributet 755,
  Megjithese emu italysat i ka njelloj me EDG NEMESIS,faleminderit
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Question OpenPli 3.0
  By turbopower in forum Oscam
  Replies: 10
  Last Post: 03-07-2013, 21:18:03
 2. OpenPLi for DM 7020 HD
  By alouan in forum Dreambox DM 7020 HD Images
  Replies: 33
  Last Post: 21-12-2011, 10:08:50
 3. OpenPLi v2.1b VU+ UNO HD
  By aguda in forum Vu+ Uno Images
  Replies: 68
  Last Post: 23-11-2011, 12:10:08
 4. PLi's OpenPLi v1.0 DM500+
  By aguda in forum Dreambox DM 500 / DM 500+ Images
  Replies: 0
  Last Post: 25-09-2010, 01:16:38
 5. PLi's OpenPLi v1.0 DM500 HD
  By aguda in forum Dreambox DM 500 HD Images
  Replies: 0
  Last Post: 25-09-2010, 00:56:49

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •