Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 37

Thread: Направа на Pc за приемник и мултимедия

Senior Member Geryl's Avatar
    Uploads
    0

Направа на Pc за приемник и мултимедия

Здравейте колеги,един приятел ме помоли да му направя въпросното Pc,та реших да споделя с вас какво съм харесал като компоненти.Бих искал да си дадете мнението и препоръките и да споделите вашия опит.Другия въпрос е дали може да се инсталира направо XBMC и така да се ползва.Ето и снимки на нещата който съм избрал Pc.jpg,Pc1.jpg.

Re: Направа на Pc за приемник и мултимедия

За начало си избери друг тунер. На TBS драйверите за линукс не работят стабилно и ще имаш проблеми с тях. Има тунери на други производители които имат драйвери в линукс ядрото и работят добре под линукс и под windows(не си казал каква ОС възнамеряваш да ползваш). Ориентирай се към марки като TeVii, Technisat, TechnoTrend, Pinnacle/Hauppauge, DVBSky и Mystique. Тук има списък с тунери които работят под линукс както и такива които не работят. За тези които работят има информация с какъв драйвер работят и как се инсталира.
    Също така не смятам, че това дъно е подходящо за HTPC, защото е с видеокарта на Intel. Не съм тествал как работи XBMC с intel видеокарти, но не бих рискувал. По-добре се ориентирай към дъно с nvidia или amd видеокарта. Аз имам HTPC с amd видеокарта и мога да кажа, че работи отлично. Друг вариант е да вземеш дъно на което можеш да поставиш външна видеокарта.
    Относно ОС мисля, че това което търсиш е openELEC. Това е линукс базирана ОС, която бутва директно в XBMC и много лесно се конфигурира. Може да се инсталира на usb stick или memory карта.

Super Moderator turbopower's Avatar
    Uploads
    113

Колегата е написал основното и то е tbs не, тези карти са популярни в Бг поради надценената реклама преди години, под Win може и да работят. Под линукс не ми допада, можеш да ги направиш да работят, но не вярвам някой да иска да си купи нещо с със некачествена софтуерна поддръжка.
    Ето от тук си избираш карта http://wiki.openelec.tv/index.php/Supported_TV_Tuners аз лично бях много доволен от dvb-sky даже тунера и беше по добър от прехваленият et4000.

Дъно само Nvidia ION друго няма, като хардуер всички са на ниво, но само драйверите на nvidia са ок, малко и там е като tbs историята.

400W захранване ти електрожен ли ще правиш :) консумира много бучи, става само за desktop а не за HTPC.
    Аз бих предпочел това:
    E-mini K3 Black Aluminium, 120W DC/DC + 12V/5A

За мен това е нещотото, монтира се на гърба на телевизора, като тунера ти трябва да е usb. Аз ползвам usb за кабелна и нямам никакви проблеми с hd канали с битрейд над 12 Mbits което гледам през едно никакво rpi. Не се страхувай да купиш такъв.

Трябва да си купиш и едно по свястно дистанционно, тези които идват с тунерите не са много хубави. Препоръчвам ти HP OEM Windows 7 Vista Media Center MCE PC

Значи трябва ти:

Дъно - NVidia ION.
    RAM памет 2GB
    USB flash или SSD disk аз лично бих си взел 32 GB usb.
    USB tuner
    Кутия като онази горната.
    Дистанционно

Софтуера Openelec там не искам и да коментирам за други няма смисъл.

Uploads
    0

Ок разбрах благодаря,ще огледам какво се продава и пак ще пиша.

Uploads
    0

Купих това Pc3.jpg,сега чакам тунера.Ще видим какво ще излезе.

Uploads
    113

Това ще свърши работа, само трябва да набавиш останалите компоненти.
    За тунер, ако ще е сателитен DVBSKy S960 или Mystique SaTiX-S2.
    Ако искаш можеш да си купиш от моделите с CI, те могат да изполават модул и карта, но за тях няма как да използваш стандартен Openelec и ще трябва да си с друга версия на Linux или да си с Windows.
    Купуват се от Германия, моят си го купих от там, доставката е около седмица.
    Ако ти трябва линк пиши ми на лични.

по-добре стой далеч от Mystique *iX. на платките им пише dvbsky. но НЕ СА същите като dvbsky. някои карти НЕ тръгват с драйверите на dvbsky.

Uploads
    0

Тунера е поръчан Pc1.jpg ,надявам се всичко да е ок.

Uploads
    113

Quote Originally Posted by Geryl View Post
    Тунера е поръчан Pc1.jpg ,надявам се всичко да е ок.
    Има го в списъка на поддържаните, така че ще стане, подкарването на CI, ако се наложи се прави с VDR, Mumudvb и DVBlast .

Uploads
    0

Всички части са налични, но човека държи да има уиндоус,гледам че има xbmc за уиндоус ,някой играл ли си е да подкара въпросната конфигурация и ако да моля за жокери.

Page 1 of 4 123 ... LastLast