Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1002

Thread: Dreambox - image, firm, soft, etj.

 1. #1
  VIP Member Mr-Bledi's Avatar
  Join Date
  20-04-2011
  Location
  .bat
  Posts
  1,118
  Uploads
  12

  Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pershendetje te Nderuar Anetare!

  Sipas porosise te administratorit qendror, nuk lejohen temat e hapura qe kane mbi 1000 postime

  Per kete arsye rihapet teme e re

  Jeni te lire te vizitoni temat e vjetra edhe pse jane te mbyllura.


  Temat e vjetra me datat perkatese i gjeni me poshte:

  13: http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 06.03.2014 deri ne 08.08.2014

  12. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 15.10.2013 deri ne 06.03.2014

  11. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 01.05.2013 deri ne 15.10.2013

  10. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 07-01-2013 deri ne 01-05-2013

  9. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 24-09-2012 deri ne 07-01-2013

  8. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-05-2012 deri ne 24-09-2012

  7. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 12-02-2012 deri ne 16-05-2012

  6. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 28-12-2011 deri ne 12-02-2012

  5. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 17-09-2011 deri ne 28-12-2011

  4. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 31-05-2011 deri ne 17-09-2011

  3. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 03-02-2011 deri ne 31-05-2011

  2. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 08-11-2010 deri ne 03-02-2011

  1. http://www.satsupreme.com/showthread...-firm-soft-etj prej 26-02-2008 deri ne 08-11-2010

 2. #2
  Contributing Member freefootadm's Avatar
  Join Date
  17-05-2013
  Posts
  564
  Uploads
  10

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pse dreamup nuk e njeh dreambox.Kam lidhur dm me null modem dhe me thote CONNECTION PREPARED NOW SWITCH ON THE BOX dhe me von kur une e vendos ne prize po i njejti mesazh (asgje nuk ndryshon) si ka mundesi???Cfare duhet te beje per ta zgjidhur kete problem.

  Shenim : Dreambox eshte ne gjendje pune pra imazhi punon perfekt por doja ti beja backup

 3. #3
  Contributing Member obenoo's Avatar
  Join Date
  21-11-2009
  Location
  Somewhere between the sacred silence and sleep
  Posts
  461
  Uploads
  9

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Pėrdor version tjetėr tė DreamUp, muund tė pėrdorėsh versionin 1.3.3.7, mua mė bėn punė, tė tjerėt jo.

 4. #4
  →«•»Sat-Master«•»← *M@STER-S@T-TV*'s Avatar
  Join Date
  18-11-2010
  Location
  Vendi i Shqiponjave
  Posts
  1,519
  Uploads
  188

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by freefootadm View Post
  Pse dreamup nuk e njeh dreambox.Kam lidhur dm me null modem dhe me thote CONNECTION PREPARED NOW SWITCH ON THE BOX dhe me von kur une e vendos ne prize po i njejti mesazh (asgje nuk ndryshon) si ka mundesi???Cfare duhet te beje per ta zgjidhur kete problem.

  Shenim : Dreambox eshte ne gjendje pune pra imazhi punon perfekt por doja ti beja backup
  provo te ndryshosh porten com nga 1 ne 2-3 e me radhe kush te bej pune

 5. #5
  Contributing Member obenoo's Avatar
  Join Date
  21-11-2009
  Location
  Somewhere between the sacred silence and sleep
  Posts
  461
  Uploads
  9

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  COM 1 nuk ėshtė, as 2 dhe as 3. Pikėsėpari duhet tė sigurohet se ka instaluar driverat nė kompjutėr, pra qė kompjutėri e ka njohur DMM. Pastaj, duket qartė, se shtohet njė portė, zakonisht, 5 dhe sipėr. Gjithsesi tė kėshilloj tė pėrdorėsh LAN-in. Ėshtė mė i shpejtė.

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  11-03-2013
  Posts
  178
  Uploads
  0

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  pershendetje miq.. doja nje liste kanalesh te fundit me faforite sidomos kanalet sportive per satelit 16 19 13 per dreambox enigma 2

 7. #7
  Contributing Member freefootadm's Avatar
  Join Date
  17-05-2013
  Posts
  564
  Uploads
  10

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Driverat i kam ne rregull.I provova te gjithe versionet e dreamup dhe serish e njejta gje.Mos ndoshta kam gabim keto konfigurimet ketu foto.jpg
  ose kjo capture-20140810-145223.png

 8. #8
  Senior Member QIRI's Avatar
  Join Date
  21-07-2011
  Location
  elbasan-albania
  Posts
  260
  Uploads
  26

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by doni1981 View Post
  pershendetje miq.. Doja nje liste kanalesh te fundit me faforite sidomos kanalet sportive per satelit 16 19 13 per dreambox enigma 2
  ja ku e ke
  Attached Files Attached Files

 9. #9
  Contributing Member
  Join Date
  27-01-2010
  Location
  VLORE ALBANIA
  Posts
  496
  Uploads
  1

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  persh kush me ndihmon me nje image per dm 800hd se sim a8p, ketu ne forum gjeta por jane backup, une doja ndonje image nemesis por te paster

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  15-04-2012
  Posts
  193
  Uploads
  10

  Re: Dreambox - image, firm, soft, etj.

  Quote Originally Posted by Doni1981 View Post
  pershendetje miq.. doja nje liste kanalesh te fundit me faforite sidomos kanalet sportive per satelit 16 19 13 per dreambox enigma 2
  ja ku e ke te edituar nga une
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 101 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By missoervin in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 08-08-2014, 20:59:27
 2. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 06-03-2014, 17:06:06
 3. Old Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 15-10-2013, 21:33:20

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •