Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за направа на сървър от pc

Въпрос за направа на сървър от pc

Здравейте колеги...Решил съм да си направя oscam сървър...Разполагам с интелска машина с дуъл кор процесор и 2GB Ram..Бихте ли ме посъветвали каква сървърна платформа да си сложа..Аз съм се спрял на Ubuntu server Ubuntu 12.04.4 LTS...32 или 64 бита да бъде...
    После Oscam-a има ли значение дали трябва да е 32 или 64?
    Моля да ме извините за прекалено лаишките въпроси, но така или иначе съм решил сам да се справя, до където мога...Благодаря! :)

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Re: Въпрос от начинаещ

Ubuntu 14.04 x64, паметта и процесора са добре. Обаче ако искаш съвет от мен, през който съм стигнал през годините е наеми си VPS има доста добри за по 5 евро месечно. Повярвай ми само електричеството за сървъра ти месечно ще е повече, а в къщи никога няма да имаш нет като този на VPS. Картите ги четеш на рутера ти с инсталиран openwrt и oscam.

Re: Въпрос за направа на сървър от pc

Благодаря ти turbopower това е много добра идея...Иначе го правя за крастата и да се науча..Но това с VPS-а ще бъде следващата крачка...
    А oscam-a има ли значение какъв да е?

Uploads
    113

Относно научаването, защо си мислиш че VPS e нещо различно от това което ще инсталираш на компютъра ти.
    Можеш да я преисталираш ако искаш 1000 пъти хората ти дават root access и дори дистанционна конзола.
    Разликата между твоят компютър и наетата машина е това, че ти си правиш удоволствието да се учиш и експерементираш, без да мислиш за хардуер, ел захранване и интернет връзка и достъп.

За oscam зависи от типа на операционната ти система макар че 32 битов би могъл да се пусне на 64 сървър, но спазвай 32 за 32 битов линукс 64 за 64. Понеже oscam няма стабилни версии винаги сваляй последната, която има готова. Като съвета ми е да си ги компилираш сам, ето и темата за целта http://www.satsupreme.com/showthread...не

Senior Member momkoto's Avatar
    Uploads
    1

Re: Въпрос от начинаещ

Quote Originally Posted by turbopower View Post
    ubuntu 14.04 x64, паметта и процесора са добре. Обаче ако искаш съвет от мен, през който съм стигнал през годините е наеми си vps има доста добри за по 5 евро месечно. Повярвай ми само електричеството за сървъра ти месечно ще е повече, а в къщи никога няма да имаш нет като този на vps. Картите ги четеш на рутера ти с инсталиран openwrt и oscam.
    Можеш ли да ми пуснеш тук или на лично линкове към сайтове,които си тествал с добър и евтин vps.
    Благодаря

Uploads
    113

Тук не защото темата не е за VPS. Аз лично не съм тествал евтин моят в момента е за 20 pounds на месец. Има тема по въпроса http://www.satsupreme.com/showthread...на

Ако те интересува моят, мога да ти го пратя на лично.

Искам да помоля за валиден към момента адрес за 32 и за 64 битов oscam, който да заложа при инсталацията, благодаря!

Uploads
    113

Quote Originally Posted by thunderhead View Post
    Искам да помоля за валиден към момента адрес за 32 и за 64 битов oscam, който да заложа при инсталацията, благодаря!
    По добре е да си компилираш сам, в линка ми има доста разяснения, oscam няма стабилна версия, така че компилираните в нета, може и да пастнат на твоята инсталация, може и да не. Има много фактори, спомена е искаш да се научиш, ами началото е да се научиш да си го компилираш сам. Информация за това има и извън форума тук и в официалният сайт на oscam. След като те препоръчват само този метод, направи си изводите сам.

Ако все пак държиш на готови компилации можеш да ги намериш в техният форум http://www.streamboard.tv/wbb2/index.php
    Версиите се компилират от любители като нас, така че ако не си доволен как работят, няма на кои да се сърдиш.