Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1002

Thread: Diskutime te Pergjithshme mbi CardSharing

 1. #1
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Diskutime te Pergjithshme mbi CardSharing

  Pershendetje te Nderuar Antare!

  Sipas porosise te administratorit qendror, ketej e tutje s'lejohen mė temat e hapura qe kane mbi 1000 postime dhe duhen mbyllur.

  Per kete arsye po i rihap te reja ato qe do te mbyll sepse kane kaluar 1000 postimet.

  Jeni te lire te vizitoni keto tema edhe pse jane te mbyllura.

  Per me shume te vazhdojme diskutimet tek temat e reja te njejta!

  Lexim/ndihme te mbare gjithe antareve dhe stafit!

  Temat e vjetra per kerkime te ndryshme jane si me poshte


  http://www.satsupreme.com/showthread...bi-CardSharing
  http://www.satsupreme.com/showthread...bi-CardSharing

 2. #2

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  pershndetje me duhej nje ndim kam nje c line per cccam qe e kam bler ne dekoderin tim aeiva 102e punon mir. por desha ta provoja ne decoderin e nje shokut ti golden media wzart hd futa fw e fundit vendosa dhe linjen cccam e lidha me internetin ok. por ne momentin kur e coi tek kanali qe duhet te punoi decoderi fiket dhe ndizet automatikisht. pyetja a mundet nje linje cccam te perdoret ne dekoderin tjetr o eshte problem fw qe kam provuar disa fw cfar me kershilloni ju fal...

 3. #3
  Contributing Member obenoo's Avatar
  Join Date
  21-11-2009
  Location
  Somewhere between the sacred silence and sleep
  Posts
  461
  Uploads
  9

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Zakonisht kur njė cline me njė id logohet nga dy IP tė ndryshem, banohen IP-tė dhe bllokohet linja, gjė mė e madhe me clinjėn nuk mund tė ndodh.

 4. #4

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  nuk e kam perdorur linjen ne te dy dekoder ne te njejtn koh e kam perdorur vetm te njeri dekoder po pse dekoderi ne momentin kur lidhet me internetin o me serverin e cccam me fiket dhe ndizet automatikisht fal...

 5. #5
  Contributing Member obenoo's Avatar
  Join Date
  21-11-2009
  Location
  Somewhere between the sacred silence and sleep
  Posts
  461
  Uploads
  9

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Nuk besoj se ka lidhje aspak me linjėn... Mund tė ketė ndonjė problem modemi, driver-at e modemit, ndonjė plugin... Por linja nuk ta bėn atė problem. Nuk e di ēfarė provash mund tė kesh bėrė, por mundohu ta izolosh kėtė problemin "kur lidhesh me internetin".

 6. #6

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  e kam provuar me dy medem te ndryshm si me ate te mikut dhe me modemin tim pra me dy ip te ndryshm dekoderti i vendosa dy fw te ndryshm dhe bene te njejtin veprim me duket pak e cuditshme se me dekoderin tim arriva 102e punon po me te njejtin modem dhe menyren e vendosies se cline eshte e njejta falm....

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  shoku, linja ne dy aparate te ndryshem nuk punon, edhe sikur ta kesh aparatin te fikur ne standby.
  duhet qe kur te besh proven te aparati shokut te fikesh dekoderin tend komplet nga korenti.
  duhet te dish qe nje dekoder edhe ne standby linjen e mban te ndezur njesoj, prandaj ty te ngec, ta jap un me firme.

  po ste punoi as kshu si te them un atehere mos u lodh ke problem me aparatin e ri ose cccam jo kompatibel ose dicka tjeter por provo njehere si te thashe

  shnet


  Quote Originally Posted by alba-69 View Post
  e kam provuar me dy medem te ndryshm si me ate te mikut dhe me modemin tim pra me dy ip te ndryshm dekoderti i vendosa dy fw te ndryshm dhe bene te njejtin veprim me duket pak e cuditshme se me dekoderin tim arriva 102e punon po me te njejtin modem dhe menyren e vendosies se cline eshte e njejta falm....

 8. #8
  VIP Member OVES12's Avatar
  Join Date
  16-06-2009
  Location
  Shqiponja
  Posts
  2,089
  Uploads
  1,124

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  Quote Originally Posted by alba-69 View Post
  pershndetje me duhej nje ndim kam nje c line per cccam qe e kam bler ne dekoderin tim aeiva 102e punon mir. por desha ta provoja ne decoderin e nje shokut ti golden media wzart hd futa fw e fundit vendosa dhe linjen cccam e lidha me internetin ok. por ne momentin kur e coi tek kanali qe duhet te punoi decoderi fiket dhe ndizet automatikisht. pyetja a mundet nje linje cccam te perdoret ne dekoderin tjetr o eshte problem fw qe kam provuar disa fw cfar me kershilloni ju fal...
  provoje njehere me kete metoden,nqs ke vepruar keshtu ka mundesi te kete problem sw qe i ke vendosur.
  GM set up wizard HD as Cccamclient

  to set:
  1 GM start - until he started waiting finished
  2 Press Menu button
  3 item 5 - select Internet with OK
  4 Select Network Settings and press OK
  5 As Clientresi I have set in my DHCP but you can of course also set a Fixed!
  Press 6 to go to APP select and set there with left / right buttons on CCCAM, then the Red button (Change) on the FB.
  Enter the IP (HomeCS) or the DynAdresse (I-CS) 7 at URL
  Enter 8 Server Port
  Enter 9 Username
  Enter password 10
  Provide 11 automatic connection to ON
  12 operate on the FB the Exit button 3 x
  13 now would have if the credentials are entered correctly on the server and the share are valid FUNZ.

  Download channel list to USB stick
  1 Connect USB stick to the GM
  2 Press the Menu key
  3 to item 4 - go accessory and press OK
  4 go to upgrade by USB
  Convert 5 upgrade mode to dump
  6 go to Start and click OK
  7 Dumpfile.abs now the file is saved-finished on the USB stick!

  Channel list editing with functioning editor!

  1 Unpack and start with the GM Wizard Editor.exe
  2 Connect the USB stick to PC
  3 go in the editor to open file, the file type must be converted to top Bin File (abs) and select the Dumpfile.abs from the stick
  4 represent the Select Data Base on User Data Base - continue with OK
  5 Now all the channels are found during the search in the editor available!
  6th among all service you will find all channels and if you are clicking on the + lists the Satellite.
  7 Now you can Favourites / create bouquets you - right mouse button on a channel and select from the desired Group.
  8 with the + / - buttons you can at All services and also in the favorites Senderpositon up and move down [IMG] *********************** ********* / smilies / wink.gif [/ IMG]
  9 when you're done you go to File> Export> Save as Type to Open Bin File (abs)> Reorder store name assigned> click Save
  10 change in the Select Data Base on User Data Base and press OK
  11 DONE!

  Load channel list back
  1 Connect USB stick to the GM
  2 Press the Menu key
  3 to item 4 - go accessory and press OK
  4 go to upgrade by USB
  Convert 5 upgrade mode to userdb
  Select 6 upgrade file the saved file
  7 Confirm with OK and start
  8 GM will start automatically and with your amended Settings / Favorites!

  Keyfile import for ORF, AustriaSat, ...


  1 file "key.db" Copy to USB-Stick
  Connect the second USB stick on GM
  3 Press the Menu key
  4 to item 4 - go accessory and press OK
  5 go to upgrade by USB
  Convert 6 upgrade mode to keydb
  7 upgrade file the saved file "key.db" Select Start and press OK
  8 GM automatically reboot and restart and it will ORF, AustriaSat, etc. HELL!

  Source: DEB

  Thank laila for cooperation and guidance

 9. #9

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  pershndetje fiku dekoderin tjetr e kam te stakuar nga korenti nuk e di se mund te jet problem i sw kam provuar dy sw te ndryshm po i njejti problem.pershndes dhe ovesi12 per ndimn dekoderi lidhet me internetin e pranon cline po ne momentin qe provon te hapi kanalin fiket dhe ndizet e cuditshme! ju falm..

 10. #10
  Contributing Member obenoo's Avatar
  Join Date
  21-11-2009
  Location
  Somewhere between the sacred silence and sleep
  Posts
  461
  Uploads
  9

  Re: Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing

  e ke provuar pa cline, pėrshembull thjeshtė, pa asgjė, ose me emu.... prapė ta bėn atė problem? Unė besoj se nuk ka asnjė mundėsi se gjithsesi cline e shkakton njė problem tė tillė.

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Lajme dhe Diskutime per Sportin!
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 17-05-2016, 18:55:24
 2. Info TAS/SAĒ - LNB - Diseqc etj - Sinjal
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 26-01-2015, 03:30:01
 3. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 04-08-2014, 13:58:54
 4. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 02:09:39
 5. New Dragon T-REX diskutime
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-05-2009, 18:35:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •